moc to nesvítí :((

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushmanski
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel Budín
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od bushmanski »

jj maj trochu jinej tvar, musel bys vyměnit haubnu i masku.
uvažuju, že tam nechám dát xenony, údajně to jde bez problémů do čirý optiky u 99 rézy ...
někdy Tě posere pták, někdy posereš ty jeho...
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od David »

Tak ty 'hranatější NE-čirá /MY 96-98/ nebo čirá /MY 99-00/ jdou bez problémů nainstalovat na starší provedení /MY 93-95/ tzn. zůstane zachována původní maska i kapota /není nutno MĚNIT!/. Díky tomu, že jsou novější světla 'hranatejší', tak vznikne po stranách přední masky v horní části mezera cca 2cm /která je běžně k přehlédnutí :)/ a nepatrně seřídit - přizvednout přední kapotu.

/zkusím dodat v pondělí fotku, až budu na kompu/

A PROPO Osram Nightbreaker byly právě poslední a nejlepší žárovky H4, jaký sem kdy měl. Vydržely cca 1rok, přičemž obě 'umřeli' v rozsahu 14dnů. Pak už jsem dal ty xenony a wod té doby mám klid a 'jasno' před autem
::-DD: A stačí dbát na správné výškové a směrové seřízení, a nikoho tím NEOBTĚŽUJETE A NEOSLŇUJETE. :supeer:
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od hetzer »

David: ty hranata svetlas misto kulatych jsem videl u Omniteca a vubec se mi to nelibilo :1774:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
jarke
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob zář 12, 2009 7:55 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od jarke »

taky by se mi asi moc nelibila takova mezera....a co bordel tam tou diro nelita??
Subaru Impreza 1.8 MY95
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od David »

Jak jsem psal výše - přikládám fotku, kdy jsou na Impreze MY 95 /kulatá kapota, širší přední mřížka/ namontovaná "hranatá světla" světla z modelu 97-2000. Jak je na fote vidět, v horní části přední masky mezi světlama je menší mezera a kapota se musel a"lehce" přizvednout, aby při dovření nedřela o světlomet.

Obrázek

Obrázek
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od tango »

Není to tak hrozný a vypadá to luxusně :657:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
jarke
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob zář 12, 2009 7:55 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od jarke »

hmm celkem pekne...ani ty mezery nejsou tak velky cekal sem vetsi...
Subaru Impreza 1.8 MY95
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od hetzer »

tady na tom cervenem to vypada o hodne hur:
Obrázek
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Vladimir_xh »

Jaké máte zkušenosti s HID xenon výbojkami? Doporučíte ji? Případně jakou teplotu světla? Předpokládám, že čím menší teplota,
tím by to mělo být lepší, ne?
Díky V.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od HonzaCZ »

Já mám v Outbacku 6500K a svítí to parádně. Čím víc Kelvinů, tím je to víc do fialova. Takže pro běžný používání je těch 6500 maximum, originál se do aut dávaj i míň - 4300 nebo tak nějak.

Chtěl bych také upozornit, že nadávání na lidi s xenonama obecně je nesmyslné a krátkozraké. ::-DD: Ano jsou idioti, který maj dobastlený neoriginál xenony a nejsou schopný si zařídit, aby to svítilo tak jak má. :815: Protože to by přeci dalo moc práce a/nebo stálo víc peněz. :baseball: Na druhou stranu jsou i auta, kterým oslňují originál světla s výbojkami. Nedávno za mnou v noci jel nějakej Cayene nebo jak se to píše a bylo to utrpení, že jsem mu radši uhnul, ať jede.

Dá se potkat spoustu aut, který to maj dobastlený, ale člověk si zanadává jen když mu to svítí do očí, ty, kterejm to svítí dobře normálně přehlídne. Já naopak častěji potkávám auta s klasickejma žárovkama, který jsou 100% vybaveny uživatelským seřizováním sklonu a i tak, protožepojedemepřecijenkousektadyzatuvesnicine? tak s tim kolečkem nehnou, naložej plný auto lidí a věcí a vyrazej a je jim jedno, že by se jejich světlama daly hledat po obloze bombardéry... A takovejch teda já potkávám podstatně víc.

