Keramická ochrana laku

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Keramická ochrana laku

Příspěvek od zed »

Nechal jsem na svého Levorga nanést keramickou ochranu Nano Ceramic Protect [edit:] Hard 9H, s údajně 5letou výdrží[konec editu](https://www.nanoceramicprotect.com/hard ... protection) a chci se podělit o čerstvé zkušenosti z prvních cca 2500 km.

Foto po leštění je v příloze. Vyšlo mě to na 17000 Kč, vč. skel a vosku na kola.

To nejdůležitější - Eye-sight s tím funguje, i když v manuálu se píše něco o tom, že vodoodpudivé prostředky se na okno nemají používat.
Mouchy se na to chytají, zdá se, stejně jako na neoštřené okno. Ani mi nepřijde, že by se nějak líp utíraly. Prostě tam jsou po nich fleky.
V rychlostech nad cca 80 km/h odtéká voda sama, ale až od určité velikosti kapek - mlhovina od kol auta přede mnou pokrývala okno tak dlouho, až se vypnul ES.
V průtrži mračen naprostý luxus, vody bylo opravdu hodně, tak jsem tomu pomáhal stěračema, ale viděl jsem krásně. Dalo se jet pořád 100+, i když ostatní jeli kolem 60 a nestíhali stírat. Nicméně kvůli možnému aquaplanningu jsem taky raději zvolnil.
V průtrži se krásně umylo auto, zbylo vpředu jen pár nejodolnějších hmyzáků. Ale nevím, jak by to bylo bez ochrany, auto s podobnou trasou bylo podobně čisté i bez keramické ochrany...
Odolné mouchy nešly dolů ani wapkou. Houbu jsem s sebou neměl, tak jsem je tam nechal...

Takže pocity zatím smíšené, spíše teda lepší pro to chování v děšti. Mám po cestě z dovolené auto polepené mouchama, tak to dneska pojedu umýt a budu věděť víc.

Případné dotazy se pokusím odpovědět.

Prosím přidávejte sem i své zkušenosti s keramickou ochranou vozu.
Přílohy
foto po leštění
foto po leštění
Naposledy upravil(a) zed dne úte zář 18, 2018 7:23 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od PeteBiggy »

A co to tam máš přesně zač nanesené? Za takové prachy, to už musí být skoro nějaké pětiletka nee? Značka?

Měl jsem keramiku jak na Dusteru, tak na XV. Teď na XTčku zatím nee, až pokud se rozhodnu, že fakt zůstane...Takže zatím jen vosk Car wax od Optimumu.
Na Dusteru jsem si hned na nové auto svépomocí nanesl Skleněný vosk od Sonaxu. Mno, celkem to i kupodivu fungovalo, ale bylo to jen tak na cca 8 měsíců. Skočil mi na dveře pes, velké bojové plemeno, byl asi zvědavý, co jsem měl v autě, tak se podíval a sjel to packama odshora dolů. A zdálo se mi, že to docela i dost zachránilo. Až se mi to nechtělo věřit, dyk je to jen taková vodička. Tvrdá keramika určo, ale asi i toto bych řekl, že něco pomohlo. Pak po tom zhruba tři čtvrtě roce jsem si nechal na Slovensku u Martin Herka (max spokojenost s prací i cenou, jel bych tam za ním hned, bohužel už to nedělá) auto kompletně rozleštit a udělat profi americkou keramiku Opticoat. Fungovalo to perfektně, pak jsem po dalším necelém roce auto prodal, takže nějakou časovou výdrž nemůžu hodnotit.
Na XVčku jsem si po cca necelém měsíci provozu nechal u Jirky Ovčačíka v Ostravě nanést "keramiku" od Autologik, což je chemie od Matěje Vepřeka, což je jeden z nejznámějších lidí v oblasti autodetailingu u nás v republice. Jirka dělá s jeho výrobky. Byla to ale jen taková nějaká tři čtvrtě roční až roční ochrana. Fungovalo to i po roce taky docela solidně, ale zase po roce jsem auto prodal. Přičemž auto jsem si nenechal rozleštit celé, jen lokálka největších škod od přípravy od prodejce a z transportu z Japonska, celá byla jen kapota.
Co ale musím zmínit, já možná i každé druhé mytí při sušení používal vždy ten Car wax od Optimumu, takže jsem tu ochranu pořád přiživoval. Myslím, že většina detailerů řekne, že to je blbost, že se akorát tím zakryje ta keramika samotná a nevyniknou její vlastnosti naplno. Ale naučil mě to tak ten Martin, že to má vyzkoušené a není to špatné tak dělat. Ale on mi dával keramiku taky od Optimumu, jedné a té samé značky, takže to spolu mohlo lépe fungovat. Mi šlo o to, aby ta keramika pod tím déle vydržela, takže jsem tím voskem řešil povrchové vlivy a zároveň jsem chtěl, ať mám i jakous takous ochranu před škrábanci...
Ono ten Car wax používám pořád, na obě auta i na mašinu a je to perfektní věc. Člověk auto suší a při tom zároveň impregnuje...Teď, když nemám keramiku, tak to používám po každém mytí. Jinak jsem na tohle fakt punťa, velmi háklivý na jakékoliv škrábance, snažím se dodržovat techniku mytí atd. atd. "Škody" na autě jsou téměř jen od prodejce z přípravy na prodej. Ono obecně, úroveň znalostí péče o auto a nějaká ta technika mytí a čištění u těch, co ty auta chystají na prodej = děs běs! Člověk si kupuje auto za nemalé peníze a oni jsou na něm po jednom mytí schopni napáchat takové škody, že by člověk brečel... >:-&

