Xenony

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Xenony

Příspěvek od vojta »

seatik píše:Vojto,dnes za tmy na garazi sem to ozkousel,pri zapnuti se svetla....zvedaji..... Zkousel sem to po jizde,cili vybojky pri startu uz nemusely tak zhavit,tak to bylo markantni,ze se svetla zvedaji.
Mas pravdu, ted jsem to zkousel u zdi a po startu se opravdu pohnou. Co to zvedani pri plnym plynu, taky ti to nedrzi kuzel svetla v rovine?
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Xenony

Příspěvek od vojta »

seatik píše:.pujdu taky do osramu..jakou si volil teplotu? Ty origo maji 4200 C tusim,zluto zelene svetlo...melo by to svitit pro oci nejlepe,ale taky se mi to nezda ,svitivost bidna od sameho zacatku..sestelovane je mam,sviti trosicku vice nez maji vyseale technik STK rikal,ze to necha byt
Koupil jsem tyhle: http://www.oembulbs.com/osram-d2r-66050 ... 3god6lD-pg, takze 4300K
Puvodni tam byly Philips: http://www.philips-d2s.com/philips-d2r- ... -bulb.html, taky 4300K

Divny, ale proste mi to prijde lepsi, mozna se na tech Philipsech uz projevilo stari.
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Xenony

Příspěvek od M.Z. »

Určitě už byly vysvícené, měly by se měnit cca po 100tkm, samozřejmě podle intenzity svícení xenonama.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od seatik »

uplne sem zapomnel Vojto,pri akceleraci se mi kuzel svetelny na chvilku zvysi...motorky nestihaj prvotni zvednuti..sam vidis,jak rychle pri startu reaguji a zvedaj..trva jim to
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Xenony

Příspěvek od vojta »

seatik píše:uplne sem zapomnel Vojto,pri akceleraci se mi kuzel svetelny na chvilku zvysi...motorky nestihaj prvotni zvednuti..sam vidis,jak rychle pri startu reaguji a zvedaj..trva jim to
Dik za potvrzeni :) Uz si na to davam pozor a pri akceleraci kontroluju auta v protismeru :) Co se da delat, chteli jsme mechanicky bytelny auta, tak to mame :)
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
fahrman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 21, 2012 2:38 am
Jméno a příjmení: Michael
Bydliště: Olomouc

Re: Xenony

Příspěvek od fahrman »

Xenony stářím posouvají spektrum do fialova - proto i "slábnou"
Typicky je to vidět v případě, že vyměníte jen jednu výbojku a druhá už něco pamatuje...

A reakce automatické nivelace je taková pomalá napříč automobilkami - při zrychlení nebo na nerovnosti na silnici nezareagují - mají spíš řešit "trvale" špatně nastavený sklon v závislosti na zatížení náprav
Uživatelský avatar
marap
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 19, 2011 3:08 pm

Re: Xenony

Příspěvek od marap »

Mne se pri nastartovani ani nehnou, ale kdyz zastavim pred garazi v kopci tak se po chvilce sklopi. Uz jsem taky myslel, ze nivelace nefunguje, ale je to s velkym zpozdenim. Prikladal jsem to tem samonivelacnim tlumicum, rikal jsem si, ze kdyz je zadek porad idealne vysoko nehlede na zatizeni, tak se nemusi pri startu nastavovat do nulove polohy. Ale to je jen moje dedukce. Problem mam, kdyz taham v lete karavan, tak ten zadek je trosku niz a svetla sviti vys, vsiml jsem si toho v tunelu, kdyz jsem jel za uplne stejnym outbackem, tak na zdi bylo videt, ze sviti trosku vyse. Ale za 2000 km na mne blikli asi 2x, tak to asi nebude tak hrozny :-) Pri garancce jsem to rikal v servisu a rikali, ze bylo prave svetlo nastavene trosku vyse, tak uvidim.
Subaru Outback 2,0 D MY11
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: Xenony

Příspěvek od divudi »

Pravy xenon pri asi 135 kkm stratil intenzitu a pri pohlade nan bolo jasne vidiet ze ide trosku do cervena. Teraz po dalsich 10 kkm mi v sobotu vecer odisiel uplne. Na druhy den sice zase svietil svojim cervenym odtienom ale asi je zrely na vymenu ......
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Xenony

