moc to nesvítí :((

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od spm »

No je to taková ta sada od carexu na lehce poškozený světlomety a v návodu tvrdí, že jenom tyhle dva smirky a pak leštit pastou.

Nic, vzal jsem si k srdci, že blbě leštím, sebral jsem zbytek svalů, odnesl to do garáže (pač už mi zase bylo vynadáno, že dělám kravál, ale bylo to prosíravý, tentokrát pasta stříkala všude, tak to aspoň nemám v bytě :-DDD) a pustil se do leštění ještě jednou s větší silou, výdrží a otáčkama. A po dvou kolech to světlo už asi vypadá v pohodě. Nevypadá jako nový světlo (to asi nebude nikdy), nějaké vady tam stále jsou (nejspíš v hloubce, ale drhnout to drsnýma šmirglama se mi moc nechtělo), ale na porovnání to vypadá dost podobně, jako ty světla na autě. Plus teda zmizela ta hodně matná část v horní části. Takže teď už spokojenost. Až oschne voda, tak to napatlám tím voskem a v některý z dalších dnů, kdy bude volno, to zkusím hodit na auto. Pokud to pak vydrží do zimy v takovym stavu, aby to nebylo horší, než ty současný, tak se asi odvážím odrbat i to pravé světlo (které nemám náhradní, takže si nemůžu dovolit ho zničit :-DDD).

No, ještě jsem to nafotil v porovnání s pravým světlem (to drbané vypadalo před zásahem +- stejně), ale z tý fotky toho moc poznat nejde. Se to tam divně leskne, že to vyndaný vypadá uprostřed matný, ačkoliv neni a naopak na tom pravym neni moc vidět to zmatnění v horní části, ačkoliv je to dost šeredný :-D
Přílohy
20190414_161956.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od catana »

Vosk se ti za par mesicu smyje a budes tam kde jsi byl pripadne se to zmatneni jeste zhorsi. Mnohem lepsi je pouzit pruhlednou folii, ta to proti UV ochrani dlouhodobe. Nebo rozhodne dele nez ten vosk.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od VDC »

A nebo ten 2K lak, který je na to určený. Ten mám koupený, jen jsem to ještě nenastříkal, protože nebyly podmínky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od spm »

Jo, s tim pocitam, ze ten vosk takova slava nebude... proto jsem to ze zacatku zkousel jenom lestenkou, v doufani, ze neznicim tu stavajici uv vrstvu. Ale nakonec na ten smirgl doslo :-/ byt teda jenom ty jemny, ale tezko rict, jak moc to tu vrstvu znici... (nicmene udelal jsem blbost, ze jsem zbytecne smirgloval cely svetlo a ne jenom tu zmatnelou cast). U laku mam trochu strach, ze s moji sikovnosti tim to svetlo fakt znicim :-D

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od VDC »

David když potřeboval vyhladit škrábance na ségry Navaře, tak to dělal hrubostí 3000 .
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mris
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 270
Registrován: pon lis 10, 2014 12:58 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Mris »

Sím vás, lze zaměnit světlomety na Otb bez ostřiku za to s ostřikem (samozřejmě s tím, že ostřik nebude funkční)? Je to tak, že s ostřikem je xenon a bez halogen? Otb 2007 až 2009.

Díky
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od bushman1 »

Vymenit to jde, ale je to nelegalni uprava, s kterou bys nemel projit technickou.
Xenonova svetla maji totiz povinne i automaticky system naklapeni spojeny s napravami a kdyz si koupis jen konverzni HID kit na svetla (nebo svetla z vrakoviste), tak na svem aute s halogeny to naklapeni nemas.
Takhle zbastlenych jezdi spousta aut, ale tim, jak nemaji naklapeni, tak pri zatizeni zadku oslnuji protijedouci ridice. Muze to byt i nebezpecne a zpusobit bouracku.
Jedina slusna cesta je namontovat svetla, ostrikovani a naklapeni, ale i pokud bys to realizoval pres dily z vrakoviste, tak to bude v souctu raketa.
Osobne bych sel radsi cestou zarovek z vyssi svitivosti (ne s vyssim vykonem!) jako je treba Osram Nightbreaker, rozlestit svetla zvenku a nakonzervovat voskem nebo bezbarvym lakem.
Ja mam na svem Legacy 2008 uz take svetla zazloutla proti stavu pred par lety a to rozlesteni hodne pomuze.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Mris
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 270
Registrován: pon lis 10, 2014 12:58 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Mris »

Díky za odpověď. Světla jsem už leštil, na zimu dávám právě Nightbreakery, ale i tak je to peklo.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od spm »

Tak Night Breaker Laser H7 next generation na tom se životností líp nejsou, spíš hůř :-D Dneska chcíplo levý, podle všeho necelých 10.000km; ty starý se většinou dostaly přes 10 :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Mira »

Nestraš, ještě je nemám rok a zatím svítěj. To se občas s prvníma NB nestávalo. Holt to lepší světlo je vykoupený nižší výdrží. Ale to není jen u Osramu, Philips je na tom podobně.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od spm »

Já měl rekord na starších asi 14000km. Minulá levá stará taky vydržela pod 10000km, ale to byl vadný ten kabel. Teď je to fixnutý a ta nová stejně už klekla. Ale je to problém hlavně těch H7ek (ty máš tuším H4?). V druhém autě mám H4ky staré generace a měnil jsem zatím jednu po asi 24000km, druhá je tam doteď.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
tib678
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 06, 2019 9:19 am
Jméno a příjmení: Tibor Szentandrasi

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od tib678 »

https://www.dobresvitime.cz/ (Brno)

dělal jsem to na Legacy s xenony a mohu jen doporučit =)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Mira »

Mira píše:Nestraš, ještě je nemám rok a zatím svítěj. To se občas s prvníma NB nestávalo. Holt to lepší světlo je vykoupený nižší výdrží. Ale to není jen u Osramu, Philips je na tom podobně.
Tak jsem je asi přechválil. Levá strana mi připadala, že svítí málo do strany, pak nějak slaběji a dnes to svítilo jak žárovka starline za dvacku. Že by z toho vyfičel ten plyn? Ale už blbla týden, občas se rozsvítila až po chvíli. A vždy se mi u toho slabě podsvítila kontrolka dálkovek. :-/ Po výměně všechno v cajku, ale asi pořídím novej konektor, protože vždy odejde levá žárovka, pravá v poho.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“