OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od SCOOTER »

Mám otázku jestli nemáte někdo zkušenosti :655: či kontakt na někoho kdo dokáže vytáhnout bez poškození laku důlky na karoserii,zřejmně od lidí kteří neřeší jakou vzdálenost maji od zaparkovaného vozidla a otevřou dveře do kořan :fuckoff: ...či něco podobného.Pro mne nepochopitelná věc :baseball: ...
Jednou na Subaru srazu v Třeboni se někdo nabízel že něco podobného dělá :850: ,ale kdo to byl to fakt už netuším :655: .
Prý na to existují nějaké přísavky které se upevní na místo a zpětným pohybem se to "vytahne"...
Díky za radu :pr: .
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od hetzer »

treba: http://www.krupobiti.cz/ , ale dela to uz kde kdo.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od Albi »

Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od Mira »

Miloši jak jsem říkal - já tomu říkám městská silniční lišej. Jednou jsem si nechal spravit odřenej nárazník od parkování a za týden byl vorvanej na druhý straně. Takže už to neřeším, jinak by mě musel trefil šlak. To je to věčný parkování na místech, kde buď není místo, nebo nějakej lojza z vesnice to neumí ani na óóóbr placu u super-hyper a je to raz dva. A většinou to dělaj řidičky u couvání. Čuměj do zadu a čumákem Ti to orvou aníž by si toho všimli. Jenom když už to auto poskočí, tak registrujou problém. I mě to takhle nějaká kr.... odřela a to v autě seděl René, kterej si toho všiml, když se auto otřáslo. Tak vystoupil, obhlíží škodu a když jsem vyšel z obchodu, hned referoval. Tak jsem zrudnul a rozběhnul se za ní a ještě volám - paní, haló, odřela jste mi auto - ona samozřejmě zbaběle ujela. Neměl jsem na ni čas a ani chuť, protože se trefila do už odřenýho místa, tak jsem ji nechal, jinak špatně dopadla. Bylo to v Křižanově - malej městys kde místní nejsou zvyklí, že hned vedle zaparkuje druhý auto. Ach jo.
Uživatelský avatar
Painkiller
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 159
Registrován: ned úno 14, 2010 10:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od Painkiller »

Mně někdo odřel přední nárazník na parkovišti na sídlišti hned druhý týden, co jsem auto dovezl domů :666: Naštěstí byl stejně odřený už předtím a nárazník vzadu byl taky špatný (dovoz z Itálie ::-DD: ), tak jsem nakoupil tmel, lak, plnič, nechal si namíchat barvu do spreje (vše 1000 Kč) a s kámošem jsme to spravili svépomocí ::-DD: Ještě do teda tenhle týden chci na 2 místech dodělat a zaleštit, ale myslím, že to docela jde (samozřejmě ten odstín se nikdy úplně přesně nechytne)... Kvůli škrábancům na nárazníku ale do lakýrny s 10 let starým autem nepojedu :845: Kámoš saabista si nedávno nechal nárazník nalakovat a neodřený mu to vydrželo tak 3 minuty - co dojel před Tesco a nechal to chvíli stát na parkovišti... ::-DD:
Subaru Legacy 2.0, MT, MY99, LPG
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od Doro »

Necu vám do toho kecat, ale nárazník je pro tyto účely určen. Proto je to NÁRAZNÍK, aby tlumil náraz a eliminoval možné poškození karosérie. To že to ti blbci lakují a berou jako něco "ex", je měšťácký problém.
Věřím, že to dovede nasrat (taky by mě to nasralo, tak sem opatrný, dyž už se náhodou někde cpu do mezery), ale trošku se zamyslete nad první větou....de dohromady o prd. Koho to štve, vemte spray a přestříkněte. Životnost auta se tím nezmění, žádné jiné vlatnosti taky ne. Pokud by se mi podařilo někomu nárazník jen tak něžně otřít, fakt se nad tím nebudu pozastavovat - stane se lehce komukoliv - naštěstí se se subárkem parkuje dobře a vleze se skoro šude.
Míro, woe, sice sem též ten "lojza z dědidny", ale ber i v potaz, že většina nás lojzů dovede zaparkovat nečekaně jednoduše a skoro všude, bo my se učíme parkovat mezi stromy, v závějích, ve svahu, nad roklí atd. a nesmíme si dovolit chybu. Jsme nuceni couvat někdy i to, co mají jiní strach jet dopředu. Často ale nadáváme na měšťáky - poznáš snadno - na dědině neumí zaparkovat, aby nezavazeli, bo mají scvaknutou řiť snad z každého povrchu mimo z asfaltu :baseball:
A platí, že jistá vrstva bahna tyto vaše problémy do jisté míry řeší - většina si rozmyslí, odřít a ušpinit si vlastní auto. Třeba pomůže i vazelina :845:
...to jen, že mi to nedalo nezareagovat :cheers:

Co se ďolíků v plechu týče, taky by mi bodlo vyrovnání dveří, jen za to nesmí chtít majlant. Předloni se to mělo uskutečnit na srazu v Třeboni, ale chlapci tehdy nedojeli :666: :686: . A než za draho, to to tam raději nechám, bo to je jen estetická vada, lak nemám poškozený a na lak mi to nejezdí.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od M.Z. »

Parkuju vždycky bokem od ostatních aut (pokud to jde) a přes 2 místa, abych eliminoval tyhle lopaty už v zárodku a zatím musím zaťukat, ani škrábanec.
Jinak službu vytahování promáčklin bez poškození laku jsem zatím nevyužil, ale fakt stačí zasurfovat a něco v blízkosti najdeš.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
Painkiller
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 159
Registrován: ned úno 14, 2010 10:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od Painkiller »