Já hned jak jsem koupil auto (právě už s dodělanýma xenonama), jsem šel na regloskop (taková ta věc, podle které se seřizují světla), abych zjistil, jak moc to svítí jinam než má. A světe div se, ono to prostě svítí dobře. I tak ale jezdím se sklonem světel na 1, abych náhodou někoho neošajnil.

Některý paraboly prostě na to stavěný jsou a jiný zase ne. Pozná se to podle označení Exx (xx jsou čísla) na skle světla. Jsou to nějaký normy nebo co, někdo mi to vysvětloval, že se podle toho dá poznat předem, jak blbě nebo dobře to bude svítit s výbojkou. Nevím, co je na tom pravdy, budu muset pohledat.

Každopádně když jsme u těch světel - doporučil byste někdo nějaký kvalitní "denní svícení"?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Tomáš1002 »

K tématu svícení trochu z jiného soudku: stará řidičská pravda říká, že mlhová světla se nazývají mlhovými proto, že se s nimi svítí furt :baseball: .
Vypukly mlhy a musím říci, že je to utrpení. Včera jsem v mlze ujel cca 50 km a nikdo z těch, které jsem dojel, se neobtěžoval vypnout zadní mlhovku. Když pak člověk jede ve tmě a ještě mu to kolega před ním pálí do očí ostrým červeným světlem, tak je to tedy :gunhim: . Přitom svítit zadní mlhovkou v situaci, když mám někoho kousek za sebou, je zcela zbytečné.
Naopak, když je šero a prší, vznikají za auty vodní clony, jež jsou pro klasická koncová světla téměř neprůchodné. Přesto jen minimum řidičů v takové situaci rozsvěcí zadní mlhovky, i když zvyšují viditelnost radikálně :815: :815: .
Proto bych chtěl apelovat, používejme při používání mlhovek takové to šedé, co míváme v hlavě. Používat dobře mlhovky vyžaduje rozum i ohleduplnost :686: :686: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od quickly »

Tomas1002, v neděli při cestě do Prahy po D11 jsem i od Poděbrad užil mlhy docela dost a jen asi 1/3 aut měla zapnuté zadní mlhovky. Mělo to jeden jediný plus efekt, že jsem mohl klukům názorně vysvětlit funkci zadních mlhovek - bezpečnost. Já osobně zadní mlhovky pouštím, když vjedu do mlhy nebo za mnou cáká voda. Snažím se zadní mlhovky vypínat, pokud mi někdo jede za čumákem, ale třeba v neděli byly čisté úseky třeba jen 500 m a zase byla mlha. To jsem nevypínal, protože bych odrovnal žárovku. Svícení do očí beru jako menší zlo při snížení viditelnosti, ale lidi, kteří to nezapnou, když není vidět na 50m, bych střílel.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od hetzer »

Vladimir_xh: HID prestavbove sady jsou nelegalni, takze muzes dostat pokutu a mit problemy na technicke.
Tomas1002: pokud se nepletu tak svitit zadnima mlhovkama za mlhy je povinnost a pokud je ohleduplne vypnes muzes dostat pokutu - je to nedomyslenost v zakone.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Tomáš1002 »

hetzer píše: pokud se nepletu tak svitit zadnima mlhovkama za mlhy je povinnost a pokud je ohleduplne vypnes muzes dostat pokutu - je to nedomyslenost v zakone.
No jo, v zákoně to tak opravdu je. Kdyby tak všichni lpěli na liteře zákona jako v případě mlhovek, to by byla idyla :845: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od tango »

No rozhodně to s mlhovkama nepřehánět, záleží tak na značce jak mají vyřešená zadní světla :850: Některá jsou řešena tak, že jsou vidět i za snížené viditelnosti, ale některé jsou docela na :zachod: . No prostě používat je jak píše hetzer dle vyhlášky, ale bacha . U kamioňáku je pravidlo, že pokud se za tebe posaděj, nebo i autobus tak ti tam pošle dálkovky, protože ti nehodlá čumět do žárovek :850: . No ať je to tak nebo tak buďme ohleduplní :690: .
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“