Tak sem dávej průběžně postřehy, budu rád sledovat. A napiš, co to tam konkrétně máš zač ;)

PS: Jo a bílá perla je nej, ta toho nejvíc odpustí....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od yeti »

Za ty prachy bych nechal udělat celolak.

Ještě teda dodám - já jsem k těmhle "keramickým" a "nano" ochranám dost skeptickej, spíš věřím klasickýmu voskování. Ať už přírodní carnaubou, nebo nějakou směsí. Efekt je vždycky o tom, že se na povrchu vytvoří jednolitá vrstva látky, která odpuzuje vodu a dá se vyleštit do vysokého lesku. Nějaké "keramické" ochrany, nano- kouzelné vodičky kdy z 50ml ošetříš celý auto jsou podle mě jen taháním peněz z lidí.
Co se týče ochrany, tak už vůbec nevěřím tomu, že to udělá na kastli nějakou "keramickou" vrstvu, která ochrání lak před poškrábáním atd. Co se týče toho psa, tak podle mě mechanizmus toho "ochranného" efektu byl v tom, že čoklovy sklouzly po kluzkém povrchu drápy - jak známo, psi je nemají moc ostrý. Kdyby bylo auto klasicky navokovaný, efekt by byl podobnej. Ale to je coby-kdyby.
Svýho času Horst Fuchs patlal na kapotu nějakou zázračnou leštěnku a pak na tom smažil vajíčka. Leštěnku mám 20let doma, vajíčka jsem na tom nikdy nesmažil a kouzelný vlastnosti to nemá. Stejně jsem už dávno přešel nejprve na teflonovou leštěnku a pozdějc na přírodní karnaubu. Akorát je mi líto ten Horstův zázrak vyhodit, když tehdy stál tuším 500,-
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od VDC »

Celolak za 17 papírů ? Kde to dělají ? Jedu tam !! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od námořník »

Taky jsem si říkal :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od seatik »

Mně by zajímala skutečnost, kdy je to po 1/2 až roce, když se člověk z nadšení nového vozu rozhodne pro keramiku a pak se mu už dále nechce dávat přes 10 000.- co 6 měsíců za nový povlak, jak to jde ty zbytky dostat dolů. Celolak jak píše Yeti je přeci jen blbsot,aby to vypadalo v oem kvalitě, nicméně s tím dalším se shoduji.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od PeteBiggy »

yeti píše:Za ty prachy bych nechal udělat celolak.

Ještě teda dodám - já jsem k těmhle "keramickým" a "nano" ochranám dost skeptickej, spíš věřím klasickýmu voskování. Ať už přírodní carnaubou, nebo nějakou směsí. Efekt je vždycky o tom, že se na povrchu vytvoří jednolitá vrstva látky, která odpuzuje vodu a dá se vyleštit do vysokého lesku. Nějaké "keramické" ochrany, nano- kouzelné vodičky kdy z 50ml ošetříš celý auto jsou podle mě jen taháním peněz z lidí.
Co se týče ochrany, tak už vůbec nevěřím tomu, že to udělá na kastli nějakou "keramickou" vrstvu, která ochrání lak před poškrábáním atd. Co se …
Karnauba už je v dnešní době překonaná. Kvalitní co nejvíce čistá je sice super, ale za prvé drahá, za druhé to stejně vydrží jen v řádech měsíců a za třetí uživatelsky to je na pikaču se s tím několikrát do roka dřít...To teda zlatý ten tekutý Car wax.
Není nad osobní zkušenosti, samo, je keramika a keramika. Je nikdy neměl tří a více vrstvou echt tvrzenou. Ale i to co jsem měl, tak bylo super. Auto se snadněji udržuje, má to krásný zrcadlový lesk, pěkně to odvádí vodu... Vůči takovým těm malinkatým škrábanečkům a hologramům to docela i ochrání, samozřejmě velkou mechaniku, vrypy, letící kámen ... včetně toho psa ... to nedá. Ale třeba ta vrcholná aspoň na něco z toho má, to nevím...Nemůžu sloužit
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od námořník »

