prasklá pojistka

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
Argon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte úno 24, 2015 9:14 am
Bydliště: Pardubice

prasklá pojistka

Příspěvek od Argon »

Zdravim Vás, neví někdo od čeho a nebo na co je čtvercová pojistka 50A No 13 v motorovém prostoru
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: prasklá pojistka

Příspěvek od Slavek_xxx »

V jednom foru jsem nasel moznou pricinu:
http://www.uklegacy.com/forums/index.ph ... s-blowing/
Jinak kdyz otocis dekl pojistek, je tam jejich popis.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: prasklá pojistka

Příspěvek od draconis »

Docela by asi nebylo od věci napsat, jakého auta se to týká, aby to každý nemusel zbytečně hledat jako já.

Jedná se tedy o Outback 2010?

Trochu jsem taky hledal a 50A je hlavní pojistka. Odchází ti vždy hned jakmile ji tam dáš nebo když připojíš baterii?
Argon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte úno 24, 2015 9:14 am
Bydliště: Pardubice

Re: prasklá pojistka

Příspěvek od Argon »

Omlouvám se, ano je to outback 2.0D MY2010.Na druhé straně krytu je popis jen ne těchto čtvercovejch pojistek je jich tam několik a umístění by mělo být označené No 13. Pojistky jsou i před touhle, ale muže být označená asi jako jedna z hlavních. Na autě mi vše funguje auto jezdí, ale svítí mi kontrolky na přístrojovce (kontrolka motoru, k. systemu řízení a varovná kontroka el.park.brzdy) , nevim jestli to stim souvisí,ale v servisu mi na pojistku nepřišli,ale na kontrolky vyčetli chyby - Komunikace s řídící jednotkou motoru - vadný/chybný signal
napájecí napětí - komponenta vadná.
A poradili mi ať zkontroluji kabeláž a ukostření, což jsem zkoušel ale nepomohlo to a druhý den zas svítily. Pojistka nevim jak rychle praska, ale max po 14 dnech, kdy mi ji snad měnili v servise. Tak kdyby někdo věděl co s tim, byl bych moc rád za tipy a rady. Roman
Argon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte úno 24, 2015 9:14 am
Bydliště: Pardubice

Re: prasklá pojistka

Příspěvek od Argon »

Omlouvám se,zkusim to ještě jednou se poptat o radu, na outbacku 2.0D MY2010.My praskla čtvercová pojistka 50A, je jich tam několik a umístění by mělo být označené No 13. Pojistky jsou i před touhle, ale muže být označená asi jako jedna z hlavních. Na autě mi vše funguje auto jezdí, ale svítí mi kontrolky na přístrojovce (kontrolka motoru, k. systemu řízení a varovná kontroka el.park.brzdy) , nevim jestli to stim souvisí,ale v servisu mi na pojistku nepřišli,ale na kontrolky vyčetli chyby - Komunikace s řídící jednotkou motoru - vadný/chybný signal
napájecí napětí - komponenta vadná.
A poradili mi ať zkontroluji kabeláž a ukostření, což jsem zkoušel ale nepomohlo to a druhý den zas svítily. Pojistku jsem ještě neměnil chtěl jsem přijít proč praská. Za případné rady Vám děkuji.Roman
skudnik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 16, 2013 5:27 pm
Jméno a příjmení: skoloudik

Re: prasklá pojistka

Příspěvek od skudnik »

ahoj mam dotaz rozlustil nekdo jiz problem s pojistkama?Mam ten samy problem díky za odpověd
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: prasklá pojistka

Příspěvek od Jackylle »

Pojistka je sice ztracená, ne prasklá ...
Kluci, co je to za typ pojistek pro Forestra SG - takové ty malé placaté 10 - 20A, na obrázku to vypadá všechno stejně a může to být asi pojistka nožová maxi nebo mikro nebo bez přívlastku... že to má být 15A vím. V uživatelské příručce je sice hezké schematko a popisy, ale typ pojistky ne.
Už vidím, že si tu příručku musím celou vytisknout a vozit s sebou ;-D
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
plukovník

Re: prasklá pojistka

Příspěvek od plukovník »

Velké, silové, "čtvercové", pojistky, označené SBF, s hodnotou obvykle 30, 40, 50A, jistí hlavní okruhy a model od modelu se jejich funkce může lišit.
Nazývají se "japonský typ".

Ty malé placaté jsou typ "mini"
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“