Xenony

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sedlson
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pát lis 25, 2011 3:55 am
Jméno a příjmení: Filip Sedlák

Re: Xenony

Příspěvek od sedlson »

Neeeeee :-O to zase budu hledat týden :-D
Subaru Forester 2.5 XT "07"
Uživatelský avatar
sedlson
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pát lis 25, 2011 3:55 am
Jméno a příjmení: Filip Sedlák

Re: Xenony

Příspěvek od sedlson »

Chlapcí našel jsem ji za kastlíkem spolujezdce. Musel jsem demontovat kastlik cca 6 šroubů a vpravo na kozoli se na mě usmála. Bohužel dozadu mi nejde proud tudíž dle návodu bud kabel a nebo jednotka. Máte někdo na půjčení na ozkoušení ?

Jinak tady je ten odkaz na diagnostiku : https://www.dropbox.com/s/1hvcnal8eghj6 ... 11_620.pdf
Subaru Forester 2.5 XT "07"
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Xenony

Příspěvek od npeter »

"Originální světlomety, které používá toto Subaru, jsou jeden z nevětších omylů, který se kdy dostal do sériové produkce. Průměrná životnost xenonových projektorů v těchto světlech dosahuje 60.000 kilometrů. Pak jsou spálené na uhel a je velice nebezpečné s nimi jezdit v noci."

z prezentace jednoho upravce světel - bohužel to musím potvrdit; další velká ostuda Subaru


Sent from my iPhone using Tapatalk
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od quickly »

Mám na plečce Xenony, najeto 125 tkm (od 19.11.2013) a stále perfektní, takže to výše nemusí platit na všechny Xenony.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Xenony

Příspěvek od fiatisimo »

https://www.carmedia.cz/autodoplnky-a-z ... oC7FXw_wcB šli by tam tio xenony na lego 05? díky:)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

Proč sis nekoupil verzi s Xenonama? :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Xenony

Příspěvek od fiatisimo »

to je podle mě maličkost xenony se dají dodělat vždy :)jen chci vědět zda by tam tito šli nebo musím koupit celou upgrade sadu za 2tis
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo maličkost, takže legálnost a to, jak to bude nebo nebude oslňovat ostatní tě asi nesere, co? :)

Co zkusit do začátku pořádný žárovky?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Xenony

Příspěvek od fiatisimo »

HonzaCZ píše:Jo maličkost, takže legálnost a to, jak to bude nebo nebude oslňovat ostatní tě asi nesere, co?

Co zkusit do začátku pořádný žárovky?
ale jo štvalo by mě to, já něvěděl že by to bylo komplikovanější, čočky na to mám tak jsem si myslel že nebude zas tak velký problém.
pokud by to bylo nelegaální a oslnovalo by to tak an to kašlu >:( ...to si raději koupím pořádné H7
edit: jaké pořádně svítěj:)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

Ideálně někoho, kdo to má vyzkoušený. Čočky tam jsou, ale přecijen to vždy svítí trochu jinak. Jde o to, jak je ta optika na autě udělaná. Většinou tyhle levný sady ale nejsou žádná hitparáda.

Dobrý žárovky jsou Osram, ale musíš si najít, co ti vyhovuje nejvíc. Já mám rád OSRAM COOL BLUE INTENSE.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Xenony

Příspěvek od Mira »

Pokaždé, když potkám umělce, co svítí pánu bohu do oken dobastlenejma xenonama, mám chuť vzít bejzbolku a světla mu rozflákat. Nynější špička na trhu bude asi Osram Night Breaker Laser. Homologovaný žárovky, bohužel za cenu těch tvých xenonů, ale je to novinka. Ale Philips který nejsou lepší jak Osram jsou ještě dražší. Jinak Cool Blue jsou za lidovku taky super, ale na potkávačky. Dálkový NightBreaker. Víc o světlech zde https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... %ADt%C3%AD
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Xenony

Příspěvek od fiatisimo »

Mira píše:Pokaždé, když potkám umělce, co svítí pánu bohu do oken dobastlenejma xenonama, mám chuť vzít bejzbolku a světla mu rozflákat. Nynější špička na trhu bude asi Osram Night Breaker Laser. Homologovaný žárovky, bohužel za cenu těch tvých xenonů, ale je to novinka. Ale Philips který nejsou lepší jak Osram jsou ještě dražší. Jinak Cool Blue jsou za lidovku taky super, ale na potkávačky. Dálkový NightBreaker. Víc o světlech zde https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... %ADt%C3%AD
super díky koupím si ty osram night breaker laser:)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Jimisis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 09, 2016 1:38 pm
Jméno a příjmení: Jakub Kawulok

Re: Xenony

Příspěvek od Jimisis »

Kubišta píše:Koukám že fšici píšete že to máte na novějších modelech. Ale spíš poradtě jak to dostat na forestra 2001.


Zdravím zdá se mi, že mi blbne auto režim svícení.....tedy denní světla, mám otb 2011, a po nastartování v režimu světel auto mi to nesvítí, a když jsem jel po dálnici večer tak mi to při oslnění protijedoucím autem vypínalo.....


vím, že to není místnost přímo pro tento problém, ale nevíte co s tím?


díky moc za odpovědi
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od quickly »

Jimisis: vítej u nás na SFC *_*=*_* , já na forestíkovi SJ (MY13) mám senzor na světla u okna na palubní desce před spolujezdcem. Nemáš ten senzor nějak přikrytý, nemáš tam něco, co by odráželo světlo ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Jimisis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 09, 2016 1:38 pm
Jméno a příjmení: Jakub Kawulok

Re: Xenony

Příspěvek od Jimisis »

Dík za uvítání,právě,že čidla vypadají úplně čistá,a dneska jsem skoušel je trochu pod mrakem,tak jsem jel na auto a zaplo mi to v klidu potkavačky,ale za slunného dne mi to nechce na denní svícení přepnout.....jedině žeby mě prodávající mylně informoval,ale zase pokud to ma režim auto tak by to mělo mít asi i to denní svícení v mlhovkách,aspoň tak jsem byl informován díkes
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“