vysílačka do auta

Odpovědět
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od DDDD »

Taky mám jednu starou a hnusnou ale dlouho se jí žhaví lampy. :845: Uvažuju o něčem fakt malým co se vejde do některýho z kastlíků nebo pod strop. :655:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od Vladimir_xh »

Dušane pokud seženeš nějakou malou, tak je to vše jednodušší. Nad kaslíkem na palubovce jsem taky uvažoval, ale tu mou krabici jsem tam prostě nenacpal. A pak Osawasan psal, že jí lepí na víko kaslíku. Tak jsem jí tam vyzkoušel a pásla tam slušně. Ještě jsem přemýšlel do hlavního kaslíku před spolujezdce + externí reproduktor. Tam by byla schovaná před nenechavci, ale pro nepraktické ovládání jsem to zavrhl.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
valdan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 12, 2009 8:46 pm
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od valdan »

Naprosto super věc. Pořídil sem si starší ELIX77S
(do auta nemá chybu, je fakt pěkně udělaná a něco snese) a 5/8 magnetku.
Napájení do zapalovače. Opravdu se už několikrát zaplatila a
možná ušetřila nějakou pětku i ostatním řidičům. Rád se podělím
o to kde co číhá za "nástrahy". :baseball:
Přílohy
P1100914.JPG
Subaru je nevyléčitelná závislost a Forester obzvlášť.
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od Vladimir_xh »

To jí tam máš jen tak položenou na té protiskluzové podložce? Nebo je nějak uchycená.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
valdan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 12, 2009 8:46 pm
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od valdan »

Vladimir_xh píše:To jí tam máš jen tak položenou na té protiskluzové podložce? Nebo je nějak uchycená.
Mám jí tam jen položenou. Zatím problém nebyl. Neparkuju moc na ulici a pokud je někde potřeba dá se to sundat za minutu. Na střeše mám magnetku. Uvažuju o úchytu, ale nějak zatím nebyl čas. :850:
Subaru je nevyléčitelná závislost a Forester obzvlášť.
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od ondrys »

No, kdybych si měl vybrat zda investovat do antiradaru nebo do CB, tak bych asi šel do toho rádia, protože antiradar tě asi těžko upozorní když se měří laserem, navíc je antiradar v některých státech zakázán :1774: . A s CB může být občas i sranda poslouchat některé hlášky... ::-DDD:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od VDC »

Chvályhodné téma. :826: Máte pravdu, Subaru a CB jde dohromady, dlouho jsem o ní jen přemejšlel a nakonec jsem jí vydražil na aukru asi za 800. Přiznám se, že si teď nevybavím značku. Anténu frknu na levej zadní blatník napevno, tedy na Legacy. Vzhledem k tomu, že ten blatník musím vyrobit novej, tak si tam na to upravím místo. :845: A Stanici umístím místo popelníku do středovýho panelu.
PMR mám taky rád, zrovna vybírám model s chůvičkou. :850: Ale do auta je CB prostě nenahraditelná.

Jen taková jedna odborná poznámka, způsobu komunikace se říká simplexní provoz, tedy jednosměrný. Telefon je duplexní, tedy obousměrný. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od Dušan »

Já, když jsem se před časem rozhodoval pro vysílačky, tak u mne nad CB zvítězila PMR. Konkrétně jsem zvolil ručku - vlastně ručky, 2 ks - typ Midland G7. V Česku je pro PMR kmitočet 446 MHz povolen vysílací výkon 0,5 W , ale právě tento typ je konstruován tak , že poměrně jednoduchým chirurgickým zákrokem ve „střevech“ vysílačky jde výkon zvýšit na 3 W. A to už je na PMR docela slušné. Oficiálně se ale v ČR a v mnoha jiných evropských zemích s takovým výkonem vysílat nesmí. Rozdíl ve spojení mezi mezi 0,5 a 3 W je hodně znatelný. Mohu to posoudit, mám možnost srovnání.
A proč dvojici ruček PMR ?
...protože je obě můžu využít (a využívám) i mimo auto a na to je PMR vhodnější než ručka CB.
...protože když na výpravách jedu v obtížném neznámém terénu, tak spolujezdec musí občas vzít vysílačku do kapsy, jít pěšky na průzkum další cesty a pak přes ní dát vědět, jak to vypadá a jestli můžu jet dál . Opět vhodnější PMR.
...protože na spojení mezi vozidly naprosto stačí i na vzdálenost několika km a PMR tak dostatečně nahrazuje CB.
Pro mne jsou výše uvedené důvody důležitější než výhody , které naopak mají CB proti PMR.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od Vladimir_xh »

