Zarezlé žárovky

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sasi
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 03, 2009 9:57 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Plzeň, Chocenice

Zarezlé žárovky

Příspěvek od Sasi »

O víkendu jsem byl nucen použít mlhovky a všiml jsem si, že mi na Oťasovi svítí zadní mlhovka jen na straně řidiče a to ještě jako bludička. Tak jsem se to rozhodl v neděli prověřit a zjistil jsem, že na straně spolujezdce je jen záslepka, takže jsem to vzal jako vlastnost. Druhou stranu jsem rozebral, abych zjistil co je příčinou slabého svícení a objevil jsem to, co je na fotce. Máte někdo nějaký nápad, jak to rozebrat bez velkého násilí a jak to zbavit té rzi? ObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého S60 pomocí Tapatalk
Sasi
ex Legacy 2.2 GX AT ´92
ex Legacy EJ20T MT ´94
ex Honda CR-V 2.0 ´00
ex Citroen Berlingo 1.6 HDi Treck L2 ´15
Outback 2.5 MT LPG ´01
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zarezlé žárovky

Příspěvek od spm »

Kontakty od osvetleni znacky jsem strikal wdckem tak dlouho, az to zacalo fungovat. Ale tam odsud sly zbytky zarovky alespon vyndat :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zarezlé žárovky

Příspěvek od sima »

Ideál na tohle je vykoupat to ve WD,nechat to pak působit a zkusit či proces zopakovat :-) to musí jít pak docela dobře ven.Ono to i odstraní rez,vytřít to pak,či navíc obrousit,dá se i když je tam malý prostor.Dávat tam pak navíc nějakou vodivou pastu,či vazelínu to nevím,aby to nešlo do zkratu,aby se to cestou neutřepalo a nespojila objímka s plusem.Zkušenější zde možná poradí,ale já bych to nedělal,stačí to WD.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zarezlé žárovky

Příspěvek od romull »

Přesně tak, nastříkat WDčkem a mělo by to jít rukou .......a když ně, tak baňku rozbít a objímku vzít shora kleštěmi a půjde to =), žárovka se dá nová a bude to zase svítit.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zarezlé žárovky

Příspěvek od sima »

To mě připomnělo jak mě zůstala minulý týden v ruce "kvalitní" ledka z ikey,přitom jsem na ní šel s citem,fakt docela šrot musím říct.Vytočil jsem zbytek kleštěmi,ale z ikey již nikdy více,taky už léta kupuji většinou jen ledky z mountfieldu,skrz dobrou cenu a slušný výkon,nebo jsem včil zkusil z lidlu,ale ty z mountfieldu pocitově se mě zdá,že svítí lépe.Taky někdy vezmu nějakou spešl tu z elektra,naposled se snímačem pohybu,nebo prostě někde v akci,ale ikeu už ne,byla to tehdy před léta vlastně spíš taková náhoda,zkouška.Pak ležela v krabici a pak sloužila pár dní a KO.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Sasi
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 03, 2009 9:57 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Plzeň, Chocenice

Re: Zarezlé žárovky

Příspěvek od Sasi »

Ok. Díky za rady, zkusím to tím WD. Jinak verze rozbít baňku a vytočit zbytek kleštěma už proběhla. Bohužel neúspěšně

Odesláno z mého S60 pomocí Tapatalk
Sasi
ex Legacy 2.2 GX AT ´92
ex Legacy EJ20T MT ´94
ex Honda CR-V 2.0 ´00
ex Citroen Berlingo 1.6 HDi Treck L2 ´15
Outback 2.5 MT LPG ´01
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zarezlé žárovky

Příspěvek od spm »

Předpokládám, že se nepovedlo asi spíše ta druhá část, co? :-DDD

Druhá varianta mě napadá koupit tyhle patičky z vrakáče. Jelikož bude na vracích spíše rozlákané světlo a tohle to přežije, tak by to nemuselo být moc drahé.

Edit: dle podpisu koukám, že máš BHčko - tam tim spíš by těch patic mělo být mnoho, protože všichni mají rozflákaný ten světelný panel :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Sasi
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 03, 2009 9:57 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Plzeň, Chocenice

Re: Zarezlé žárovky

Příspěvek od Sasi »

spm píše:Předpokládám, že se nepovedlo asi spíše ta druhá část, co?

Druhá varianta mě napadá koupit tyhle patičky z vrakáče. Jelikož bude na vracích spíše rozlákané světlo a tohle to přežije, tak by to nemuselo být moc drahé.

Edit: dle podpisu koukám, že máš BHčko - tam tim spíš by těch patic mělo být mnoho, protože všichni mají rozflákaný ten světelný panel
To víš že ho mám taky prasklý. :-D
Problém vidím v tom, že jelikož to má prasklé a rozflákané většina BH, tak to taky ta většina bude mít stejně zarezlé >:-f

Jinak drahá polovička sehnala v drogerii nějakou specialitu na bázi kyseliny, má to ale negativní vlastnost v nesnášenlivosti s plastem. :-DDD
Sasi
ex Legacy 2.2 GX AT ´92
ex Legacy EJ20T MT ´94
ex Honda CR-V 2.0 ´00
ex Citroen Berlingo 1.6 HDi Treck L2 ´15
Outback 2.5 MT LPG ´01
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zarezlé žárovky

Příspěvek od spm »

Já ho měl prasklý, ale patice v pohodě :-) Když jsem to teď měnil... Joo, nesnášenlivost s plastem. To jsem takhle včera čistil hadici od sprchy od vodního kamene a taky jsem zjistil, že ta barva na tom plastu té matice směrem ke koncovce sprchy se úspěšně leptá v kyselině citrónové :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“