Příspěvek od romull »

Doporučuji vyměnit oba, nový vždycky svítí líp než ten druhý co tam zůstane. A nejezdi s tím do značkového servisu, tam mají jiný ceny :713: . Kup výbojky na netu a výměna se při troše zručnosti a pokud si dáš bacha na základní pravidla dá zvládnout doma :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Xenony

Příspěvek od romull »

Tak jsem dnes udělal zajímavou zkušenost s nivelitou světel. Celou cestu potmě z Prahy v pohodě a najednou 13 km před domovem hup........a svítím tak 10m před auto :6066: . Rozdíl úplně neuvěřitelný a domů jsem dojel na dálkový a stejně to svítilo snad ještě míň jak normální potkávací, auta v protisměru ani neblikla. Po dojezdu domů vyložím nákup, ale ne těžký ( tak 20 kg ) a jedu dát auto do garáže. Nastartuju, rozsvítím a najednou hup....a vidím jak světla lezou nahoru do normálu a už to zase svítí jak má. Tak to mi hlava nebere, kdyby to zůstalo dole tak je něco v prde...., ale takhle :655: . Setkal se s tím už někdo???
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Xenony

Příspěvek od romull »

Tak to je na mrtvici :6066: .....nejdřív se rozsvítila kontrolka naklápění světel, ale několik dnů se nic nedělo, světla svítila normálně ....jenže včera vyjedu z garáže a svítím 10m před auto a ani při rozsvícených dálkových to není o moc lepší, někteří z protijedoucích si ani nestěžují. Nemá někdo šajnu, jestli to budou ty bazmeky na nápravách nebo nějaký ten modul světel? Co vlastně hledat? Díky za postřehy, případně zkušenosti.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
jarasubaru
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 21, 2014 9:21 pm

Re: Xenony

Příspěvek od jarasubaru »

Měl bych takový dotaz. Na mém Outbacku 3.0R MY 2008 jsou originál xenony, které klasicky po nastartování zapínám otočením páčky a před vypnutím motoru zase zhasínám. Ale jelikož to auto nemá žádný upozorňovač, velice často se mi stává, že světla zapomenu manuálně vypnout a když vypnu motor, sami se vypnou. Jenže pak když sednu do auta a někam jedu, nastartuji jako jindy a potom když chci zapnout světla, zjistím, že už jsou zapnuté. Vím, že tento blbý systém startování se zapnutými světly byl smrtelný pro světla se žárovkami, jenže u minulých aut jsem měl vždy nějaký upozorňovač, takže jsem to nemusel řešit. Proto se ptám, vadí tento blbý systém startování se zapnutými xenony výbojkám nebo startérům xenonů? Nebo to má tento Outback nějak ošetřené, že to nevadí? Jestli nemá to zapnutí třeba s nějakým zpožďovačem nebo něco podobného?
Subaru Outback 3.0R Executive NAVI 2008
Uživatelský avatar
Supreme
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: úte úno 25, 2014 9:47 am

Re: Xenony

Příspěvek od Supreme »

Slábne mi na WRX 2008 pravý xenon. Co mám koupit, jaký typ výbojky, jaké údaje si pohlídat. Kupoval jste někdo výbojky na Ebay?

toto? D2S P32d-2
WRX 2008 169kw 2,5
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Xenony

Příspěvek od Levap »

Startoval jsem 5 let ze zapnutymi svetly a nic se nestalo.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Xenony

Příspěvek od draconis »

Bacha na to, mám zkušenost z předchozího auta (Škodofka) - možná se to týká jenom koncernu, ale koupil jsem přes net (z autoriz. servisu a prodejce dílů) "originály". Krabička i samotná výbojka nerozeznatelné od originálu, ale jasný falzifikát, protože hned po výměně svítila každá úplně jiným odstínem (jedna byla mnohem víc do žluta) a tak třikrát z deseti zapnutí světel jedna nenaběhla na první pokus, ale až třeba napotřetí. Pak jsem našel článek, kde o tom psali, že se ty falešné objevují - bohužel až potom, co jsem měl tu smůlu a koupil je... :4690:

Posléze jsem koupil Philips a naprostá spokojenost.
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“