Koroze na voze (všeobecně)

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
splestule.blativa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř bře 28, 2012 7:46 pm
Jméno a příjmení: Ivana Dostálová

Re: Koroze

Příspěvek od splestule.blativa »

Tak to jsi mě potěšil, že to neleze do hloubky...A v Subaru mi taky to jakože něčím přeleští, ale v zápětí tam jsou znovu...A nejsou modrý, ale - bohužel - rezavý... :666: Já má lak bílá perleť, takže je to dost vidět...
No, každopádně to půjdu zkusit ukázat ještě do jinýho Subaru...
Uživatelský avatar
jorgge
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 112
Registrován: čtv zář 10, 2009 2:55 pm

Re: Koroze

Příspěvek od jorgge »

Ty rezatý ťupky najdeš na kterýmkoli autě, ale to nerezaví auto, to nachytáš cestou:http://nano.clean.sweb.cz/info.htm
Forester SG 2.0X Dark Grey
Woky
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: stř črc 20, 2011 7:31 pm
Jméno a příjmení: Jiří Vokurka
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Koroze

Příspěvek od Woky »

splestule.blativa píše:Tak to jsi mě potěšil, že to neleze do hloubky...A v Subaru mi taky to jakože něčím přeleští, ale v zápětí tam jsou znovu...A nejsou modrý, ale - bohužel - rezavý... :666: Já má lak bílá perleť, takže je to dost vidět...
No, každopádně to půjdu zkusit ukázat ještě do jinýho Subaru...
Určitě zkus navštívit jiného dealera Subaru a uvidíš co ti tam řeknou. Záruka se vztahuje i na lak a to po dobu 3 roků (myslim :655: ), když i tam ti to odmítnou, tak bych to nafotil a poslal na zastoupení Subaru pro ČR se žádostí o jejich stanovisko a eventuelně můžeš pohrozit i stížností do Japonska. Tohle bych si určitě nenechal líbit a byl bych nekompromisní. Teď mě napadlo, že by to možná mohl být i důvod k odstoupení od kupní smlouvy. Kdyby to byla Dacie za 200 kolíků, tam bych to možná i pochopil a neřešil, ale tohle zkrátka Dacie nejni ::-DD:
SUBARU Legacy sedan 3.0R Comfort MY 2006
ex. Subaru Impreza 2.0D MY09 Executive Sport Edition
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od seatik »

Nazyva se to poletava rez a mam ji na svem aute i plastovych lemech taky...prevence je auto umyt,dukladne vycistit clayem a pak navoskovovat,minimalne 2x rocne necim kvalitnim..bohuzel je to docela pracne .Clay mam nakoupen uz pres rok a nemuzu se k tomu dokopat. Nejjednodusi navstivit nejakeho lestice..lec to neni zadarmo :-(
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Koroze

Příspěvek od HAD »

Jojo, pravdu má Václav. :850: Jsou to kovové částečky odletující povětšinou z brzd. Nalepí se to na kastli a vesele si to koroduje na povrchu laku. A jak píše, kvalitní vosk 2x a víckrát do roka by to měl řešit. Můj Oťas je taktéž v bílé perleti a od začátku ho poctivě voskuju želvím voskem ::-DDD: a žádný rezavý flíčky nemám. Zato proti asfaltu to nepomáhá :839:
zdraví
Had
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od mamut »

Přesně o těhlech případech mluvili i pánové od Subaru Opava na srazu v hynčicích.
Co je horší mluvili o tom i ve spojení, kdy se tyhle malé kovové částečky společně s prachem dostávají pod hrany plastových dílů a tam se třou a třou a třou až vytřou díru v laku a tam to začně rezavět skutečně a opravdu doopravdy. ::-DD:
To se tedy týká opravdu dlouhodobé záležitosti.
Já to měl na Impreze (12let stáří) kdy se pod bausetem skla na pátých dveřích doslova vybrousila "linka" v laku a začalo to tam rezivět.
Částečnou pomocí může asi bejt i častějc mejt auto a řádně proplachovat.. no a jak bylo řečeno voskovat, voskovat a leštit.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od VDC »