Potřeboval bych radu se svojí vysílačkou. Mám jí napájenou ze zásuvky ve středovém kaslíku. Ale ta zásuvka je funkční pouze když je zapnutý klíček zapalování. A v tom je ten problem, kdykoliv je klíček vypnutý a nebo začnu startovat tak se vysílačka přepne na kanál 9. A jelikož nemám display na očích, tak si toho ani nevšímnu a pak se divím. Předpokládám že je ta frekvence kanálu 9 předvolená. Nechá se tam navolit jako základní kanál 10? A nebo tam dát nějaký kondenzátor? Aby držela napětí. Protože znova natahovat kabely se mi moc nechce. Má někdo nějaký nápad? :idea: Díky V.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od quickly »

Vladimir_xh píše: Předpokládám že je ta frekvence kanálu 9 předvolená. Nechá se tam navolit jako základní kanál 10?
V dokumentaci k jednomu CB jsem našel toto

Kód: Vybrat vše

Obsluha radiostanice
1. Zapnutí a vypnutí radiostanice + nastavení hlasitosti poslechu
Před prvním zapnutím radiostanice nastavte minimální potlačení šumu (otočte regulátorem potlačení
šumu [8] „SQ/Asq“ zcela doleva).
Stanici zapnete otočením regulátoru [7] „VOLUME/OFF“ doprava. Po zapnutí radiostanice je tato
přepnutu do režimu příjmu a vysílání na přednostním kanálu č. 9.
Na předním panelu radiostanice se rozsvítí její displej a z reproduktoru uslyšíte šum.
Nyní nastavte regulátorem [13] „VOLUME/OFF“ (jeho otáčením doprava) vyhovující hlasitost
poslechu.
Stanici vypnete otočením regulátoru [7] „VOLUME/OFF“ zcela doleva.
Podle mne ten kanál 9 je nastaven vždy - protože je to záchranářský kanál (někdo zraněný zapne CB a potřebuje pomoct). Podle mne jedině mít vedle vysílačky malou UPSku, která by držela proud (něco jako sleep mód).
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od Vladimir_xh »

UPSka by asi řešení byla, ale určitě né levná. Budu muset asi natáhnout elektriku rovnou od baterky. To pak má slálé napětí a zůstává tam kanál se kterým byla vypnuta.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: vysílačka do auta

Příspěvek od ozawasan »

já mám na svém inteku rovnou přednastaven 10 kanál jako "truck" a volí se stejně pojmenovaným tlačítkem - zálaží fakt na stanici, kterou si vybereš.
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Malé osmikanálové vysílačky do auta

Příspěvek od quickly »

Včera při minisrazu Prachovské skály 2009 jsme používali malé osmikanálové vysílačky (hlášení protijedoucího auta, chodců, zajímavostí). Já jsem měl "dětskou" variantu, která sice fungovala, ale nebyla slyšet nad 800 m (v rovině, mezi kopci mnohem méně) - zjistili jsme to při roztržení kolony pod Mužským. Je to pro mne dost silný impuls si pořídit novou lepší sadu vysílaček (různé typy jsme probírali v diskusi Prachovské skály 2009). HonzaCZ byl tak hodný, že nám u Trosek ukázal svůj kufřík s vysílačkama (zde je specifikace) a musím uznat, že se mi moc líbí. Vše má 2x - klip na opasek, akumulátor (možnost klasických baterií), nabíječku do auta, stolní nabíječku i mluvítko+reproduktor na dluhé šňůře s možností připnout na bundu. A vše v kufříku. A protože počítám, že v budoucnu se budou konat další minisrazy :657: , tak si takovouto sadu určitě budu kupovat a současné dětské vysílačky dostanou konečně moji kluci na hraní :850: . Máte někdo lepší tip ??
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé osmikanálové vysílačky do auta

Příspěvek od RunningRunner »

Taky jsem nad nima přemýšlel, myslím že cena+výkon je OK, asi do nich taky půjdu. Oni jsou dobrý i na normální cestování ve dvou autech, na turistiku a tak ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé osmikanálové vysílačky do auta

Příspěvek od quickly »

RunningRunner píše:Taky jsem nad nima přemýšlel, myslím že cena+výkon je OK, asi do nich taky půjdu. Oni jsou dobrý i na normální cestování ve dvou autech, na turistiku a tak ...
Bavili jsme se s Tangem a jeho napadlo použití i na běžkách
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“