Koroze na voze (všeobecně)

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od seatik »

Tome, před Tebou se koroze a rez musí třást strachy ;-D good work 8-?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Kolben »

Moc pěkný!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od spm »

Mareka píše:Vím že všichni zdejší členové ocení především Tvé schopnosti, preciznost a zručnost ... ale já bych rád i nějaké pokračování toho prvého odstavce.
Pokračování odstavce mohlo skončit tím, že bych já dostal do zubů ;-D Chtěl jsem zjistit z čeho to je, tak jsem si tu větu označil, kliknul pravym, chtěl dát vyhledat... akorát jsem se netrefil a místo toho jsem dal tisknout a jak jsem to chtěl napravit, tak jsem znova kliknul asi centimetr od tlačítka tisk. Trefit to tlačítko, tak nevim, jak bych to vysvětloval ženě, když by tahle věta vyjela na tiskárně vedle ní :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Kluci dík to jsem rád, že jsem vás vtipným začátkem příspěvku pobavil. :-) To je začátek odstavce z knihy Markýze de Sade Justýna čili prokletí ctnosti. :-) A pokračovat v něm zde veřejně opravdu nelze. :-D

Mým záměrem původně nebyla takhle rozsáhlá rekonstrukce, jenom jsem chtěl udržet Previi při životě. :-) Jen se to prostě ukázalo jako nutnost. Třeba výše zmíněný loupající se krycí lak přes původní metalízu, se loupal tak blbě, že to zasahovalo až pod zadní světla. Takže ačkoliv jsem si původně říkal, že to obrousím jen okolo, nebylo zbytí a světla musela ven. Kromě toho pod nimi byl hroznej bordel. To samé je s dvířky od nádrže a vším ostatním. :-) Takže ač neplánovaně, musím to udělat komplet.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od cleo »

VDC píše:Takže ač neplánovaně, musím to udělat komplet.
Co ti nakonec zbývá, když žena Previi miluje, není co řešit :-DDD
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

To je pravda, ale protože tomu nerozumí, mohl bych jí opít rohlíkem a ošulit to. Ale hlavně Previi miluju já a nemůžu jí to udělat. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od yeti »

VDC píše:Kluci dík to jsem rád, že jsem vás vtipným začátkem příspěvku pobavil. To je začátek odstavce z knihy Markýze de Sade Justýna čili prokletí ctnosti. A pokračovat v něm zde veřejně opravdu nelze. <br abp="836"><br abp="837">
Á, pán je fajnšmekr :-D Taky knížečku někde mám. Tak jsem se při čtení červenal, že jsem ji před 20 lety dobře uklidil někde na chatě, že ji teď nemůžu najít a zneškodnit, aby ji nenašly děcka >:( :-D :-D

Mimochodem, když jsme u té koroze - konečně jsem se pustil do renovace ocelových disků z forestera. Stříkl jsem to pěkně ze všech stran ACP-00 a počítám, že to jen z lícové strany ještě stříknu plničem a následně potom do barvy auta + 2x lak.
Jde mi o to, jak dávat jednotlivé vrstvy po ACP-00. Na ACP-00 by měl jít plnič a plně vyschnout. Po vyschnutí zkontrolovat povrch, případnej prach a potečeniny zbrousit 600-800 na sucho. To je myslím jasný.
Potom stříknout barvu, nechat odvětrat a na ještě nezatvrdlý povrch stříknout bezbarvý lak. Opět nechat odvětrat a stříknout druhou vrstvu laku. Nechat zaschnout, přeleštit. Odvětrání vnímám jako fázi schnutí, kdy barva na lehký dotek ještě lepí, ale nezůstává na prstech. Tak by to asi mělo být, ale nikde jsem nenašel psaný technologický postup.
Četl jsem ale i názory, že jednotlivý vrstvy laku nechat normálně zaschnout a přebrousit pod vodou 1500-2000 a můžou se dát i 3 vrstvy. Svoji logiku to má (člověk dorovná povrch a zbaví se případného prachu), ale zase si myslím, že se nevytvoří takový ten hluboce lesklý povrch a jednotlivé vrstvy nebudou dokonale "srostlé".

