Pískající větrák

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
0ndr4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 11, 2016 11:40 am
Jméno a příjmení: Ondra Němeček

Pískající větrák

Příspěvek od 0ndr4 »

Zdravím,
rád bych se zeptal, zda jste se někdo někdy nesetkal s problémem "pískajícího větráku interiéru", konkrétně v mém případu v modelu Subaru Outback r.v. 2004 3.0 H6. Větrák je uložen pod přihrádkou spolujezdce. Auto jsem již koupil s tímto "pískáním" a myslel jsem, že jde jen o například o vadné ložisko větráku, podařilo se mi sehnat jiný funkční větrák (sice z bouraného auta, ale vždy fungoval normálně), bohužel to problém nevyřešilo a dělá to stále, dokonce ten "nový" větrák pískal ještě víc.

Do úschovny se mi podařilo nahrá dvě videa s problémem, který popisuji (jedno 8MB, druhé 4MB, nic velkého) - http://www.uschovna.cz/zasilka/HEYCUX8XRRYXUSC2-C5T . Pokud byste se měl někdo čas a chuť na to podívat a případně poradit, budu moc rád.

Díky všem za případnou aktivitu.
Ondra
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískající větrák

Příspěvek od VDC »

Vítej Ondro, smazal jsem ti to duplicitní vlákno. První 3 příspěvky nového uživatele schvaluje moderátor, je to ochrana proti spamu. Tak buď trpělivý... ;-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Pískající větrák

Příspěvek od merlin »

To mi je povedomé - kedysi som sem o tom písal, ale ten príspevok asi niekde zmizol či zapadol.

V skratke, skontroluj krabičku, ktorá vetrák ovláda, na druhom konci drôtu. IMHO máš celkom slušnú šancu, že keď ju otvoríš, tak na plošňáku nájdeš nafúknutý kondík od vlhkosti, ktorá sa kondenzuje zrovna v mieste, kde tá krabička sedí. Rezonančný obvod v praxi - píska to na opačnom konci, než kde je problém. :845:

Tiež som kupoval vetrák, ale nový, takže šiel vrátiť :811:
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
0ndr4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 11, 2016 11:40 am
Jméno a příjmení: Ondra Němeček

Re: Pískající větrák

Příspěvek od 0ndr4 »

Předsedo, díky za smazání, já jsem to omylem odeslal dvakrát :) ... Merline, díky za tip, hned se zajdu podívat. Bohužel pro mne to tedy teď znamená oddělání přihrádky spolujezdce, protože ten druhej konec drátu směřuje právě někam tam za ní ... Vyzkouším a ozvu se. Díky.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Pískající větrák

Příspěvek od yeti »

Manželce na foresterovi taky píská. Ale jen někdy. Pomůže větřáček na chvíli vypnout (tak 1-2 jízdy) a po opětovném zapnutí se už neozývá. Vydrží to nepískat docela dlouho.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
0ndr4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 11, 2016 11:40 am
Jméno a příjmení: Ondra Němeček

Re: Pískající větrák

Příspěvek od 0ndr4 »

Yeti, tak to bohužel u mne takhle nefunguje, to jsem zkoušel na různě dlouhou dobu vypínat, ale vždycky to píská - teda kromě maximálního stupně, což je slyšet i na tom videu, který jsem nahořel nahrál do odkazu.

Kamarád mi vyčetl na různých fórech, že bývá problém někdy v rezistoru, co je u větráku, tak jsem se na něj podíval a vyndal jsem ho, připadá mi ale v pořádku - jde o to, že na maximální otáčky větrák nepíská, zato na stupně 1-4 ano, protože to patrně prochází tím rezistorem (moje úroveň elektrikařiny je asi tak 1/10 :) ). Potom, co jsem ho ale vyndal a zjistil, že s ním (na můj pohled) nic není, tak netuším - nebo by to mohlo být pod tím žebrováním?

Merline, jinak jak jsi mluvil o tom "druhým konci kabelu", nemáš představu, kam to zhruba vede na tý straně spolujezdce, nebo kde bylo v tvým případě či jak ta "krabička na druhým straně větráku" vypadá? Mě se těch pár kabílků z větráku ztrácí jakoby za něj a pak už vůbec netuším, kam míří, to bych musel rozebrat absolutně celý, abych to vysledoval, a to bohužel v místních podmínkách, kde parkuju, není možný ..

Díky za další případný tipy a rady ..
Přílohy
Rozebírka interéru.
Rozebírka interéru.
Obnažený větrák.
Obnažený větrák.
Rezistor vlevo.
Rezistor vlevo.
Vyndaný rezistor, pohled 1.
Vyndaný rezistor, pohled 1.
Vyndaný rezistor, pohled 2.
Vyndaný rezistor, pohled 2.
0ndr4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 11, 2016 11:40 am
Jméno a příjmení: Ondra Němeček

Re: Pískající větrák

Příspěvek od 0ndr4 »

Tak jsem ještě rozdělal nakonec i ten rezistor a ejhle, něco tam na mne nehezkýho vykouklo. Myslím, že to nakonec asi bude ono - takže teď buď najít někoho, kdo mi to přepájí, nebo koupit novej. Každopádně myslím, že by to mohl být ten problém, proč větrák píská na 4 chody a na 5 je OK ...
Přílohy
12516155_10207886603059004_1597219127_n.jpg
12506714_10207886602178982_1693116650_n.jpg
12516156_10207886602939001_96629648_n.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pískající větrák

Příspěvek od sima »

Co tam na tebe vykouklo?Já na to blbě vidím,vidím tam jen nějaký kondík či co,co je s ním,je to tam nějaké připálené,nebo se mě to zdá?Nafouklý ho taky nevidím...či jen špatný spoj?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
0ndr4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 11, 2016 11:40 am
Jméno a příjmení: Ondra Němeček

Re: Pískající větrák

Příspěvek od 0ndr4 »

Omlouvám se, je to focený na telefon, takže kvalita fotek nic moc. Mezi tím tišťákem a kondíkem je spoj "zkorodovaný" nebo "zoxidovaný" nebo já nevím, jak bych to měl říct - kolem něj bylo něco jako taková "žlutá pryskyřice" na spoji (budu muset zkonzultovat s elektrikářema přesnou terminologii :-D ) ... Zkusil jsem nahrát ještě fotku v lepším rozlišení ..
Přílohy
Rezistor.jpg
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Pískající větrák

Příspěvek od 2.0XT »

Prepajis za novej kondik za 5kc a je opraveno :)

Odesláno z mého MX4 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pískající větrák

Příspěvek od sima »

Jj už je to vidět,to si tam jen vytekl krapet kondík,jak to tak vypadá :-)Super,že jsi na to přišel,já bych ti to přepájel :-) ale tohle ti udělá kdekdo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“