Baterie

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11892
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Baterie

Příspěvek od Traveller »

Jejda jejda. Nevím nevím, jestli se ti tvé přání splní. 30 let už je celkem dost na dnešní dobu. :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: Baterie

Příspěvek od plukovník »

Traveller píše:Jejda jejda. Nevím nevím, jestli se ti tvé přání splní. 30 let už je celkem dost na dnešní dobu.
Tak teď nevím, jestli těmi třiceti lety myslíš chátrajícího plukovníka "s kloboukem", nebo jeho Forestera postaveného na piedestálu a natřeného narůžovo... :-DDD
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11892
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Baterie

Příspěvek od Traveller »

Obojí. :-DDD :-DDD
Ale jinak to s tou technikou vidím podobně jako ty. Čím méně věcí, tím lépe. Rádio jsem měl za ty 3 roky puštěné asi 5x, takže asi tak. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie

Příspěvek od VDC »

Na antipatiích k elektronickým píčovinám v autě se rozhodně shodneme. ,,,,| (*_^) |,,,,
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Baterie

Příspěvek od HonzaCZ »

Mě bavěj jenom ty, co dávaj smysl. Těch je ovšem čím dál tím menší poměr. Mezi ty, který chci mít v autě patří: ABS, plně vypínatelný ESP (VDC, ne předseda ;) ), tempomat (asi by neomrzel adaptivní), fungující děšťový senzor.

Tyhlencty asistenti srážky dopředu, dozadu, zboku, asistent jízdy v pruzích, sledování mrtvejch úhlů, čtení značek to jsou všechno věci, který ve výsledku dělaj z řidičů ještě větší jelita, než často jsou.

Jo, co uznávám je automatický brzdění před překážkou u kamionu a obecně spousta asistentů bylo do osobáků převzato z kamionů, kde dávají docela smysl, ale v těch osobácích ne...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie

Příspěvek od Tomáš1002 »

HonzaCZ: Tak přesně takhle by vypadal i můj výčet.
Jezdím občas s jedním známým, který má nového Focuse (žádný top model) a ti "asistenti" jsou fakt hodně obtížní.
Neustále mu tam bliká šipka, jak má řadit, "čte" to značky, ale jen některé a jen někdy, v zatáčce to najednou začne pípat, protože čidla zaznamenají neexistující překážku, v noci to trvale osvětluje prostor pro nohy ( <:-< <:-< ), trvale mu svítí výstraha tlaku v pneumatikách, i když jsou nahuštěné správně (a ani v autorizovaném servisu to nedokážou odstranit) a hlavně se s ním jednou při odbočování z dálnice začalo "prát" řízení, protože usoudilo, že jede nějak jinak, než by měl. Zlatý Forester 2011 ,,,,| (*_^) |,,,, .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Baterie

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáš1002: Tak si ho hezky hejčkej. Takový auta už pomalu nejsou a nebudou. Dneska má tyhlencty blbiny víc a víc aut. <:-<
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Baterie

Příspěvek od spm »

Já mám ty vychytávky celkem rád, když se neserou do řízení... parkovací senzory, kamery, to mi přijde fajn. I to hlídání mrtvého úhlu, pokud ho hlídá třeba tak, že na tom zrcátku svítí kontrolka nebo něco. Ale pokud ho hlídá tím stylem, že začne řidičovi tahat za volant, když si usmyslí, že je tam překážka, za to bych vraždil. A přesně tuhle prasárnu třeba dělá asistent jízdy v pruzích, kterej vůbec nevim na co je vlastně dobrej. A doufám, že umřu dřív, než vymizej auta bez týhle kraviny :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Baterie

Příspěvek od outback »

Znal jsem pána, co si už v pokročilejším věku koupil ten největší Lexus v plný palbě, bylo to asi před osmi lety. Jednou takhle najíždějí na dálnici, nic zlého netuše, a najednou auto naplno samo od sebe zabrzdí do zastavení, řidič se diví a neví co se děje. No a pak si teprve s manželkou všimnul před autem psa velikosti telete, co ho předtím přehlídnul. Taky tam mohl být ožrala nebo dítě. Tak asi tak. V Německu nejsou zdravotní prohlídky, obávám se, že tan pán stále řídí, nedávno si koupil novou S-Klasse. Za mne do auta z výbavy klidně cokoliv co se dá trvale vypnout a co mne nešpehuje - tj. nemá simkartu a neukládá průběžně data o stylu jízdy, poloze atd. pro servis nebo pojišťovnu nebo policii.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie

Příspěvek od Tomáš1002 »

I to hlídání mrtvého úhlu, pokud ho hlídá třeba tak, že na tom zrcátku svítí kontrolka nebo něco
Jo, tohle má na tom Focusu taky. Považuju za blbost i to. Jednak dneska jsou úplně jiná zrcátka, než byla před 30 lety a tudíž je mrtvý úhel podstatně menší a hlavně mám za to, že řidiči, který má trvalé povědomí o tom, co se děje okolo něj, což by mělo být samozřejmostí, se jiné auto v mrtvém úhlu "nečekaně" ztratit prostě nemůže. A když je někdo lama a nečumí, tak ho takováhle "vychytávka" jen utvrdí v tom, že čumět nemusí.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Baterie

Příspěvek od spm »

To jsem o Lexusu slyšel jinou story, jak s tím někdo jel takhle v Německu po dálnici, před ním kamion a v levém pruhu za ním se řítilo nějaké SLko nebo něco takového. Tak do levého, hamtnul na plyn, akorát že Lexusu ten kamion přišel nějak moc blízko, takže mu vzápětí zahamtnul brzdu. Prý ten v SL z toho nebyl ani trochu nadšený :-DDD

Před 30 lety nevím, ale koncern po chvilkové pauze začal pravá zrcátka zase okuchávat na menší velikost. Je to asi auta od auta, ale znám i ne zas tak stará auta, kde se auto ve vedlejším pruhu na nějakou dobu ztratí. Pokud je to ještě ob jeden pruh, tak může být zrcátko jaké chce, ale nemá šanci. Takže za mě dioda - proč ne. Její přítomnost jinak nijak neobtěžuje. Z toho co běžně vidím, tak hromada lidí ty zrcátka nepoužívá vůbec, takže stejně tak by se dalo říct, že se tam nemusí dávat ani zrcátka a bude to míň žrát :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Baterie

Příspěvek od sima »

Mrtvý úhel je sviňa,nevím jestli by tohle 100% vyřešilo jakkoliv velké zrcátko,bez přídavné "čočky".Taky mě to potkalo a to jsem čučnul do zpětného i do hlavního zrcátka,naštěstí se nic nestalo,hlavu jsem úplně neotáčel,jen trochu,logicky ne,bylo to jen přejíždění do pruhu ve městě.Tolik k vláknu o baterie :-D
Nicméně k té baterii,našel jsem včíl dobrý místní zdroj Yusy a za ty prachy-parametry fakt bezkonkurenční!Kupodivu moje prastará Varta přežila ty mrazy a městské pojíždky bez nutného dobíjení,ale až bude třeba,jdu určo do Yusy,už mám jasno =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Baterie

Příspěvek od petr »

sima tak ten zdroj vypusť na světlo třeba taky časem zkusím yuasu mám ji ve skůtru a je zatím dobrá ale taky je celkem nová cca 2 roky bral jsem ji tenkrát z internetu
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Baterie

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak zrcátka jsou u aut už dávno konvexní, tedy zmenšují, ale zároveň zaberou větší úhel. Mrtvý úhly jsou taky daný tím, jak si je člověk schopnej dobře ty zrcátka seřídit. Pokud tam potřebuje vidět půlku svýho auta, tak je pak jasný, že do boku vidí míň...

Jinak minulej rok jsem jezdil chvíli starým toledem, co mělo jedno, tuším levé, zrcátko (originál!) nekonvexní a s tím se prakticky nedalo jezdit. Sice člověk dozadu viděl daleko jak sniper, ale jenom malinkej úhel za autem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie

Příspěvek od Tomáš1002 »

Pro Seatik: dik za včerejší nabídku starší baterie, ale do Tvých končin se nechystám a ta moje snad ještě vydrží. Ale ještě jednou děkuju.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“