Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Outback - budíky z 2014 do před FL 
Autor Zpráva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Na webu jsem našel jedno hrozně zajímavé video, tedy z mého pohledu, kdy mě vrátilo do hlavy opět myšlenku. Někde jsem jednoho dne seděl v po faceliftu toho mojeho BR. A ono světe div se, má jednak rafičku teploty chladící kapaliny, místo pouhých pitomých diodek, ale také barevný display, který zobrazuje informace, jako například různá upozornění a nebo třeba nastavenou rychlost na tempomatu, celé to prostě vypadá tak nějak moderněji - při nastartování na vás vyskočí odprostřed budíků animace Subaru a podobně. Prostě facelift.

No a uvažoval jsem jen tak, jak by asi bylo složité, vyměnit budíky, jakých blbin a komunikačních kanálu tam musí být jinak, až jsem usoudil, že větší pitomost jsem nemohl vymyslet.... Až do předvčera, kdy jsem narazil na tohle video, kde borec přecvakne staré budíky za nové a všechno funguje, tedy až na...

Až na to, že vypadá, že imobilizér z nějaké své části sídlí právě v budících, tak už to u aut prostě bývá. Věřím, že to ne není problém úplně překódovat nebo vyřadit. Nicméně nejsem si jistý, co by to dělalo u bezklíčového přístupu, jaký mám já.

Ono jinak vypadá, že to funguje docela univerzálně, na palubce z 2014 vypadají, že jsou ikony pro Eyesight, ale z absence ES si palubka nic nedělá. Prostě to vypadá, že tam je vlastní počítač, který jen přebírá signál a dle toho se zařizuje dál. Borec to očividně rozchodil, protože mu to nějak dále jezdí s novým přístrojovým štítem, jen vypadá, že se mu nepodařilo přetočit kilometry zpátky.

Mě by zajímalo, co by dělal ten bezklíčový přístup. Nemáte někdo v autě tyhle budíky? :D :D

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy GX 2.5 4AT AirSus
ex. Honda Civic 6. 1.5VTEC-E / ex. VW Passat CC 3.6 220kw 4x4 / ex. BMW E30 / ex. Mitsubishi Pajero II V6-3000 / ex. Chrysler Voyager II 2.5TD / ex. Škoda Favorit

stř srp 14, 2019 11:49 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

nemam... neporadim, ale opet ti moc fandim .. je skvele sledovat, jak se někdo vrha do těchhle novych modelu a neco resi :)

čtv srp 15, 2019 8:41 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Taky nemám a neporadím. Jenom mohu říct, že už BL/BP má budíky připojené přes CAN bus. Ačkoliv do nich ještě stále jdou některé klasické signály - např. kontrolka mazání, myslím, že i dobíjení, blikačky atd. A vzhledem k tomu, že výměna budíků musí být servisní úkon, tak bych řekl, že "nakódovat" je, ať už to v podání Subaru znamená cokoliv, by neměl být problém. Jen s tím nájezdem bych se trochu bál, páč tam určitě bude konflikt boj proti stáčení vs. přepsání při výměně dílu, samozřejmě ve prospěch prvního případu, protože to se děje asi podstatně častěji. Ale vzhledem k tomu, že to je jenom počítač, tak stejně to tam nakonec někde musí být uloženo v paměti a musí to jít přepsat. I když bych si dokázal představit, že by to třeba desítky tisíc km zaznamenávalo trvale a nevratně do nějaké "destruktivní" paměti. :-)

čtv srp 15, 2019 5:51 pm
Profil ICQ
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]