Dálkové ovládání dveří

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
miravom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 19, 2019 10:47 pm

Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od miravom »

Zdravím. Vlastním asi devět let imprezu WRX 08. Poslední dobou mě zlobí otvírání a zavírání dveří. Pokud auto dva a více dnů stojí nereaguje na ovladač. Musím třeba 10 krát strídavě mačkat tlačítka na DO než se to chytne. Potom už to funguje normálně. V servise mi řekli ať se podívám na zámky ale nic jsem nezjistil. Neměl jste někdo podobný problém?
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3628
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od bushman1 »

Predpokladam, ze vymenu baterky v DO uz mas za sebou.

Mam STI 12 a i s novou baterkou v DO se mi obcas na prvni pokus neotevrou pate dvere. Radsi to oteviram packou vedle sedacky. Asi nejaka Subaru vlastnost. U koncernu vse funguje paradne a i z vetsi vzdalenosti.

Mozna ten servis myslel, jestli nemas zatuhly mechanismus otevirani a treba by pomohlo promazani sprejem.
Pak me jeste napada slaba nebo odchazejici autobaterie, ale to by se projevovalo i jinak...obtizne starty, diskoteka na pristrojovce...

A nebylo to bourane na dvere?
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od podvlada »

Někdy ani výměna baterky nemusí zaručit, že to bylo baterkou. Můžou jak kontakty v DO zlobit, spínače taky jestli jsou ochozený, ale hlavně ani nová baterka nemusí bejt nová/nabitá. Blbý je, že tyhlety 3V knoflíkový lithiový dost dlouho i při změření ukazují dostatečný napětí, ale už neutáhnou zátěž. Klidně bych zkusil vyměnit za jinou, ideálně i značku. Mimochodem, mám dojem, že při skládání se snadno zapomene dát správně "anténku", pokud to je stejně řešené jako u mého Otb, kde je prostě takový plíšek navíc.

Nicméně mě u 2004 Otb taky dálkáč zlobí. Někdy nefunguje z větší dálky než u čelního skla, někdy odemknu/zamknu na 30m. Dost asi záleží i na zdrojích možného rušení... V tom jsme se s ostatními vlastníky taky shodli, že to je pokaždý různý.

Někdy i záleží, jestli držím tlačítko dýl nebo kratší dobu.

Máš víc klíčků, že bys zkusil, jestli se chovají všechny stejně, nebo je jeden lepší a druhý horší?

Prostě je to neskutečně náladový a fakt se jim to nepovedlo.

A co se týče mechaniky v autě, chtělo by to ještě odpozorovat, jestli - když stiskneš tlačítko - chce auto něco dělat, nebo neslyší vůbec. Kdyby bylo slyšet motorky, že se snaží něco dělat, ale neodemknou, může to být nízký napětí na autobaterce (ale to bys dřív poznal starty) nebo právě zatuhlý mechanizmy který chtěj promazat. U Otb to jsou typicky zadní dveře. Ale taky to může bejt něco na opravu složitějšího, jako třeba přijímač centrálu. Ale to zas nechci strašit.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od quickly »

podvlada píše:Dost asi záleží i na zdrojích možného rušení... V tom jsme se s ostatními vlastníky taky shodli, že to je pokaždý různý.
Mohu potvrdit náměstí v Chrudimi. DO skoro vůbec nefunguje, dokonce bylo upozornění v novinách, že se může stát, že auto zůstane odemčené, když člověk spoléhá na DO. Je to prý díky hustotě vln, kdy je tam tak husto, že DO nekomunikuje.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
miravom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 19, 2019 10:47 pm

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od miravom »

Zdravím všechny a děkuji za příspěvky. DO mám sice dva, nová baterie, stará baterie, ale u obou je to stejné. Dneska jsem zjistil že pokud tlačítko držím delší dobu tak se to chytí. Tak ještě budu laborovat. Zatím dík.Mira
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od VDC »

Žije si to trochu svým životem. Někdy to zamkne na 50 metrů, někdy ani na metr. Někdy musím znovu odemknout, abych mohl zamknout. :-) Asi 2x jsem musel dokonce zamknout klíčem. Pak se to po odemčení zase chytlo. Prostě trošku náladový systém, ale na to to nejezdí. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od OK2MDK »

Zneužiju téma.
Jelikož mě taky vypekla dálka, a díky "postižení" pardon koncesi mě při zopakování situace že na chalupě a u našich ok a ve městě ne, napadlo rušení.

