Výměna čelního skla

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od RadekN »

mckoci píše:Radek: zdravim, za ty penize se s tim teda moc nemazlili
no ale k veci .. reklamaci zkusit, ale nic nevyresi .. prase byl ten technik, ze to nechal takto odjet.
Bauset menit nebudou, protoze by ho zpet uz nenasadili a okno urcite take prelepovat nebudou.
Rychla rada .. pokud nechcete ztracet svuj drahocenny cas .. horkovzdusna pistole, z dalky opatrne nahrivat a zaroven gumu "hladit" .. melo by si to posedat.
Dneska jsem tam byl. Prý na dílně to bylo ok a nejspíš se to stalo poté, co auto vyndali na mráz. A že prý v létě, až budou tepla, si to sedne...

No nakonec navrhl řešení, že dají auto do teplé dílny a horkovzduškou to nahřejou. Že ten bauset tam není vlepený, ale jen nasazený. A kdyby to nešlo, tak to holt budou muset vyměnit.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od sima »

Hm to si teda nesedne,jakože ten vlnovec roztaje a přilehne díky hicům???To jsou teda zas pohádky ;)
Asi jsi se nenechal oblbnout? =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od VDC »

RadekN píše:
No nakonec navrhl řešení, že dají auto do teplé dílny a horkovzduškou to nahřejou. Že ten bauset tam není vlepený, ale jen nasazený. A kdyby to nešlo, tak to holt budou muset vyměnit.
To mi přijde jako fér návrh. Když to píše i mckočí, že by se to mohlo srovnat, tak na tom asi něco bude.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od plukovník »

Ještě štěstí, že SJ žádný bauset nemá ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od MrRichie »

mckoci píše: tak zde je potreba to rozlisit a nemichat hrusky s jabkama. Na BR je to velmi slusna cena, zrejme u cloveka co se tim zivi .. platba na ruku samozrejme .. nicmene 20tis za vymenu skla je defakto spise tabulkova hodnota pro pojistovny nebo take castka, kterou clovek (blazen) zaplati za vymenu skla v autorizovanem servisu subaru.

Ja si sklo radeji pripojistim (tusim 700kc rocne?) a jednou za dva roky ho vymenim za nove, protoze pri dnesni hustote a potrebe pohybu se to okno proste opotrebi (sekance, dubky, prach, atd.) stejne jako se opotrebi treba brzdove desticky.
To máš sice pravdu a ano sklo se opotřebovává stejně jako destičky. Ale má to dvě ale. To první je, že pokud ho chceš jednou za dva roky vyměnit a zrovna ti v tom intervalu nepraská náhodou, tak mu musíš pomoct a to už je pojistný podvod, samozřejmě nikdo ti na to nic neřekne asi, ale....

Druhá věc je, že připojištění skla na cenu 20 000 rozhodně nestoji 700 Kč, ale spíše tak 2000...
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
plukovník

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od plukovník »

MrRichie píše:
....Druhá věc je, že připojištění skla na cenu 20 000 rozhodně nestoji 700 Kč, ale spíše tak 2000...
Budeš se divit, ale jsou různé pojišťovny a různé typy pojištění skel.
Já platím ročně 1049,- Kč a je v tom zahrnuto pojištění všech skel, přední zadní, boční a to bez omezení ceny !
Ptal jsem se konkrétně na to, zda bude kupříkladu proplaceno originální přední sklo, s vyhříváním, ve značkovém servisu, v ceně 35 000,- Kč a bylo mně řečeno, že samozřejmě, pokud to bude ve značkovém servisu. Při neautorizované výměně mají na cenu zřejmě nějaké tabulky podle značky auta, aby nemohlo docházet k účelovému navýšení ceny a tím pádem k těm oblíbeným pojistným podvodům. ;-D

Spoluúčast při vyměně jakéhokoliv skla je 500,- Kč.

P.S.
Jinak,
byl bych blázen, kdybych si nechával měnit sklo preventivně, např. každé dva roky, jenom proto, že je "poďobané", nikoliv prasklé.
Než riskovat že mi to nějaký "umělec" blbě nalepí,nebo mně nakurví karosérii, když to bude vyřezávat, to raději to poškrábané sklo.
Pokud jeho průhlednost není významně snížena, defekty(praskliny) nejsou v zóně výhledu řidiče(vymezené svislou rovinou sluneční clony) a pevnost narušena, tak to vyhlášce neodporuje... >:-@
Naposledy upravil(a) plukovník dne pát led 25, 2019 9:11 am, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od MrRichie »

plukovník píše:
Budeš se divit, ale jsou různé pojišťovny a různé typy pojištění skel.
Já platím ročně 1049,- Kč a je v tom zahrnuto pojištění všech skel, přední zadní, boční a to bez omezení ceny !
Ptal jsem se konkrétně na to, zda bude kupříkladu proplaceno originální přední sklo, s vyhříváním, ve značkovém servisu, v ceně 35 000,- Kč a bylo mně řečeno, že samozřejmě, pokud to bude ve značkovém servisu. Při neautorizované výměně mají na cenu zřejmě nějaké tabulky podle značky auta, aby nemohlo docházet k účelovému navýšení ceny a tím pádem k těm oblíbeným pojistným podvodům.

