Střešní okno

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Střešní okno

Příspěvek od alky »

námořník píše: s funkčním motorem.
Díky, ale to už bych měl třetí motor..:))
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Střešní okno

Příspěvek od námořník »

:-DDD to je asi zbytečný :-D. Třeba bude chtít někdo jinej.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Střešní okno

Příspěvek od alky »

Nojo, taková menší sbírka:)!
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Střešní okno

Příspěvek od alky »

Tak včerejší sborka okna měla dnes pěknou dohru: vracíme se domů, cesta 200 km, v půlce cesty přestala chladit klima...říkám si: ok, málo chladiva, pak začaly blbnout stahovačky: uhlíky, říkám si, chacha, to už znám. Jenže potom se rozsvítilo ABS, pak za chvilku na to Airbagy. To už mě jistota opustila, a raději zastavil ve městě. Jenže auto pak nešlo nastartovat. Gut, vyhrabat kabely z narvanýho kufru a zkusit někoho ukecat. Poslední pokus - auto naskočilo...divný..baterka??? Ale je měsíc nová. Ok, jedeme na mezistanici k našim, tam pauza, kávička. Pokračujeme, auto naskočilo, uff, snad dojedeme. Jenže po chvilce přestalo hrát rádio, pak zase ABS, Airbagy a ke všemu motor začal cukat při akceleraci. Tak pryč z dálnice..a pak to úplně zchcíplo. Naštěstí jsem dojel na cestu, a přede mnou 100 m benzínka a sláva, mají tam baterky. Zakoupena nová, zbytek cesty bez potíží a altík půjde zítra na repas. Dneska večer se drinknu... :)
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Střešní okno

Příspěvek od nothink »

alky píše: ... altík půjde zítra na repas.
Koukam, že ty projevy při problému s altíkem jsem dosti podobné u všech :-). A nějak se podlední dobou ty altíky rozbíjí, též jsem to nedávno řešil, tak ať je to jen ten altík (*_^) |,,,,
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Střešní okno

Příspěvek od podvlada »

Když tady čtu, tak jsem rád, že mě altík upozornil celkem nenásilně a dal mi čas to vyřešit, tady to vypadá že to šlo ráz na ráz :-D
Mně se jen tak při jízdě na chvilku rozsvítila kontrolka dobíjení a brzd, asi na vteřinu dvě, a zase zhasla.
Druhý den ráno mi při otevření dveří začalo troubit, jako že to myslí vážně :-D (Z nějakého důvodu si auto kontroluje napětí na baterce a při nějakém poklesu usoudí, že se ji někdo snaží ukrást... Odpojení a připojení baterie a ostatně i různé kabelové pokusy tedy zásadně jen s vyndanou pojistkou klaksonu :-))
Takže ten repas už mám za sebou, ani to moc nebolelo. Od té doby krásných 14,5 V a pohoda.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Střešní okno

Příspěvek od spm »

To je nejaky dobastleny alarm, v originalu to nebude... mne to samo troubi jenom kdyz to potka blbce na silnici :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Střešní okno

Příspěvek od alky »

V servise mě nepotěšili, prej altík šlape, ale kabeláž někde blbe, což by potvrzovaly ožrané kabele od té zatracené kuny, která se v březnu procházela v noci ulicí - viděl jsem jí z okna, jak si zkouší zaparkovaná auta, které je nejteplejší... Manželína jí litovala, prej at se ohřeje, ale ted taky nadává. Protože auto potřebuju, tak jsem ho stáhnul ze servisu a mám elektromobil (nebo hydrid?): totiž večer vyndám baterku, přes noc nabiju, a ráno jak vocas jí tam strkám zpět. A hlídám dojezd a jezdím bez klima. Jen to tolik neakceleruje...nebo jak se to vlastně píše.
Beru to tak, že si zvykám, až toto bude standart u všech aut ráno v ulici. Gut.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Střešní okno

Příspěvek od spm »

Ta klimatizace v aute zrovna moc elektriky nezere... teda nejvic budou zrat akorat ty vetraky, co foukaji vevnitr :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Střešní okno

Příspěvek od alky »

Tak nakonec nešlapal, ale už je opravenej. Takže jezdím, auto chladí, stahovačky jezděj jak blesk..jen tedy to nebylo úplně za hubičku.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Střešní okno

Příspěvek od alky »

Hotovo :)
Jen tedy první motor se nějak kousnul, a okno zkřížil, tak jsem to zase celý vyházel, srovnal ručně (šlo to trošku přes zuby, nic moc), ale pak to otvíralo jen do půlky. Tak jsem zkusil druhej motor, a ten šlape jako u nový káry!
Přílohy
Resized_20190619_171836_7037.jpeg
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
romansbroukem
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 26, 2020 10:48 am
Jméno a příjmení: Roman Kolář

Re: Střešní okno

Příspěvek od romansbroukem »

Zdravím a rovnou žádám o radu, nebo tip. Mám Forestera 98 a těšil jsem se, že si po zimě otevřu střešní okno. Bohužel na ovládací tlačítka žádná reakce, střecha se nehne, žádné zvuky. Zkoušel jsem v návodu najít, zda nemůže být prasklá pojistka, ale v popisu pojistek elektroinstalace o střešním okně ani zmínka. Zkoušel jsem otevřít okno imbusem mechanicky. To se přes značný odpor daří, netuším zda to má jít lehce, či vynaložená síla je adekvátní. Měly by jste nějakou radu, nebo typ, než se pustím do rozborky, nebo to odvezou do servisu. Má šíbr nějakou pojistku? Děkuji moc, Roman
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Střešní okno

Příspěvek od podvlada »

Ahoj, vítej u nás na klubu ;-)
Nevím jak to je u Forestera, ale u mýho Outbacka to pojistku má. Ale vypadá to, že je společná s pojistkou na stahování oken. Co okna, ta fungují? Případně může být spojená s jiným systémem pokud opravdu není samostatně, netuším ale jakým.
Mimochodem, je na spínač alespoň nějaká reakce? Jestli se motor vůbec snaží, i když se okno nehne? Případně, podobně jako když okna dojedou do konce, po chvilce, aby se nespálil motor, krátkodobě odpojí "jistič" napětí. Ten jistič by opět měl být společný i pro okna. Pokud podržíš vypínač, je slyšet v tu chvíli nějaký relé, a po cca vteřině ten "jistič"? Obojí by cvaklo jako relé, jako vypínač. To by znamenalo, že se motor snaží, ale nemůže s oknem hnout.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
romansbroukem
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 26, 2020 10:48 am
Jméno a příjmení: Roman Kolář

Re: Střešní okno

Příspěvek od romansbroukem »

Ahoj, děkuji za přivítání.
Právě, že mi přijde, že po stisknutí tlačítka vůbec nic, žádné cvaknutí. Okna fungují.
Děkuji za reakci,
Roman
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Střešní okno

Příspěvek od alky »

Střešní okno nefungovalo, ikdyž stahovačky jezdily, není to společně. Podle mě motor. Nevyměnovat - vyhozený prachy, ale zrepasovat, jak jsem dělal já. Manuálně zavírat to jde opravdu velice ztuha, makačka. Ale spíš to nedělej, at ti nepřeskočí zuby na ozubeném lanku co tahá okno, mohlo by se to zkřížit a pak je to mnohem složitější.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“