Už delší dobu o tom uvažuji, ale vyloženě blízko nás to nikdo nedělá a za 17t tam raději udělám pořádnou muziku :-).
Levorga zatím nechávám jednou za rok ošetřit u profesionála a pak ho meju přípravky od KochChemie. Ten nano šampon sice skvěle voní, ale že by se mi někdy auto při dešti umylo, to určitě ne. Ani přípravek na předmyti následně spláchnutej wapkou nepřináší ten efekt co slibuje . Mimo teda mušek. Ty jsou hned pryč.
Takže můj metalicky šedivej Levorg je vlastně navzdory mé péči stále špinavej :-). Na rozdíl od Forestera, kterýmu v tomhle směru tolik péče nevěnuje a je s minimálním odstupem, tak 2 metry, stále čistej. Navzdory neúčasti Hitecových přípravků. (je samozřejmě stříbrnej :-) )
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od námořník »

Jo za leštění dávám neco kolem 3t a ty keramiky by měly při správném ošetřování - speciální šampon atd) dát několik let.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od PeteBiggy »

Komplet rozleštit celé auto od profíka za trojku? To je docela v poho. Pokud to je teda člověk, co ví co dělá....
Jak už jsem psal, je keramika a keramika, zdaleka to nejde zobecňovat.
Jinak myslím, že ať už jakékoli ošetření, ať už nano či pravidelné voskování je přece jednoznačně plus pro vzhled a následnou údržbu vozu. A je to zcela nezpochybnitelné. Třeba na mašině, kdybych ji neměl ošetřenou, tak byť myju po každé (či teď už spíš každé druhé) vyjížďce, tak ty mouchy z toho dostat, to by byl fakt ořech. Jedině Muc Offem či něčím podobným. Ale jelikož mám pořád přiživován ten Car wax, tak to jde dolů jedna báseň jen vodou se šampónem. Teď jsem mimochodem taky používal ten od Kochu ze Subaru butiku, ale už mi téměř došel. Voní fakt hezky po bomparech, mycí vlastnosti teda ale zrovna nic moc. Ale jelikož mám povrch ošetřený a myju fakt často (v podstatě to vychází, že skoro každý týden či max každý druhý myju min. jedno z aut či motorku) tak až tak účinný šampón nepotřebuju....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od námořník »

Leští mě i Marťasovi a zatím jsme oba spokojeni. Je to určitě tím že nejsme žádný velký město :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od yeti »

Přiznám se, že cenu celolaku jsem neověřoval, ale kdysi před lety dělal kámoš na embéčku celolak za 10tis. Předpokládám, že těch 17-20tis je dneska adekvátní. Materiál je kolem 5tis. Pokud by měl někdo zájem, můžu se na aktuální cenu poptat "svého" profi lakýrníka.

Rozleštění+vosk včetně materiálu - nevím teda přesně jakej materiál, ale nic speciálního to asi nebude je 2-2,5tis, to zase vím docela přesně. Proto jsem si koupil orbitální brusku/leštičku a dělám si to sám. Jednak ušetřím a druhak se tím relaxuju :o) S mytím je to tak půl dne práce a to leštění a voskování kastle je už jen takováí třešnička na dortu. Nejvíc mě nebaví sušení po mytí a clayonání. Zbytek je pohoda.

Jestli je nebo není Karnauba překonaná nevím, možné to je, ale od jistého okamžiku mám určitý osobní odpor k umělým chemickým věcem a pokud si můžu vybrat, beru "sajrajt" na přírodní bázi. Tudíž, preferuju Karnaubu a nevadí mi, že to po půl roce musím obnovit. Stejně jako na kůži preferuju prostředky na bázi lanolinu.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od VDC »

To se schválně svého kamaráda profi lakýrníka zeptej, co by stál celolak s kompletním odstrojením a nastrojením. Jinak to není celolak. ;-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od yeti »

Tak prej se pohybujeme okolo 80-100tis. Nechal jsem si to zopakovat 2x. Prej komplet odstrojit a změna barvy celé kastle vč. motorovýho prostoru atd.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od VDC »

To jsem si tak myslel. :-) Poptával jsem onehdá celolak na odstrojený a připravený auto a řekli mi cca 40 tis.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“