Keramická ochrana laku

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od námořník »

Jako všechno je to otázka peněz a priorit,takže to chápu ale já nejsem úplně přesvědčen o tom že to funguje, tak se mi za to ty peníze dávat nechce.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od filippek »

Mám to stejně. Nikdy bych to za to nedal, nevěřím že to je takovej zázrak a že stejně dobře neposlouží i kvalitní vosk. Jenže dneska jak to nemá v názvu nějakou specialitu, nano atp., tak holt to zní asi moc obyčejně a lacině.

Odesláno z mého LG-G6 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od filippek »

Jinak šéf si nechal nový auto polepit komplet čirou fólií. Nevím na co to vyjde, ale to je panečku hyperultrananokeramikomolekulární ochrana:-)

Odesláno z mého LG-G6 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od milosv »

Dal jsem poptávku na celofolii na Forestra SJ. Tak dám vědět, jak to vypadá.
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od chuckee »

O fólií jsem uvažoval taky, ale jenom na kritické místa. Po rozhovoru s foliařem jsem se na to vyprdl. Výrobci garantují stálost fólie cca 5let. Navíc když jsem se ho zeptal, jestli se mu při výměně stalo, že šla aji s lakem, tak prej uz jo. Dokonce mi vyprávěl, že se mu stalo, že na novém Golfu v rámci reklamace sundaval fólií ze zadního okna a šlo to aji s vyhříváním. Také jsem už videl na Outlanderu r.v2012 ochrannou fólii na kapotě jak byla pěkně zežloutla. Je to jenom plast a ten na slunci pracuje.
Mě jde hlavně o ochranu přední kapoty kvůli poškození kamínky a od toho pak oxidace. Řeším to teď deflektorem origo od Subaru. Známí mi ho dneska odeslal z Chicaga, tak jsem zvědaví jak sedne.:))
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od emve »

VDC píše:Yeti to já taky ne. Při ceně nového auta ta částka zase tak dramatická není.
V našem případě je to částka ve výši poloviny ceny vozu, tak vypadá strašlivě.
Správně, o tom to je. Keramika není pro auta za 50 tis, kamarád dodává/připravuje auta pro manažery jedné firmy, po koupi jde na všechny okamžitě keramika za 50, při ceně vybaveného BMW 7er za 4 mil. je to muška, na autě to jednak je vidět (vyšší lesk, odstranění nedokonalostí, které jsou i na nových autech často), snazší údržba a zachování laku pro další prodej za pár let.

Dovolím si reagovat na první příspěvek, kdy je autor zklamaný, že keramika za 17 nefunguje podle jeho představ... Já teda nevím, ale pokud se podívám na přední detailingové firmy, tak vícefázové leštění a následně kvalitní keramika je spíš opravdu za 50.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od milosv »

Jde mi o ochranu před odletujícími kamínky (okolo nás je samá pískovna) a potom jak ochránit lak před poškrábání větvemi. Co použít?
Deflektor se mi nelíbí.
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od spm »

Koupit náhradní kapoty... když vezmu, že ten blbě letící kamínek nemá problém rozflákat čelní sklo, tak vážně pochybuju, že se dá napatlat něco na karoserii, co by zabránilo tomu ten lak poškodit...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od VDC »

Miloši proti odletujícím kamínkům žádná leštěnka nepomůže. Tam fakt asi jen ta folie. Já bych se jí teda nebránil.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od PeteBiggy »

chuckee píše:O fólií jsem uvažoval taky, ale jenom na kritické místa. Po rozhovoru s foliařem jsem se na to vyprdl. Výrobci garantují stálost fólie cca 5let. Navíc když jsem se ho zeptal, jestli se mu při výměně stalo, že šla aji s lakem, tak prej uz jo. Dokonce mi vyprávěl, že se mu stalo, že na novém Golfu v rámci reklamace sundaval fólií ze zadního okna a šlo to aji s vyhříváním. Také jsem už videl na Outlanderu r.v2012 ochrannou fólii na kapotě jak byla pěkně zežloutla. Je to jenom plast a ten na slunci pracuje.
Mě jde hlavně o …

Asi tak. A ještě se to navíc řeže na autě 8() Ale pokud chce někdo vyloženě ochranu před kameny, tak asi nemá jinou volbu. Ovšem ta fakt kvalitní fólie, která nezežloutne a vydrží, to je cenově zcela jinde. A myslím, že se o ni nemá cenu tady vůbec bavit.