Víte někdo v jakých frekvencích to chodí?
Nemám po ruce spektrák, že bych kouknul, jestli pak se nám dálky (SG 2003) nekryjí s nejakým LTE/5G)

Výměnu baterky už mám za sebou :)
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od sima »

Hm, žádným rušením to dle mě nebude.
To co psal výše předseda VDC je naprosto přesná definice DO :-D =) chová se mě to taky tak.
Prdel je, že jsi mě lesníka nakazil. Jak jsem ti psal, že to občas zastávkuje, pak to zas frčí dál, tak jsem se šel mrknout na lesníka tvého dědy( stáli jsme vedle sebe) mluvím s tebou po founu, položím a chci odekmnout a nic :-D tentokrát už jen klíčem.
To bylo v neděli, od té doby se někdy vzpamatuje a někdy tma. Tak jsi mě ho úspěšně vyřadil, jak jsi to zkoušel u sebe [IRONIE]
No nic počkám, jako vždy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od OK2MDK »

No a já právě odemkl ručne, odjel k našim na hrádky (pro ostatní cca 1,5km za město) a normálně to fungovalo.

Takže za mě ta poznámka o rušení docela zajímá. Protože jestli se to trefí někam k 5G/LTE tak je otázka času než to prestane fungovat uplně.

Ale to je postižení vzdeláním.
Zkusím splašit v práci spektrák a mrknout kde to září a co nato aktuální kmitočtová tabulka :)
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od sima »

Tak to jsem zvědav =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od mnov »

sima píše:Hm, žádným rušením to dle mě nebude.
mluvím s tebou po founu, položím a chci odekmnout a nic tentokrát už jen klíčem.
Ten telefon to klidně může rušit. Přijímač v autě je málo selektivní a jeho vstup zahltí i naprosto jiný kmitočet blízkého vysílače.
Nevím na jakém kmitočtu to pracuje, ale v letech kdy šel do prodeje SG bylo snad Všeobecné oprávnění jen na 433 MHz. Později pak bylo ještě povoleno 868 Mhz.
Pokud by byl zájem, tak to zítra mohu poslechnout, kde to přesně vysílá. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od OK2MDK »

Ahoj,

No 433MHz zni logicky, to vlastne mohu čuchnout i SDRkem takže kdyžtak zítra, ale pokud se mužes podívat i ty budu rád.
Hm k anténě jednotky se dostat asi nedá že by se mu vrazil nejaké PP za anténu co?
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od Mira »

sima píše:Hm, žádným rušením to dle mě nebude.
Je to (mimo jiné) rušením. Starý trik vykradačů aut. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od mnov »

Nevzpomínám si, že bych tam nějakou externí anténu z modulu viděl.
U Forestera jsem namontoval alarm od Jablotronu a anténu vyvedl do levého sloupku předního okna. Tak originál ovládání nepoužívám.
Na Impreze to máme v originálu a je hrozný rozdíl mezi klíči. Ten co nebyl moc používaný chodí spolehlivě, ale s opotřebovanějším je to horší.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2719
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Dálkové ovládání dveří

Příspěvek od zhor »

No já zvažuju o pořízení druhého klíče, a našel jsem, že dělají ty dálkáče jak 433MHz tak i některé 315 MHz, všechny by měli mít 4D62 chip. Tak zatím nevím, který pořídit. Nemá někdo nějakou zkušenost jak to ověřit? I třeba jak psal mnov, jestli třeba tou dobou nebyla některá z těch frekvencí v evropě neveřejná a používala se třeba jenom v Asii nebo US.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“