lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

Zdravím všechny uživatele a návštěvníky s prosbou o sdělení skušeností s lakem na střeše. Mám forýska 2.5 xt rok 2011, koupeno v červenci u prodejce v ČR. Ve středu jsem zjistil drobné poškození laku na střeše nad předním oknem, tak jsem se domluvil a odvezl do servisu na reklamaci. Přišel technik změřil lak kam dosáhl a že ještě změří sílu laku na střeše, vyšplhal se na kolo a proměřoval lak a v tom říká "jejda tady je flíček, tady flíček a nakonec jich tam bylo ale jen na střeše asi 15 viz foto, a já na infarkt. Začíná to tak, že zmizí vrchní lak průhledný lak, pak se lak zkrabatí a sleze. Zjistili jsme, že je to v různém stavu na střeše, tedy pouze na střeše. Na začátku říkali, posrané od ptáků, potečené od nějaké kyseliny při jízdě za náklaďákem, ale když jsme zjistili, že je lak poškozený i pod lištami a ostatní části kapoty včetně všech dveří a pátých dveří bez jakéhokoliv poškození tak se přiklonili k tomu, že by to mohla být chyba, ale reklamace musí rozhodnout Praha tak jsem moc zvědavý jak to dopadne? KITI
PS jsem zvědavý na Vaše skušenosti
Přílohy
strecha_a.jpg
strecha_b.jpg
strecha_c.jpg
strecha_d.jpg
strecha_e.jpg
strecha_f.jpg
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od quickly »

Kiti, to je opravdu na :10125: . Mám forestíka od 12.12.2008 a takové puchýřky na střeše nemám. Forestík je "garážovaný" stále venku a už zvládnul 3 expedici na Jih. tady podle mne je jediné řešení reklamace a kompletní oprava střechy - ještě "stěstí", že je to i pod hagusy.
Držím palce, aby reklamace dopadla co nejdřív. Buď rád, že se to objevilo takto brzo, protože za rok by se to reklamovalo už hůř :725:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

Quckly , díky za odpověď. Já se s takovým poškozením laku ještě nesetkal, auto je "garážované" taky venku, ale snažím se jej vždy ihned ocistit např. od ptačích hovínek atd. Zajímavé je že to udělalo jen na střeše a nikde jinde zatím ani skvrnka. Na té střeše se nejprve sloupne krycí lak a potom hrůza. Doufám jen že se to podaří vyreklamovat protože uznali, že není možné aby bylo celé auto v pořádku a střecha vypelichaná tak uvidíme.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od Tomáš1002 »

kiti píše: Na začátku říkali, posrané od ptáků, potečené od nějaké kyseliny při jízdě za náklaďákem,

Tyhlety rychlý a úplně blbý diagnózy, to je fakt specialita většiny techniků :713: :713: . Kamionů, co z nich stříká kyselina a ještě k tomu jen na střechu auta jedoucího za ním se po našich silnicích pohybují tisíce :713:

Držím palce, ať to dopadne k Tvojí spokojenosti.
Subaru Forester 2,5XT 2011
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1989
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od suubaru »

snad to není z radiace
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1311
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kwt2000 »

Já jsem s Oťasem těsně před koncem záruky a objevil jsem puchýřky nad čelním sklem a nad dveřmi spolujezdce. A to už mi před 3/4 rokem lakovali spodní lem pátých dveří. Lak je sice pořád pěkný, ale antikorozní ochrana :666: ....v tomhle byl předchozí Fiat o 100% lepší
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

kwt2000 píše:Já jsem s Oťasem těsně před koncem záruky a objevil jsem puchýřky nad čelním sklem a nad dveřmi spolujezdce. A to už mi před 3/4 rokem lakovali spodní lem pátých dveří. Lak je sice pořád pěkný, ale antikorozní ochrana :666: ....v tomhle byl předchozí Fiat o 100% lepší
a prosím vypadalo to podobně poškozené jako to mám na fotkách já. děkuji za odpověď. KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od nasticka »