"Koho to štve, vemte spray a přestříkněte. Životnost auta se tím nezmění, žádné jiné vlatnosti taky ne" :845: No přesně - pokud je škráblej nárazník, tak max. sprej, jezdit jenom kvůli tomu do lakovny je dost luxus.... :811:
Subaru Legacy 2.0, MT, MY99, LPG
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od CoZmo »

tsy woe, skrabanecky, mesto vs. vesnice...s vama je sranda...

subaro postihl stejny osud jako moje predchozi pekace...přivezl jsem domu navoněnou načančanou kárku a od ty chvile žije na ulici poulicnim zivotem...to, ze k nemu rano prijdu a promackly dvere, blatniky, to uz neresim...parkovat si muzu jak chci kde chci, budto mezi ostatnima pekacema a s odreninama, nebo jinde, ale to je za a) na dlouhej špacír b) rano bych tak našel cihlu misto okna...zmuchlaninu misto RZ neřešim už vubec...

Ale co mi letos krklo, ráno přijdu k autu a haupna zmuchlaná jak po sexu dvou slonů...že by kroupy? Spíš ledový krápníky z velké výšky....takže pokud máte někdo zkušenost z vytahovaním plechů a měkoučkejch japonců, tak sem s tim...

Ale předchozí majitel aplikoval bezva fintu za pár drobnejch na nárazníky (taky nevim, kerej jetel vymyslel lakovaný, sice je to pěkný ale...) - nalepil na každý straně na roh na nejvíc exponovaný místo pruh folie v barvě auta...nejen, že to kráse vůbec neubralo, udělal to dobře i barvu vybral fajn...ale po letech je odřená folie a ne lak...takže celkem rozumná prevence...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od HonzaCZ »

To jsem řikal dávno - na rohy nárazníků nalepit pořádnej šmirgl ::-DD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od Mira »

Kurňa Doro, sem si nemyslel že zrovna ty vyběhneš. Tebe beru jako naprostýho šílence co sjede kde co - viz. třeba pískovna u třeboně a v tom lese tamtéž taky. Tudíž bez patřičnýho řidičskýho umu by todle fakt nešlo, protože to bys to potom sjel jenom jednou. :-)
Myslím to tak, že někdo holt jede do města pouze 4x do roka na větší nákup, a to si dávám sakra bacha na dušičky, to je kloboukářů až hanba.
Mimochodem - já se učil parkovat mezi auta v řadě s pomocí balíků slámy. Při tom nehrozí žádný nebezpečí. To samí couvání s přívěsem. To bylo první, co jsem s autem dělal po autoškole. Vzal jsem vozejk, naložil slámou a odjel na opuštěný parkoviště a učil se a učil. Protože to jste pak měli vidět ty vyvalený oči rodilejch brňáků když přijel lojza z dědiny (osobně já, protože do Brna jsem se naplavil teprve před 18 lety) a zacouval na 1. pokus do mezery kam se dle nich normální auto nevleze. A to ještě s žigulem bez posilovače. Holt jsem ve městě nechtěl být za blbce. Proto jsem si před 2. návštěvou nechal dodělat druhý zpětný zrcátko, aby na mě při přejezdu do druhýho pruhu furt někdo netroubil. Eště se mi doma v servisu smáli, že prej tuním auto, tak jsem řekl, že jezdím do Brna, kde uznali, že to je nutnost. Takže lojza jsem i já, ale parkovat teda fakt umím, na to sem hrdej.
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od Albi »

také už nějaké škrábance neřeším, na funkci to fakt nemá vliv. možná na funkci kočkolapky :845:

časem holt bude drsný pracant i z mého Lega 8)
(zatím jsou stále ještě vidět oprýskané zbytky původní elegance)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od saburafu »

Od té doby, co jsem začal makat na Lipně a samozřejmě i parkovat, tak jsem to vzdal. Postupně se začíná objevovat více a více jizev. Lidi jsou fakt na zabití :gunhim: Pravdou je, že většina těch šrámů je od dveří a když vycouvávají, tak čučí dozadu a předním rohem nárazníku česají sousední auto. Není to tak dlouho, co mi šikulové z JVSky :815: odřeli nejen blatník, ale řachli mi i parkovačku. Vůbec je to netankovalo a ujeli. Zjistil jsem to až druhý den, když jsem jel do práce. Ze začátku jsem myslel, že budu postupně ty bolístky opravovat, ale pak jsem to vzdal. Nemá to opravdu smysl. Vždy se snažím stranit aut a parkovat spíše dále, ale mám takové životní štěstí, že tyhle věci jdou za mnou :10125:
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od HonzaCZ »

Albi píše:možná na funkci kočkolapky :845:
A to tuhle funkci má? Já vždycky myslel, že Subaru jsou spíš lapky na chlapy ::-DDD: Z mojí zkušenosti vyplývá, že ženský to a) vůbec nezajímá b) "A jak je stará ta tvoje nová KIA?" :baseball:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
shore
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: ned lis 22, 2009 5:34 pm
Jméno a příjmení: Mike
Bydliště: Pardubice

Re: OPRAVA DOLÍKŮ na karoserii???

Příspěvek od shore »

v ramci prahy doporucujem http://www.paintfixpro.cz/ ..mam s nimi len dobre skusenosti, majitel je subarista :supeer:

haha dokonca som citovany v referenciach :811: , to sa musim podakoval :657:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“