moc to nesvítí :((

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Mira »

Záleží hlavně na optice těch světel. A nepoužívat nehomologovaný žárovky, tzn. 50W. Viděl jsem jak betelně svítí 100W, ale doslova to vypálilo paraboly. Takový světla už nezachrání nic, je to na vyhození.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od sima »

Tak to snad spm nepoužívá,to se ví,že to pálí světla a můžeš je pak vyhodit,je to k ničemu.Já jsem na tohle až blbě opatrný a moc nevěřím ani homologovaným žárovkám,že by mohla světlům vadit větší svítivost,ale to je už blbost,přeháním =)
No jak říká vrgada,zlaté bludičky subaru,i když já furt tvrdím,že vidím ok i se světly co mám na forejsovi,tak jim neříkám bludičky,protože když si vzpomenu na opravdu bludičky vyžloutlé světla u mondea a jiných aut,tak vidím hned jak ostříž :-) I kámoš z práce mě včil říkal,čím svítím,že to vypadalo v noci vyjímečně kvalitně,to jsem teda ani já sám nevěřil :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Mira »

Když jsem měl pažouta, tak ten měl rozptylky. Byly zvenku vidět, ale dopředu teda nesvítily. Vždy jsem za tmy nechal někoho předjet a pak se toho vodiče držel abych něco viděl. Impreza proti tomu byl krok ke světlu blíž. A to měla přitom malý světla, ale zase skleněný, takže žádný slepnutí. A nový stály 1/3 cenu těch na SG, ale ty jsou zase 2x tak velký, takže fakt svítí.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od spm »

Nn, ty nb laser jsou normalni 55W a homologovany. Paradox je, ze jsem pred nima v tom swiftovi mel nejaky nonamy H4 a tam mi tenkrat prislo, ze ty potkavacky jsou uplne priserny a dalkovky svitily celkem ok. Ale mohlo to bejt zdani, ze kdyz clovek nevidel vubec nic, tak u dalkovek byl rad alespon za to neco :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od sima »

Ono taky kolikrát stačí umýt světla a okno taky,či případně brýle :-)V kombinaci s lepšími žárovkami a menší unaveností očí to dokáže zázraky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od spm »

Jo, to vim :-DDD ale ted je to i relativne cisty, rocni obdobi, kdy je potreba myt svetla 2x denne teprv prijde :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od sima »

No já právě vždy hledím,když je raz dvakrát umyju zároveň s autem :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od vrgada »

ad svetla volvo, mam jeste sklenena a ministerace-potud ok. ale blbne elektronika. vypinac svetel neni vypinac ale vysilac pokynu ridici jednotce xenonu. Takze loni na horach po dojezdu do cile nesly zhasnout a ted o vikendu po vypnuti motoru zase rozsvitit, nastesti Cca 100m pred cilem cesty. zatim pomaha odpojeni baterky jako reset, ovsem k baterce neni pristup. prepinani na dalkove(bixenony) a zpet obcas zpusobi pad do nouzoveho rezimu a svetla se uplne sklopi dolu, radeji neprepinam, neni nic horsiho, nez kdyz letite noci na dalkove a prepnete na tlumene a auto prestane prakticky svitit. ale jinak, kdyz to neblbne, tak fialky sviti moooc pekne, jen je to o hubu, zlaty zarovky
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od filippek »

Ty Night Brakery jsem dřív taky měl, když mi ale dvě sady po sobě, každá prdla asi po 4 měsících, tak jsem byl nasr.. protože jsou drahý jako prase. Ale svítily fakt znatelně líp než cokoliv jiného na trhu. To už je ale pár let. Pak je ale nějak prý modernizovaly a měly by snad vydržet víc. Tak třeba ještě zkusím, až tu vyčtu, že je máte na autě alespoň rok :-)

Odesláno z mého LG-G6 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od spm »

filippek píše:Tak třeba ještě zkusím, až tu vyčtu, že je máte na autě alespoň rok
U mně mají životnost spíš podle počtu nasvícených hodin... V outbacku jsem včera už načal třetí sadu H7 - první vydržela něco jako 12 - 14 tisíc km, ta druhá teď prdla první asi po 14 tisících, druhá ještě dožívá. Časově je tam ta druhá sada o dost dýl, jak se to vyvařovalo, takže skladování na to asi až takový vliv nemá... Nicméně ty H4ky jsou rozhodně výdržnější, mám tam přes 20k km a pořád první sada...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od filippek »

12tkm by už bylo solidní, pro mě prakticky rok. Já tam mám nějaké obyč z Lidlu a svítí mi to solidně, nemůžu si stěžovat. Ale až prdnou, možná zase teda ty Nightbrakery zkusím vzít na milost.

Odesláno z mého LG-G6 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od VDC »

Já jsem zatím měnil žárovky pouze ty potkávací, ty vydrží rok. A to všechny bez rozdílu. Měl jsem tam nějaký Osram, Bosch, Starline. Když na to vzpomenu, mívám jednu v kastlíku do foroty. Ale leckdy jí vyměním a zapomenu dokoupit, tak pak holt tam vrazím, co se zrovna namane. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od spm »

Jako je fakt, že možná ty světla u OTB se moc hřejou; Slávek co si vybavuju tam kvůli tomu dával nějaký odporový dráty. Já když to tak vezmu, tak jsem ty NB Lasery taky kupoval poprvý proto, že mi prdla nějaká ta ultralife co tam byla. Do druhýho auta jsem to kupoval jenom proto, že se mi to líbilo, jinak ty nonamy mám někde schovaný doteď :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1346
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od ok1mpx »

No já kvůli setkání s jelenem musel koupit na SG nový světla. A jak mu to sluší! A jak to svítí! https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 35#p362919
Jako bonus mám emerický odrazky na boku světel. Trochu obavy mám z kresby rozhraní světla a stínu, není to jako u všech EU světel, co jsem kdy viděl, chybí tam to zalomení od středu nahoru vpravo do příkopa. Uvidíme jak pochodím na STK, každopádně nevypadá to, že by oslňovaly, nebo byly přímo anglický. Pro rozvícení odrazky je k dodané objímce třeba sehnat žárovku (asi W5W) a konektor, aby to svítilo. Umím je sehnat za cenu nižší, než mi nabízely naše značkové vrakáče za kusy s ulámanýma packama.
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Mira »

Já taky měnil světlo (origo) proto taky tvrdím, že ten rozdíl je markantně viditelný.
Na co přišly ty tajvany? Ceny bazarových trochu nechápu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“