nesvítící dálkové světlo impreza gf

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
2016VT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned pro 25, 2016 6:55 pm
Jméno a příjmení: Kuba Kubikula
Bydliště: Klatovy

nesvítící dálkové světlo impreza gf

Příspěvek od 2016VT »

zdravím,tak mám trošku problém s imprezou gf 98.
přivezl jsem ji nějakýma těma mouchama cca před třemi měsíci za peníz který vcelku odpovídal stavu vozidla jako je impreza a řešit to budu postupně se zlepšujícím se počasím.
nyní mě ale už vyloženě se.. dálkové světlo u spolujezdce,
pozičky ok,potkávačky ok ale ve chvíly kdy se přepne na dálkové světlo u řidiče se rozsvítí normálně ale u spolujezdce světlo pohasne a svítí jako slabší potkávačka.takže svítí jen jedna dálkovka a to je takové nic moc....jinak mi stále svítí na palubce částečně kontrolka dálkového světla i když jsou dálky vypnuté.
původně jsem myslel že je jen prasklá žárovka...to nebyla.
při zkoušení jiné 100% zdravé žárovky jsem to ze žárovky začal svádět na patici H4 u které bych se ani nedivil kdyby to jí bylo ale také ne ani po výměně za nové keramické patice dálkové světlo u spolujezdce prostě nefunguje.
dále jsem zkoušel obě pojistky bezvýsledně stejně tak relátka (v motorovém prostoru) obě dvě procvaknou při zapnutí potkávaček, při záměně relátek ze strany spolujezdce k řidiči světlo na straně ridiče dálkové svítí ale u spolujezdce nikoliv
žárovka ne,patice ne,pojistky ne,relátka ne... :-|
dále mě napadala špatná kostra ale ta jde jedna a přijde mi čudný,že by potkávačka svítila a dálkové pak kvuli kostře ne...
pokud máte někdo nějaký nápad kde se ještě u subaru dá hledat nějaká další pojistka,relátka či kde by mohl být problém budu vděčný za radu
různá auta ,různé problémy tak nevím zda to není nějaký znak japonců :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: nesvítící dálkové světlo impreza gf

Příspěvek od Mira »

Tak asi měřák a hledat. Ale to musí poradit elektrikáři, já jen vim, že to kope.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: nesvítící dálkové světlo impreza gf

Příspěvek od spm »

Patici si měnil celou i s kabelem (nevím, jak to vypadá u imprezy)? U mně třeba patice byl kus plastu, ve kterém byly zandané dva fastony, od kterého pokračoval kabel dál. A ten kabel v tom fastonu povolil a byl tam přechoďák (u mně to teda svítilo, ale spálilo to tu plastovou patici na uhel). Jinak asi zkusit měřit odpor po tom vedení...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: nesvítící dálkové světlo impreza gf

Příspěvek od martinant »

Nebo vadnej prepinac pod volantem...
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
2016VT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned pro 25, 2016 6:55 pm
Jméno a příjmení: Kuba Kubikula
Bydliště: Klatovy

Re: nesvítící dálkové světlo impreza gf

Příspěvek od 2016VT »

tak vyřešeno,japonec nemá klasické(mně známé) zapojení h4 koncovky a byli už od přdchozího majitele který měnil patici přehozené kabely a já to napájel tak jak to bylo,měření moc nepomohlo,šli jsme obyč zkoušečkou z baterky plus hledali jsme mínus a pak naopak podle normálně svítícího světla a chyba se ukázala :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítící dálkové světlo impreza gf

Příspěvek od VDC »

Nejhorší, co se může člověku stát, je hledat dojebanej bastl někoho jiného... >:-& Tak hlavně, žes to našel a funguje !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“