Co to, k***a, je?!!!! :fuckoff: Kiti, mám s tímhle zkušenost ještě ze své staré fábie. Slezl mi takhle lak z nárazníku po výměně - po nehodě byl celý nárazník vyměněn za nový, nově olakován metlou a za půl roku (tedy s nástupem léta) se na něm udělaly puchýře, boule, lak se nadzvedl, popraskal a pak se prostě sloupal. Vyreklamovala jsem to stylem, že lak z nárazníku sundali a komplet znovu lákli. A po další zimě se to stalo znova. Když jsem s tím šla znova na reklamaci, tak mi nejprve technik řekl, že to je "vadným" podkladem (tedy tím plastem nárazníku), že s tím mají problémy, že prostě lak nekamarádí s podkladem a loupe se, byl mi přislíben zdarma úplně nový nárazník. Když jsem to tam přivezla si za týden, tak přišel majitel servisu (samozřejmě autorizovaný škoda) a poslal mě dost nevybíravě do prdele. Že o nějakých problémech s lakem nic neví a že je nárazník štrejchlý a proto, že to slezlo. Byl na něm sice ťukaneček, asi jako když se o něj opřete kolenem, ale ten lak slézal plošně po celém nárazníku. Když jsem se ho ptala, proč to slezlo tedy i rok zpět a to byl nárazník úplně v pořádku, tak se mi vysmál, že to nemůžu nijak dokázat a jestli se mi to nelíbí, že si mám nechat udělat posudek a můžem se soudit. :fuckoff:
No ach jo, ten tvůj forest vypadá prachbídně. Trvej na reklamaci a nenech se odbýt! A já jdu umýt auto a zkontrolovat, zda nemám někde něco podobného :655: A řeči o stříkající kyselině - to si z tebe dělal technik srandu, ne?! To s tou radiací by bylo "pěkné", ale takhle to vypadá, že by to auto muselo být garážované ve Fukušimě :725:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1311
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kwt2000 »

kiti píše: a prosím vypadalo to podobně poškozené jako to mám na fotkách já. děkuji za odpověď. KITI
Nene,je to rez pod lakem. Jen jsem si chtěl postesknout, že u auta za mega bych korozi po dvou letech nečekal. :6066:
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od HAD »

Nojo kvalita jde u Suba dole kopcom. Já budu reklamovat už třetí popraskané světlomety :686: Každopádně v tvém případě bych se neváhal i soudit. Tohle musí projet. A pokud jsou si toho vědomi, tak to ani k soudu nenechají dojít. Oprava je vyjde levněji.
No a že to je pokecané od kyseliny. Ne, že by to nebylo možné ( léta jsem pracoval v galvanice a o převozu chemikálií něco vím). Ale v tom případě bych čekal, že to bude na masce a haubně a ne jenom na střeše. Je to podobné jako s těmi světlomety. V německu prý reklamace světel odmítají s tím, že je na voze použita nevhodná kapalina do ostřikovačů :713: . Nevšiml jsem si, že by v návodu byla nějaká specifikace pro tuto kapalinu. Držím palce, ať ti reklamace dopadne. Každopádně bych buď žádal výměnu zboží a nebo slevu. :baseball:
Teď mě tak napadlo. Kdysi dodávaly na páté dveře Felicicí VSŽ Košice a měly dost podobný problém. Kvetly a kvetly. Prostě vadná várka plechu.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

Asi budu mít infarkt, našel jsem další kus laku který se odloupl, ale tentokrát bez toho aniž by se pokrabatil, upadlo něco jako malé kolečko o velikosti desetníku a uprostřed zůstal nepoškozený lak. Nechápu jak je to vůbec možné. KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od quickly »

Kiti: a na střeše nebo někde jinde ? Pokud opět na střeše, tak to vypadá opravdu na vadnou várku.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

Quckly, já se asi zblázním, bylo to zase na střeše a nechápu jak se to mohlo stát, protože ta barva není zvrásněná ale odpadla podobně jako nad předním sklem až nato že je to uprostřed střechy. je to prostě průšvih, ale pokud bys to viděl naživo tak se vyděsíš a uvažuješ co udělá zbytek auta třeba za dva roky a podobné prasečiny a pak jseš vyděšený když je někde na autě nějaký flíček. Za tu cenu co stojí forýse bych to nečekal, protože takhle nevypadá ani sousedova šade 120 a to je tak shnilá, že nevím jak je možné že se nerozpadne při nastartování. Ahoj a uvidíme jak to vše dopadne dík KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od nasticka »

Kiti: to je mi moc líto, že s tím máš nervy, ačkoli se tomu vůbec nedivím. Hlavně se nenech v servisu odpálkovat nějakýma kecama. Tohle bych klidně hnala i přes soud, protože to absolutně není v pořádku :1774: Přeju ti pevné nervy.
Forester SG 2.0XT - SíGr
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od marek.sm »

Já něco podobnýho zažil před 10 rokama u almery. Rok starý auto a když jsem to myl wapkou (obyčejnou hobby) tak z hauptny lítaly kusy laku o velikosti cca 1x1 cm. Reklamoval jsem to, reklamaci uznali bez problémů, znova celou hauptnu stříkli, pak už to drželo, ale po pár letech, na zbytku auta lak jak novej, ale to stříkaný zmatnělo a vypadalo to dost tragicky, ani žádný profi leštění před prodejem to nezachránilo.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“