Legacy IV - nesviti potkavaci svetla + ztrate klice

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
Loser
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 06, 2014 10:55 am

Legacy IV - nesviti potkavaci svetla + ztrate klice

Příspěvek od Loser »

Ahoj, prihodili se mi takove dve nemile veci. Prestali mi svitit potkavaci svetla (obe zaroven). Kdyz jsem zaparkoval do garaze, svitili. Za tyden uz ne. Zajimave je, ze dalkove,obrysove i zadni sviti bez problemu. Zkusil jsem vymenit zarovky - nic. Prohlidl jsem vsechny pojistky (v motoru i u ridice) - vsechny se zdaji byt v poradku. Dal uz si s tim nevim rady.

Vim, ze nejlepsi bude zajet do servisu. Problem je ale v tom, ze jsem jaksi ztratil jediny klic s imobilizerem a mam uz jen nahradni bez imobilizeru, kterym to auto tak akorat odemku a rozsvitim si palubovku.

Dva problemy, dve otazky:

•netusite nekdo, v cem je zakopany pes ohledne svetel?
•kdo by mi v praze mohl udelat "funkcni" kopii klice, kdyz nemam original?


Dekuji

jsem fakt luzr :)
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy IV - nesviti potkavaci svetla + ztrate klice

Příspěvek od klimat »

Loser píše:Ahoj, prihodili se mi takove dve nemile veci. Prestali mi svitit potkavaci svetla (obe zaroven). Kdyz jsem zaparkoval do garaze, svitili. Za tyden uz ne. Zajimave je, ze dalkove,obrysove i zadni sviti bez problemu. Zkusil jsem vymenit zarovky - nic. Prohlidl jsem vsechny pojistky (v motoru i u ridice) - vsechny se zdaji byt v poradku. Dal uz si s tim nevim rady.

Vim, ze nejlepsi bude zajet do servisu. Problem je ale v tom, ze jsem jaksi ztratil jediny klic s imobilizerem a mam uz jen nahradni bez imobilizeru, kterym to auto tak akorat odemku a rozsvitim si palubovku.


Světla tak na dálku netuším a čip k immo bych měl umět nakódovat - klíč by měli snad být schopni vyrobit tady https://www.autoklicecz.cz/klice-a-dalk ... -obaly_156
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Legacy IV - nesviti potkavaci svetla + ztrate klice

Příspěvek od Mira »

klimat píše: Světla tak na dálku netuším a čip k immo bych měl umět nakódovat - klíč by měli snad být schopni vyrobit tady https://www.autoklicecz.cz/klice-a-dalk ... -obaly_156
Fakt? I bez auta? Jakým disponujete HW a SW na klíče? Od koho? Mám profesionální deformaci. Klidně do SZ.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy IV - nesviti potkavaci svetla + ztrate klice

Příspěvek od klimat »

Mira píše: Fakt? I bez auta? Jakým disponujete HW a SW na klíče? Od koho? Mám profesionální deformaci. Klidně do SZ.

No, klíč bez auta podle toho, co je bez čipu vyrobí.

Dohledají mi čip (typ), to není problém.

Já pak čip běžně nakóduju do jednotky pomocí originální SUBARU diagnostiky - k tomu potřebuju samozřejmě i to auto (ale dá se to udělat na místě, kde auto stojí). Samozřejmě je nutné k tomu předložit doklady od vozidla a nějak se identifikovat (aby z toho nebylo napomáhání k loupeži vozu :-D)

Starý, nově nekodovaný klíč pak NEBUDE i v případě nalezení funkční.
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Legacy IV - nesviti potkavaci svetla + ztrate klice

Příspěvek od Mira »

Tak to chápu. Klíč není problém vyrobit, správnej čip také ne, zvlášť proto, že používají výhradně Texas crypto, ale to všichni japonci. Ten klíč lze vyrobit i dle zámku. Při přihlašování lze vymazat všechny původní klíče a přihlásit pouze ty, co máte. To lze u většiny aut. Ono pokud se to dělá legálně, stojí to dost peněz. Jak vybavení, tak provoz, jen aktualizace stojí balík. Přitom se to dá sehnat i nelegálně za zlomek peněz. Jen např. zjištění Pinu zamčené ŘJ stojí legálně dle VINU min. 5-ti kilo a dostanete ho nejdříve následující den. Přitom k tomu stačí noťas s odpovídajícím pirátským SW a autem za chvilku odjedete. I z noťasem se to dá pořídit za zlomek ceny legálního vybavení. A to se všichni diví, proč jsou klíče tak drahý, když na aliexpresu stojí frcku. 8()
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Loser
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 06, 2014 10:55 am

Re: Legacy IV - nesviti potkavaci svetla + ztrate klice

Příspěvek od Loser »

Svetla vyresena. Pomohla vymena pojistky cislo 32.
Ted uz jen ten klic
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“