Vrzání interiéru

Potahy, autokoberce, čištění, údržba atd.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Vrzání interiéru

Příspěvek od Majklaz »

Ahoj, řešil jste už někdo, jak se zbavit vrzání plastů v interiéru? Prý je to problém Subaru obecně, mně se jedná o Imprezu MY08. Přijde mi, že to jde od A sloupků a pak z palubky. Rád bych to všechno sundal, nějak vytlumil vrzací spoje (myslím že by stačilo elektrikářskou páskou, nebo takovou tlumící pěnovou páskou) a tím by snad mělo být hotovo. Jak je to s demontáží, je tam nějaký zádrhel? Nepodařilo se mi najít schéma nebo návod na demontáž a nerad bych tam něco ulomil.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od petr »

jestli to vyřešíš dej vědět taky mě to sere ale nechce se mi do toho navíc nevím kde začít vrže toho hoodně
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od VDC »

Tapecírunky jsou nacvakané do takových skrytých čumprdlíků, takže když to chceš sundat, nezbývá než to opatrně urvat.
Akorát musíš přijít na to, kde začít.
Například u BH, když chceš sundat stropnici, musíš začít u prahových lišt a sundat postupně všechno. A podobně je to u ostatních modelů. Je to především o trpělivosti, než že by v tom byla nějaká věda.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od petr »

no právě :-D první urvaný čudlík = ztráta nervů a auto je komplet bez tapecirunku :-DDD
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, taky mě to irituje. 20 let starý Toledo ani nevrzne. Sice si v něm člověk připadá jak v náklaďáku (diesel motorizace), ale interiér ani nehlesne. Myslím, že BH tolik nevrzalo. BL je hrozný. Nejvíc asi vrže střed palubky pod oknem o takovou pěnovou výplň na tělese, co přivádí vzduch do středových výdechů topení. Z druhý strany motorové přepážky v tomto místě je ukotvení reakční vzpěru motoru/převodovky a ona za to tahá a tím pádem to vrže o sebe. Ještě jsme se nedostal k tomu, tam zkusit strčit něco, po čem by to klouzalo. Myslím, že by stačila nějaká tužší folie.

A pak něco nepochopitelně vrže v pravých dveřích. A taky pravý opěrák sedačky. No děs.

Určitě se pochlub, jestli něco úspěšně vyřešíš a jakým způsobem. :-)

PS. A čudlíky se dají koupit.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od petr »

outback nevrže ale forester už vrže celý , holt ty lesní cesty necesty
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od Mira »

U SG mi občas vrže sedačka. Zvuky z pravé strany palubky řeším přehrabáním přihrádky a poboucháním dvířek i horní části pěstí. Občas se přitom leknu, že na mně vystřelí airbag. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od Majklaz »

Protože čekám až se mi auto vrátí ze servisu (a ještě to nejspíš nějakou dobu bude trvat), tak zatím sbírám návody z internetu. Hledal jsem převážně na moji Imprezu MY08, ale narazil jsem i na jiné modely, taky přiložím.

Kastlík řešili nalepením jemné části suchého zipu po celé dosedací ploše z obou stran. Přišlo mi, že by stačila jen jedna strana, uvidím (přijde mi totiž, že mi nevrže, ale je možný, že se to v tom ostatním vrzání ztrácí).
A-sloupky řešili samolepícím filcem (byl jsem v galanterii a nevedou), případně něčím podobným - zkusím se podívat po filcu, případně mám doma kobercovku, tou by to také mohlo jít.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=54Cod5SqH_I[/youtube]

Tady něco k vrzání celé palubky, nacpat pěnové těsnění mezi sklo a palubku. Nevybavuju si jak to tam přesné mám aby to nevadilo nějakému foukání, ale je to tam myslím podobné jako u Forestra z videa
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vDGQYPbwPS8[/youtube]

Ještě se mi líbilo tohle video, když na palubce nacvakávací lišta. Vyndat cvočky, dát tam tenkou oboustrannou pásku a přes ně ještě tenký filc.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rqiCEFr62pI[/youtube]


Obecně stačí napsat na youtube Subaru rattling dash a vyjede toho celkem dost, stačí pak najít ten svůj model. Většinou používají něco samolepicího nebo oboustrannou lepicí pásku. Většinou to je filc, sucháč nebo pěnové těsnění. Až se mi vrátí auto, vyzkouším to a poreferuju, zda se mi to podařilo utlumit.
honzaXV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv zář 19, 2019 6:41 am

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od honzaXV »

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti ohledně rachtících "plasto věcí" v XV 2018 a novějších. Po 15 tis. mi začal vrzat, rachtit, vibrovat (typicky na kostkách nebo okreskách) takovej ten stříbrnej plastovej kryt u páky převodovky. Protože v Praze v servisu samozřejmě nemaj typickou okresku, tak to nedokázali analyzovat ale prý to rozebrali a složili...a přijde mi že to rachtá eště víc. Přestane to když tam položím ruku.

Jsem celkem odhodlanej si to nějak pořešit sám, protože mě to doslova vytáčí. Čili jestli s tím máte někdo nějakou zkušenost, budu rád za poznatky.

Dík,
Honza
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od HonzaCZ »

Nevím, jak to tam vypadá, ale tak nějaké molitany, gumové profily, oboustranná lepící páska, či mechovka, butylkaučuk... Možností je spousta, kór když víš přesně, co to dělá. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od Traveller »

Přesně. Zamyslet se co to dělá a postupně odzkoušet nějaké nenásilné prostředky, jak píše Honza. Tady si spousta lidí prošla podobnou operací. ;-D
V tomhle se spoléhat na servis asi fakt nemá cenu.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
honzaXV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv zář 19, 2019 6:41 am

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od honzaXV »

Ahoj a díky za odpovědi.
Asi hodinu jsem to špekuloval co s tím a má se to následovně.
Přesně když to přesně v tomhle místě lehce stlačím tak to přestane vibrovat.

Obrázek

Díval jsem se pod tu gumu, která je normálně vyjímatelná a je tam takovej pružnej plast na dvou cvočkách. Pod něj už jsem se nedostal protože chtěj docela sílu a pak se to musí nějak páčit. Načež jsem si všimnul...že i páni v servisu s tim měli evidentně problém a udělali do toho plastu takovýhle rejhy od toho čím to páčili ven.

Obrázek

Čili výsledek takovej, že stejně nevim co s tim a nedostanu se tam, servis by to akorát eště víc roz*ebal, nevyřešil, já bych se nas*al a tak se asi naučím žít s vrnícím čímsi v novým autě se zárukou 5 let. [FUCK PC]
Tak jako tak dík za poznatky a třeba to někomu pomůže, i když nevim jak...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od HonzaCZ »

Tohle je fakt super. Nikdy jsem nepochopil, proč snad ve všech servisech kurvěj interiér šroubovákama nebo podobnejma nástrojema, když se dá koupit asi za 50 Kč plastový montážní páky, který to nepoškroubou, ani neonípaj.

Kdyby to aspoň zamáčkly zpátky, tak to není tolik vidět.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od námořník »

Zajed do jinýho servisu a nebo si nech ten plast vyměnit. Jinak záruka jsou 3 roky. 2 roky je pojistka.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
honzaXV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv zář 19, 2019 6:41 am

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od honzaXV »

@námořník
No ten plast mě až tak moc netrápí, jako ten vibrující cosi. Zas tak často se tam dolů nekoukám aby mi to stálo za nervy se s nekym dohadovat kdo za to muze.
Máš dobrou zkušenost s nějakým servisem? Jako že jich tu v ČR imho stejně moc není...:D
Odpovědět

Zpět na „Interiér“