Pak je tady ještě jedna forma polétavé rzi a to když se člověk zapomene a nedá pozor, kam mu lítají jiskry od flexy... :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od mamut »

VDC píše:Pak je tady ještě jedna forma polétavé rzi a to když se člověk zapomene a nedá pozor, kam mu lítají jiskry od flexy... :845:
Znám člověka co si takhle zprznil jedno bílé XT ::-DD:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Martjas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 130
Registrován: úte črc 13, 2010 11:11 pm

Re: Koroze

Příspěvek od Martjas »

Včera jsem zavezl auto do servisu. Budou mi spravovat rez na pátých dveřích pod lištou. Prej vybrousit a nalakovat... Když jsem jim řekl,že je celé auto v průhledné folii proti šutrům a to i na pátých dveřích tak na mě hleděli jak na mimozemšťana a chvilku nevěděli,jak to řešit... No uvidím,jak se k tomu postaví. V pátek by to mělo být hotové tak poreferuju,jak to spravili.
Impreza Boxer Diesel 2011 Active
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od seatik »

Jaj,to jsem zvedav,jak se s tim popasuji.Pokud bude strikat cele vrata,tak bude muset folie dolu.A pochybuju,ze ji tam budou davat zpet. Jen mi tak napada,neudelali umelci s folii prave nejaky vryp pod listu? nekdy ty folie u koncu orezavaji,pak staci neopatrnost a sup..uz je v plechu pod lakem
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Martjas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 130
Registrován: úte črc 13, 2010 11:11 pm

Re: Koroze

Příspěvek od Martjas »

To napadlo i přijímacího technika ale důrazně jsem to zamítl, jelikož rez stéká z pod lišty.
Impreza Boxer Diesel 2011 Active
Uživatelský avatar
magorek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: čtv úno 09, 2012 9:39 pm
Jméno a příjmení: Adam Kostka
Bydliště: Tábor

Re: Koroze

Příspěvek od magorek »

Ty barvy industry coats vypadaj slibne. Akorát nevim vo kterej základovce ste tady psali? Maj jich tam nějak moc, až se v tom nevyznám. :bp:
AWD>RWD>FWD
SUBARU OUTBACK 3,0 LPG 5AT (2004)
SUBARU LEGACY 2,0 LPG MT (1996) 3,5cm bodylift
SUBARU JUSTY 1,2 MPFi MT (1989) -10cm RWD supercharged
KAWASAKI KMX125 MT (1998)
SUBARU JUSTY 1,2 MPFi LPG ECVT (1987) - daily car
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Koroze

Příspěvek od marek.sm »

Nemáš fotku nebo nekoukal jsi pod tu lištu co tam přesně rezne? Jestli plech pod lakem nebo "jen" třeba nějaký šroubek? Jestli rezne přímo plech dveří, tak bych tomu broušení a stříkání moc nevěřil, že to pomůže dlouhodobě. Ale možná už dneska mají lepší technologie, než když nám takhle "opravovali" Š120 a později Favorita.
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od mamut »

magorek píše:Ty barvy industry coats vypadaj slibne. Akorát nevim vo kterej základovce ste tady psali? Maj jich tam nějak moc, až se v tom nevyznám. :bp:
ACP 10-00 - 1-složkový polyuretanový základ vytvrzovaný vzdušnou vlhkostí, vhodný pro aplikace na jaro a podzim, vysoká přilnavost i na ručně čištěné podklady, vysoká tvrdost a chemická odolnost, aplikaci je nutno vždy konzultovat s výrobcem
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Martjas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 130
Registrován: úte črc 13, 2010 11:11 pm

Re: Koroze

Příspěvek od Martjas »

Nedíval jsem,ale prý to nafotili dneska tak jak mi pošlou fotky na mail tak je postnu sem. No objednali mi i znáčky co jsou na víku kufru,ale asi si je tam nenalepím. Stejně jsem je chtěl sundávat,takhle to mám aspoň usnadněné
Impreza Boxer Diesel 2011 Active
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“