vyhrievane sedadla - DIY

Potahy, autokoberce, čištění, údržba atd.
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od racmaster »

zdravim, po forestrovi si uz nejak neviem zvyknut, ze existuju aj auta bez vyhrievanych sedadiel a tak zvazujem, ze si to tam dorobim sam. mate s tym niekto skusenost? existuje aj subaru bez vyhrievanych sedadiel? :-/

spekulujem nad tymto...

https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-Ca ... 990491ffad
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od JackeOb »

Něco podobného mám v sedačkách já. Nicméně již od koupě je u řidiče propalena dírka a system vyhřívání odpojený (nebo prostě nefunkční). Čímž chci říct, že u takové věci bych volil něco kvalitativně výše, než něco z Číny. Teda já bych to doděláním nevolil vůbec, ale pokud ano, tak bych se hodně rozmyslel jaký výrobek. Aby pak člověk nehledal hasicak.

Odesláno přes Tapatalk z mobilu, takže případné nesmysly prosím omluvte, korekce slov je svine.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od Mira »

Vyhřívání sicen je super.Kamoš mi ovšem začal závidět, když zjistil, že mi topí i opěradla, nechtěl vystoupit, že si ještě musí prohřát záda. On sice má vyhřívání také, ale zjistil, že proti mě má jen spálenou prdel a ztuhlý záda. A viděl jsem u prostatiků vozit jen takovou dečku, co se píchne do zapalovače. Nebo rovnou celý potah sedadla, ty lepší mají i regulaci. Jo a imprezy GF třeba vyhřívání neměli, forestry SF jo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od spm »

Jo, tohle je za mě asi taky největší killer feature Outbacku :-DDD Zapínám to vždycky, když je pod 20 stupňů, jsem takovej rozmazlenej :-) Jinak u Subaru bych řekl, že to bylo dle výbavy... alespoň když jsem tenkrát koukal po OTB/Legacy v té generaci, co teď mám, tak některé to měly, některé ne. Ještě je otázka, zda se to nelišilo i dle země prodeje; třeba mi přišlo, že u aut tahaných z Itálie to vyhřívání spíš nebylo, ale možná je to jenom moje domněnka...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od VDC »

Já jsem vyhodil vyhřívané kožené sedačky, protože nemám rád kožené sedačky a dal jsem si tam látkové nevyhřívané. A protože nejsou kožené, nepotřebujou vyhřívat. :-) Kouzlu vyhřívaných sicen jsem teda nepropadl. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od cleo »

VDC píše::-) Kouzlu vyhřívaných sicen jsem teda nepropadl.
Já teda jo, v těch mrazech to bylo parádní, ještě mi chybí k dokonalosti vyhřívaný volant [DRIVE]
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Tomino
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 141
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:15 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Prnka

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od Tomino »

Nechci zde plevelit, ale rozebíral na forynovi někdo sedadlo? Podařilo se mi pravděpodobně kolenem přetrhnout někde topný drátek v sedáku. Chtěl bych to najít a opravit.
Subaru Forester 2.0 MT, MY 2010
Uživatelský avatar
racmaster
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 234
Registrován: stř říj 10, 2012 1:55 pm
Jméno a příjmení: rado cajko
Bydliště: Muranska planina, Slovensko

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od racmaster »

no, liberty je diesel a este mam aj kozene sedadla. takze diesel nehreje a kozene sedadla chladia. proste musim ist do toho. potahy to nevyriesia, jednak sa to v kuse smika, zosuva a jednak to je taky material, ze parkrat na to sadnes a je to rozstrapkane... nevraviac o tom, ze pekne hladke prijemne kozene sedadlo zakryjem nejakym hnusnym neprijemneym silonom.

nikto to neskusal? nikto nema skusenost?
8. JEEP Cherokee Liberty KJ, 7. Subaru Forester 2.0 SF, 6. Skoda Superb 2.8-V6, 5. VW Passat 1.8t, 4. Seat Inca 1.4, 3. Renaul Laguna 1.6i, 2. Skoda Octavia 1.6i, 1. Skoda 120LS
plukovník

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od plukovník »

Tomino píše:Nechci zde plevelit, ale rozebíral na forynovi někdo sedadlo? Podařilo se mi pravděpodobně kolenem přetrhnout někde topný drátek v sedáku. Chtěl bych to najít a opravit.
A jseš si jistý, že tam je drátek?
Není tam spíše uhlíkové topné rouno ?
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od alky »

Je tam taková topná rohož, ale rozebrat to podle mě nejde, je to dost zamontovaný do sebe. Já kvůli tomu koupil zrepasovanou sedačku, ale ta po 1 roce přestala topit také.. zkusím kabeláž, a pak na to kašlu.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od VDC »

Týnka, alias Sandence, si měnila sedadla a měnila i vyhřívání, tak až se všimne, napíše, jak na to.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od plukovník »

alky píše:Je tam taková topná rohož, ale rozebrat to podle mě nejde, je to dost zamontovaný do sebe. Já kvůli tomu koupil zrepasovanou sedačku, ale ta po 1 roce přestala topit také.. zkusím kabeláž, a pak na to kašlu.
Měl by tam být integrovaný bezpečnostní termostat, ten by mohl být také v kopru.
Tomino
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 141
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:15 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Prnka

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od Tomino »

Může to být i termostat, ale i servisaci subaru ŕíkají, že nejčastější bývá protržení topného vedení při bodovém zatížení. Typický přiklad (asi i můj ) je, že si zapomenu něco na palubce a vrátím se do auta, opřu se kolenem o sadačku a natáhnu se dovnitř. Musí se vyndat celé sedadlo, částečně odčalounit sedák a měřit vedení. I termostat je takto nepŕístupný. Zevrubná prohlídka čalounění ukazuje, že to asi nebude tak jednoduché. Origo oprava vyjde dost draho, takze buď "do it yourself" , nebo jiná sedačka z nějaké bouračky..
Subaru Forester 2.0 MT, MY 2010
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od VDC »

Jednoduché to úplně není, ale jde to. Týnka popíše, upozorním jí na téma. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: vyhrievane sedadla - DIY

Příspěvek od Špejlík »

Kupte si kožich z berana, to hřeje. Nebo aspoň z kocoura:-) Ušetříte si práci:-))
Odepsáno Macem...
Odpovědět

Zpět na „Interiér“