Blinkry

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Petr79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 06, 2017 12:15 pm
Jméno a příjmení: Petr Koudelka
Bydliště: Mladá Boleslav

Blinkry

Příspěvek od Petr79 »

Dobrý den přátelé.Po 6 letech mi přestali fungovat blinkry i vístražné.Pojistky u pedálů jsou v pořádku a pod kapotou také.Prosím o radu moc děkuji všem
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Blinkry

Příspěvek od Fiba »

Přerušovač?
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Petr79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 06, 2017 12:15 pm
Jméno a příjmení: Petr Koudelka
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Blinkry

Příspěvek od Petr79 »

Kde ho najdu ?????
mzipp
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 11, 2012 9:50 am

Re: Blinkry

Příspěvek od mzipp »

Ahoj panove!
Stejny problem - Impreza kombi 1,6 r.v. 2002 - nejdou blinkry, ani vyztraznym tlacitkem ani packou, uz jsem vymenil 2x 15A pojistky v motorovem prostoru (c. 5 a 6) , byly spaleny, ale nepomohlo. Rele neni vubec slyset, tipuju to na nej. Netusite nekdo kde pod volantem ho hledat, pripadne jeho oznaceni? Jestli jste to uz nekdo resil?
Dik moc
Martin
hellax
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 09, 2018 11:47 am
Jméno a příjmení: Václav Helis
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry

Příspěvek od hellax »

Zdar, jelikož můj problém se týká blinkrů tak to hodim sem. Jedná se o to že mi dnes začaly blinkry blikat vyšší frekvencí (všechny žárovky jsou funkční). Pokud jede pravá či levá strana zvlášt tak blikají rychle. Pokud jedou všechny,nebo zapojim nosič na kola tak je to o.k.. Budu rád za nějaký tip, než budu volat na servis.
Díky
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry

Příspěvek od MrRichie »

hellax píše:Zdar, jelikož můj problém se týká blinkrů tak to hodim sem. Jedná se o to že mi dnes začaly blinkry blikat vyšší frekvencí (všechny žárovky jsou funkční). Pokud jede pravá či levá strana zvlášt tak blikají rychle. Pokud jedou všechny,nebo zapojim nosič na kola tak je to o.k.. Budu rád za nějaký tip, než budu volat na servis.
Díky
Heh, jak jsem to četl, tak bych tipoval na nějakou spálenou žárovku. I tím bych možná začal, že bych je preventivně vyměnil i když pokud svítí, tak budou mít odběr normální. Nedával jsi někde místo klasické vláknové žárovky LEDky?

Jinak bych šel po přerušuvači. Přiznám se, že v německých autech je to většinou součástí právě tlačítka na spouštění výstražných. Jak je to u nás netuším, ale možná podobně.

Jo a ještě jsem nezahlédl, co je to za auto.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Blinkry

Příspěvek od Kolben »

hellax píše:Zdar, jelikož můj problém se týká blinkrů tak to hodim sem. Jedná se o to že mi dnes začaly blinkry blikat vyšší frekvencí (všechny žárovky jsou funkční). Pokud jede pravá či levá strana zvlášt tak blikají rychle. Pokud jedou všechny,nebo zapojim nosič na kola tak je to o.k.. Budu rád za nějaký tip, než budu volat na servis.
Díky
To je děsně jednoduchý. Vyndej si ze zásuvky tažného zařízení tu redukci. Pokud tam není nic připojeno a je tam redukce tak se to chová takhle legracne. Ono to asi hlida i zarovky v blinkrech na vleku nebo nosici. Mno a kdyz tam nic neni tak si mysli ze praskla zarovka.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
hellax
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 09, 2018 11:47 am
Jméno a příjmení: Václav Helis
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry

Příspěvek od hellax »

Jde o outback r.v.2015. Vše je origo a redukci tam nemám. Zkoušel jsem tu zásuvku pročistit kontaktolem a vyfoukat vzduchem. Bez změny. Taky si myslím že bude problém v nějaké žárovce či blinkrech v zrcátkách. Zdá se mi, že blinkr u spolujezdce svítí menší intenzitou. Ale že by na to měli vliv dvě diodky?
hellax
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 09, 2018 11:47 am
Jméno a příjmení: Václav Helis
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry

Příspěvek od hellax »

Hoj, tak se mi dnes podařilo vyřešit ty blinkry 8-? . Napíšu jak jsem k tomu došel. Kontrola žárovek k úspěchu nevedla, takže jsem dnes zavolal na servis DanCars Opava a popsal co to dělá. Bylo mi zděleno, že el. závady neopravují a jestli chci tak mi dají kontakt na elektrikáře s kterým spolupracují. No tak jsem si řek než to tam dám tak zkusím odpojit baterku a rozebrat tu zásuvku na tažné. V zásuvce jsem nic neviděl vše origo zapojené a zapouzdřené v takových gumičkách. Zádný náznak, že by bylo něco špatně. Dal jsem to dokupy, zapojil baterii a najednou vše fungovalo jak mělo. Co způsobilo tu vyšší frekvenci blikání můžu jen hádat :-/ . Budu to dál sledovat až zas povezu kola. jen doufám, že po každém výletu s kolama nebudu muset odpojovat baterku.
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Blinkry

Příspěvek od Stekem »

Ahoj, dneska jsem po příchodu k autu zjistil, že mám na Otb 2015 BS prasklý blinkr v zrcátku u řidiče, tudíž je zarosený a nebliká. Dá se nějak dostat do zrcátka, vyměnit to sklíčko, žárovku atd.? Podle návodu si můžu vyměnit pomalu každé světlo, ale blinkr ne. Nerad bych něco ulomil, nebo ohnul. Popřípadě, nějaký tip, kde sehnat to náhradní sklo do zrcátka mimo autorizák?
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Blinkry

Příspěvek od podvlada »

Tipuju, že tam budou LEDky, už BP je tam má... Ty uživatelsky měnitelný nejsou, nepočítá se, že by se pokazily... Opravit by samodomo asi šly, ale jak se "sklem"... Nejjednodušší asi bude zkusit z vraku.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Blinkry

Příspěvek od Stekem »

podvlada píše:Tipuju, že tam budou LEDky, už BP je tam má... Ty uživatelsky měnitelný nejsou, nepočítá se, že by se pokazily...
Hm, myslel jsem, že si to vyřeším rychle doma sám. Nechám to tedy asi na návštěvu u Lišků. Díky
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Blinkry

Příspěvek od podvlada »

Až teď mi došlo, že jsi taky z Plzně :-) kdybych sehnal servisní manuál, mohlo by tam být minimálně to, jak třeba vyměnit zrcadlo v něm, což pokud není jen nacvaklý z vnějšku by mohlo dát pár indicií jak dovnitř. A třeba podle VIN půjde najít na obrázkovém katalogu samotný sklíčko. A mohli bychom na to pak mrknout u mě pokud bys chtěl. ;-) zkus mi do SZ poslat VIN, jestli něco najdeme...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Blinkry

Příspěvek od Stekem »

Možná, že je to fakt legrace to sundat, ale já byl vytočenej, že do toho očividně od rána někdo bouchnul a je to prasklé. Vin pošlu do SZ :)
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Blinkry

Příspěvek od 2.0XT »

Ahoj, blinkr jsem měnil v zrcátku u BR a čekám že Bs by to mělo mít podobne. Mělo by stačit jen vyloupnout sklo ze 4 klipu, sundat lakovanou krytku a pak tam jsou 3 šroubky držící ten blinkr. Mám i zbytky těch starých kdybys chtěl třeba z nich ty diody pro opravu.

Odesláno z mého EML-L29 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“