Nějaké praktické rady? ;o)(o;


EDIT:
Jak drží / dá se sundat plast na blatníku - viz foto
plast.jpg
? Je to tam jen přilepený? Chtěl bych to sundat a ošetřit ten lem...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od mnov »

Myslím, že plast tam bude stejně jako u SG nacvaknutý na čudly. Takto to vypadá pod ním:
Obrázek
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od RadekN »

yeti píše: Mimochodem, když jsme u té koroze - konečně jsem se pustil do renovace ocelových disků z forestera. Stříkl jsem to pěkně ze všech stran ACP-00 a počítám, že to jen z lícové strany ještě stříknu plničem a následně potom do barvy auta + 2x lak.
Jde mi o to, jak dávat jednotlivé vrstvy po ACP-00. Na ACP-00 by měl jít plnič a plně vyschnout. Po vyschnutí zkontrolovat povrch, případnej prach a potečeniny zbrousit 600-800 na sucho. To je myslím jasný.
Potom stříknout barvu, nechat odvětrat a na ještě nezatvrdlý povrch stříknout bezbarvý lak. Opět nechat odvětrat a stříknout druhou …
Poslat disky sem https://www.renovace-alu.cz/

Za 625Kč máš jeden disk opískovaný, v komaxitu a bez práce.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Já myslím, že technický postup, jak klást vrstvy na ACP je k nalezení na Industrycoats. Já na ní vždycky stříkám až po zaschnutí, protože to dřív nikdy nestíhám. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od yeti »

Mnov: dík. Když člověk neví jak to tam je, tak je nebezpečí, že se něco zkurví. Pak se to blbě shání. Takže po obvodu přilepený a potom 2x čudl? Přiměřené násilí a páčit? Čudl ti vydržel?

RadekN: Jo, to je sice pravda, že se to dá někam poslat / donést. Ale jde o to se to naučit a případně zopakovat na jiném autě. První pokusy jsou vždycky dražší než si to nechat udělat, ale investice do "vzdělání" se vrátí později :o)) Teď jsem to počítal a na té sadě, když si to dělám sám, ušetřím 500,-. Ale kvůli tomu to fakt nedělám.

VDC: jasně. Aplikace ACP-00 je v podstatě "normální". Až na to, že to máš přetřít (aplikovat další vrstvu) do dvou dní, za abnormálního sucha můžeš až do 5-ti dní.... Což mi udělalo trošku čáru přes časový rozpočet, protože jsem měl v plánu to stříknout jen ACP a pak "někdy" (myšleno do zimy) dát barvu...:o)) no, tak jsem to v rámci zachování technol.postupu urychlil :o))
Mně jde o ty následné vrstvy plnič-barva-lak-lak. Barvu mám klasicky míchaný akrylátový autolak (metla) + 2K čirej lak.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od mnov »

Přilepený jsem to neměl. To mám na předních plastech. Jen dva čudly. Od jednoho je tam vidět díra a druhý je dole, ale tam mi to už nedrželo, protože to tam mám vyhnilé.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Mira »

Já teda i plnič dolaďuju 1500 pod vodou. Tou 800 za sucha to nebude tak hladký.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od RadekN »

RadekN: Jo, to je sice pravda, že se to dá někam poslat / donést. Ale jde o to se to naučit a případně zopakovat na jiném autě. První pokusy jsou vždycky dražší než si to nechat udělat, ale investice do "vzdělání" se vrátí později :o)) Teď jsem to počítal a na té sadě, když si to dělám sám, ušetřím 500,-. Ale kvůli tomu to fakt nedělám.
Tak to pak s chutí do toho ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Já neumím poradit, jak připravit povrch pod metalízu, protože to nepoužívám. I na Previi následně přijde průmyslový akrylát. Nepotřebuju, aby se to lesklo jako psí koule a ta barva je asi 3x levnější, nicméně ne méně kvalitní, jen nemá tak jemné pigmenty.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“