Jaký měnič DC 12V / AC 230V zvolit

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jaký měnič DC 12V / AC 230V zvolit

Příspěvek od spm »

Jinak já teda přemýšlím, že ho před odjezdem asi taky pořídím; nesehnal jsem nikoho, kdo by mi ho půjčil :-DDD. Nejvíc mi padnul do oka asi tenhle (v tom tvém seznamu je na euronicsu taky):

https://menice-napeti.heureka.cz/emos-1 ... e/#section

Přišlo mi, že poměr cena výkon je ok, výkonu možná až moc, ale třeba se to jednou bude hodit, podle recenzí taky vypadá celkem ok. Kabely se k němu připojují na svorky, přičemž v balení (alespoň u těch novějších) jsou pak kabely se svorkama a kabel do zapalovače. Takže po rozbalení to jde alespoň narychlo zapojit do zapalovače s tím, že je tam ta možnost v budoucnu ho zapojit nějak permamentně a líp, aby to ten výkon zvládlo... Jinak je to asi buřt, přijde mi, že všechny fungují dost podobně :-)

Napadá mě ještě jedna věc - má tu někdo nápad, když se to připojuje rovnou na baterku, kam ho v tom autě umístit? Pač narozdíl od zapojení do zásuvky tímhle přestane být mobilní a bude zafixován na místě. Takže by měl být někde, kde nebude úplně zaházený, aby se mohl chladit. Potom někde, kde k němu půjde připojit kýžené zařízení (třeba aby se při přesunu autem dobil alespoň ten foťák). A taky někde, kde nebude překážet (když ho dám do kufru tak, že už nesklopím sedačku, tak to bude taky naprd). Čímž mě vlastně nenapadá jediný místo v autě, kde by nevadil :-DDD Leda si na ty přívodní dráty dát nějaký konektor, co ten odběr utáhne...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký měnič DC 12V / AC 230V zvolit

Příspěvek od VDC »

Vypadá slušně. On je trošku problém to hledání nejlepšího, protože výběr je obrovský. :-)
To umístění je trošku problém, pokud bys uvažoval o umístění někam do interiéru. Já když jsem vymýšlel umístění toho mého, tak jsem zase tak moc nepřemýšlel, bylo to v plánu předem, že bude na mříži na okně v kufru. :-)
V tvém případě by se dal podle mě fixně umístit někam pod okno v kufru na levý nebo pravý tapecírunk. Tam by se místo pro menší měnič muselo najít jako nic.
Případně mě napadá ještě jedno místo, pod sedačkou spolujezce. Já tam mám aktivní subwoofer, tam je místa spousta. Tam by se měnič vešel jako nic.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jaký měnič DC 12V / AC 230V zvolit

Příspěvek od spm »

díky, to jsou zajímavý tipy :-) pod okno v kufru asi pak zkusím kouknout, jak moc by tam překážel nebo zavazel. Ale pod sedačku mě to nenapadlo, to je celkem zajímavý... uvidím, kolik tam zbyde místa, až tam konečně narvu ten hasičák (který už jsem dokonce i koupil, ale mám ho doma v pokoji - jsem ostuda :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký měnič DC 12V / AC 230V zvolit

Příspěvek od VDC »

Hasičák se vejde před sedačku spolujezdce. A měnič by se vešel pod ní. Pak jde jen o to vymyslet, jak konkrétně ho umístit, aby se dal ovládat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jaký měnič DC 12V / AC 230V zvolit

Příspěvek od spm »

(Cítím, že už zase plevelím vlákno :-DDD [OFFTOPIC] ) Ono to s ním bude ještě legrace. Když jsem to tak poměřoval metrem, tak bych řekl, že to bude hodně na chlup, aby se tam hasičák vešel a ještě šlo ovládat šoupání tý sedačky. Ale uvidíme. Pak bude ještě sranda to tam přidělat - nenašel jsem jedinej normální držák, kterej by tam normálně pasoval. Takže jsem hasičáky koupil s takovým hadrovým obalem, který má dva popruhy a přesku, takže když někoho ukecám, aby mi vyrobil alespoň kus železného plátu v délce rozteči šroubů sedačky, tak to k tomu přidělat půjde, když se tam vleze. U druhýho aktuálně nepojízdnýho auta to bude ještě větší legrace - chtěl jsem to tam dát stejně, nicméně je to 3 dveřák a ta spolujezdcova sedačka teda musí být schopná se odsunout úplně dopředu. Což mám pocit, že asi nevyjde :-DDD

Ale každopádně na pozici měniče to asi nic nemění, ten by tam měl zapasovat tak či tak. Je fakt, že místa je tam habaděj. Posledně jsem tamodsud vytáhnul ten BT OBD modul (který tam vypadl z přihrádky, ani jsem o tom nevěděl), něčí cizí placatý kleště a tu divnou věc co nevim co je. Takže místa by tam bylo... :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“