Jinak bych asi jen dodal, že není nad vlastní zkušenost a většina opravdu "neví vo čem". Keramika je super věc a jestli ji někdo zpochybňuje proto, že nezabrání poškození po letícím šutru, tak to je pak těžko noo. To pak asi není "něco" v pořádku. Výhody keramiky jsou jinde. To už bych se ovšem opakoval. A co se týče drobných vlásečnicových škrábanečků, tak solidní výrobek opravdu ochrání. Pokud to někdo vezme cíleně klíčema nebo šroubovákem a bude zase tvrdit, že to nefunguje, tak to pak zase není "něco" v pořádku a bylo by dobré se zamyslet...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1211
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od Cheza »

Tak moje zkušenosti s keramikou jsou takové, že hlavní výhody keramiky jsou snažší mytí a vzhled (lesk). Co se týče drobných škrábanců, tak jsem nezaznemanal, jestli ochrání nebo ne. Na autě jsem žádné nenašel, ale upřímně ani nevím, kde bych k nim přišel, když jsem do myčky samozřejmě nejezdil? Mnohem víc mě tíží poškození laku po kamenech nebo od dveří jiných aut, čemuž žádná keramika nezábraní. Celkově s keramikou spokojenost, ale dal jsem si ji naposled, jelikož nemám problém si najít dost volnýho času o péči auta. Když jednou za čas auto řádně umyju a nanesu kvalitní vosk, tak vzhledově se keramice přiblížím. Případné drobné škrábance pak třeba za 3-4 roky nechám za cca 10 tis. rozleštit.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od filippek »

K tý folii. Ptal jsem se šéfa,
BMW 4 dával za celopolep nějakých 30tis bez DPH. Folie po 2letech nezažloutla. Myje se to prý speciálním přípravkem, co umí i drobonké škrábanečky na folii zahladit. A odolalo to i rejpanci lyžařskou hůlkou. Je pravda, že to auto není po folii tak v lesku. Ohledně tý keramiky..já prostě myslím že poměr cena/výkon oproti kvalitnímu tvrdému vosku je nesmysl. Nehledě na to, co já si jako technolog skla představím pod pojmem keramika. To asi vodičkou na auto nenanesu. Proto mě už ten název dráždí:-)

Odesláno z mého LG-G6 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od zed »

Po dovolené jsem nechal hřbitov z auta umýt mým dvorním leštičem, ten to nejprve něčím na odstranění hmyzu a pak to snadno omyl.

Nachytal jsem tedy nové mouchy a prach a nějaké ptačí exkrementy, a zajel do WAPky provádět experimenty.

Auto jsem nejprve oběhl a celé namočil, načež jsem šel od střechy přes okna postupně dolů.

Myl jsem to jenom čistě vodou ze sítě, bez jakékoliv přidané chemie.

A - světe div se - všechny nečistoty odletovaly rychleji než přiletěly... :D Ty více zažrané chtěly, abych se proudem vody párkrát vrátil, ale pak po nich nezbyla ani památka!

Takže stačí tomu dát chvíli na odmočení a jde to samo dolů.

Tímto tedy odvolávám negativní bod z prvního příspěvku ohledně neodstranitelných much - chyba byla u mě, že jsem tomu nedal trochu času na odmočení, pak by to jistě šlo dolů i tehdy...

Pocity z keramiky se tedy mění ze "spíše lepší" na "super". Taky z toho důvodu, že když jsem tam jezdli s oktávkou, pustil jsem na to všechny chemie, co jsem z té WAPky mohl dostat a běhal jsem tam kolem toho minimálně za 100 peněz, tak to bylo jenom o něco čistější. Teď jsem tam hodil 50, a když jsem měl čisté auto, tak mi tam svítily ještě kredity za 20...

P.S.: Nejlepší byla paní, která tam přijela mýt auto s mužem, a místo aby sledovala, jak se myje jejich auto, tak okukovala to moje :D
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od VDC »

Tak to je bezva, že z toho máš radost a že to funguje. !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Keramická ochrana laku

Příspěvek od yeti »

Tak to mel pan blbe podchyceny. Pani mela myt a pan mel obdivovat jak ti to hezky jde :)
Nevím jakou mas zkušenost s vosky, ale spravne navoskovany auto se chova tak jak popisuješ. Muchy musíš odmočit vždycky. Nebo chemie na muchy ale to ti muze poškodit vrstvu vosku/"keramiky".
Ale je fajn, ze to funguje aspoň takhle.:)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“