Spoluúčast při vyměně jakéhokoliv …
Potom asi ano. U mé pojišťovny to tak asi není a navíc je možné, že se na to vztahuje nějaký bonus a ten já nemám nějak extra vysoký.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
plukovník

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od plukovník »

MrRichie píše:
Potom asi ano. U mé pojišťovny to tak asi není a navíc je možné, že se na to vztahuje nějaký bonus a ten já nemám nějak extra vysoký.
Ta bonifikace tam určitě bude, protože systémy bonus-malus! má každá solidní pojišťovna.
Pojišťovna je tady proto, aby sis u ní platil pojistnou ochranu a ne aby to byla dojná kráva !

Já mám ta skla i povinné ručení v rámci havarijního pojištění na novou cenu vozidla (750 000,-).
Je v tom zahrnuto tzv. GAP na tři roky, plus pojištění pneumatik a ráfků proti zničení.

S bonusem 50 % platím celkem za všechno cca 11 000,- Kč ročně.

P.S.
Nebourám, pojistné nečerpám, na garance do servisů nechodím...
Od nikoho nic nechci, nikoho nepotřebuji... :-DDD
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od VDC »

Je to určitě pojišťovnu od pojišťovny. Já jsem si skla připojistit nenechal, protože u Allianzu, kde mám POV, bylo připojištění skel poměrně nevýhodné a vzhledem k ceně nového nevyhřívaného skla na BH to nemělo smysl platit.

Jinak teda souhlasím s plukovníkem, že měnit okno preventivně mi přijde poněkud zbytečně přecitlivělé, mírně řečeno.
Jednak tedy, pokud to jde na pojišťovnu, musí to jít ruku v ruce s podfukem, což mi není úplně sympatické a za druhé a to hlavně, za tím vidím to samé riziko jako plukovník, že mi ten, kdo to bude dělat, při vyřezávání poškodí rám okna.
Chápu, že člověk, který se tím živí, na to hledí jinak.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od plukovník »

VDC píše: ...že mi ten, kdo to bude dělat, při vyřezávání poškodí rám okna...
Moje nechuť komukoliv svěřovat auto k opravě jde až tak daleko, že když jsem u svého předminulého vozidla chytil kamínek na přední sklo, který vytvořil asi 2cm dlouhou prasklinu, tak přestože sklo bylo pojištěné, než bych kontaktoval pojišťovnu, nebo servis, raději jsem si koupil opravnou sadu za cca 600,-Kč a sklo jsem si opravil sám :-DDD

P.S.
Uznávám, jsem tak trochu cvok... ;-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od sima »

plukovník píše:
:-DDD :-DDD tomu opravdu rozumím,souhlasím,vše pojištěno pro případ co kdyby,ale raději od všech pryč =)
S výměnou okna je to tak,taky bych musel pečlivě vybírat,viděl jsem jak to jedni borci řezali ven,ten rám brečel,doslova a já taky,nechtěl bych vidět tu kvalitu nalepení potom a i jiný profi servis mě už nikdy nenalepil bauset tak jak byl origo,vždy někde nepěkně odstával a měl jsem dojem,že tama i pak víc profukuje-meluzína.
Osobně to mám úplně stejně-sklo zásadně neměním!Krom rozbití-praskliny apod,či možná většímu poškrábání.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od spm »

Já to dovedl tak daleko, že když mi tenkrát prasklo, tak jsem si ho nechal ilegálně opravit/zalepit, pač v tom místě se to lepit nesmí, pojištěný jsem to neměl a dávat 15 nebo kolik mi přišlo že tohle stojí ze svýho se mi nechtělo :-DDD

Jinak u těch pojistek - jeden zásadní rozdíl bývá, jestli to plnění je na pojistnou událost nebo pojistné období... :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od sima »

Taky elegantní varianta spm =) proč ne,s tím bych problém neměl.
Chápu to dobře,že pojišťovny ti nabídnou prachy jen za jednu událost-poškození skla a za další v témže období už ne?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od spm »

Pojistný období u pojistek na auto je většinou jeden rok (ikdyž to platíš třeba čtvrtletně). Takže když máš ve smlouvě krytí třeba 20000Kč za pojistné období, tak ti za ten rok víc nedaj. Takže když během roku to sklo rupneš po druhý (po třetí, po čtvrtý, ...) tak už to stejně zacvakáš ze svýho. Oproti tomu krytí na pojistnou událost prostě znamená, že ti vyplatí max tu sjednanou částku když ti to rupne a nahlásíš to. Ten druhý typ pojistky bude vcelku logicky dražší :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od sima »

Aha =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“