Koroze na voze (všeobecně)

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od HonzaCZ »

Já, protože člověk nikdy neví, co bude za čůdl potřebovat, jsem si zrovna nedávno objednal takovej mix... Pokud nedělám to, co předseda, tak nepotřebuju desítky nebo stovky kusů stejnýho, konkrétního typu. Takže možná alternativa pro lidi, co to mají pro vlastní potřebu. :)

https://www.ebay.com/itm/200Pcs-Univers ... 2749.l2649
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Pokud nedělám to, co předseda, tak nepotřebuju desítky nebo stovky kusů stejnýho, konkrétního typu.
Joo, kdyby... já před časem když jsem našel ten blbě uchycenej přední nárazník (po té, co mi s tím žena se slovy "jéé ono to furt jede" vrazila do zdi >:-& ) objednal 100 pack toho typu čudlů (čistě zamačkávací, jsou tim chycený právě nárazníky a prahy). Menší tenkrát nebyl, tak jsem si řikal, že to mám do konce života... A ono houbeles, mám teď v kufru pár posledních kusů :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak já jsem taky připravenej, že když se nějakej konkrétní typ osvědčí, tak pořídím víc... ale co s tím děláš? To s tím nepřichytáváš ale jenom věci na autě, ne? ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od spm »

Tak povyměňovali se teď ty čudly při tom vyřezání za nový... je jich tam jak nas****, když se to rozebere takhle celý :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Na BE/BH jsou ty malý dvoudílný čudlíky trochu jiný, ta vnitřní část je se závitem a lze ji vyšroubovat celou. U BP jsou i ty malý čudly jakoby na bajonet, mají křížovou hlavu ale pootočením se jen vycvaknou a povylezou. Ty starší jsou, jak jsem teď zjistil, odolnější, protože ten závit se nezahnojí blátem.
Ono jak to stářím zkřehne, tak se to začne lámat, takže ty Jendovo čudlíky jsem dával nový na nárazníky, na prahy, vlastně skoro všude. Ty starý byly většinou po smti.
Dneska jsem objednal asi 4 typy těchhle čudlů po 50 kusech, tak budu mít trochu zásobu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od spm »

Jo, ona mi žena taky tvrdila, že ty čudlíky byly určitě ulámaný už předtím, že tím do tý zdi vrazila, ale já si stejně myslím, že tomu dost pomohla :-DDD ale tak teď je to vyřešený komplet :-D Snad ty čínský čudly vydrží pár zim, než taky zkřehnou a rozlámou se :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Samy od sebe se nerozlámou. Rozlámou se ve chvíli, kdy je bude potřeba zase někdy vyndat. Jinak fungujou hezky, jak ty tvoje, tak ty co jsem měl doma v zásobě od Yohna, které jsem teď dával na Vítkovo BP
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od jaromir »

Tak jsem se dnes probral z blaženého přesvědčení, že tyto problémy se týkají jiných aut než mého >:-& . Přezouval jsem Forestra na letní kola a protože jsem dnes telefonicky kontaktoval Tomáše a ptal se ho na podrobnosti, tak jsem na jeho radu zkusil částečně demontovat nebo spíše odchlípnout zadní plastové podběhy na straně prahu. Vycvaknul jsem vždy dva čudlíky a z prostoru mezi plastovým a plechovým podběhem jsem vydoloval a kompresorem vyfoukal takový drobný bordel. Bohužel jsem při té příležitosti zjistil, že v těchto místech je již plech bez povrchové ochrany a má lehce korodující povrch. Takže to budu muset letos řešit, aby před další zimou byla tato bolavá místa ošetřena. Bohužel i Japonci umí udělat pěkné kapsy na bordel :-/ .
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

To mě Jaromíre mrzí, ale nepřekvapuje... :-/ Ale je dobře, že jsi to zjistil na jaře. Je dost času do další zimy to vyřešit... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od GordiK »

Ahoj,

jeste bych mel dotaz na predsedu ohledne toho preventivniho nastriku podvozku petiletyho auta...

Probral jsem to s bratrankem - ma zdviz, ale ne uplne idealni na strikani podvozku. Takze nevi, jak moc dobre to pujde spachat...

Takze - pokud po odkrytovani bude spodek jako detska prdylka a vycisti se bordel - jak moc velkou cenu ma bratranka premlouvat, aby to jeste necim osetrovat? (pokud je originalni barva netknuta, tak asi dalsi nastrik netreba, co?)

Pokud se to osetrovat vyplati - co bys, predsedo, doporucil? Striknout rovnou na original podvozkovou barvu ten Dinitrol, nebo jeste neco pod to? Ten Dinitrol je prej pasta a redis to technicakem - lze doporucit na preventivni ochranu i neco jinyho, s cim se lip dela? Nechci brantranka zneuzivat vic, nez je treba - a to spachtlovani z kartuse, redeni a az pak strikani vypada na dost patlala patlala praci....
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Gordíku já řeknu, že prevence je lepší u pětiletýho auta, než to pak opravovat, když to začne reznout.
Co se přípravků týče, tak jsou v podstatě jen dva typy, buď tenhle hnědý Dinitrol na bázi vosků nebo černé bitumeny na bázi asfaltů.
Jako prevence bude fungovat oboje.
A práce je s obojím podobná. Leda bys to vyřešil přípravky ve spreji, kde to nemusíš ředit a jen stříkáš. Jako prevence je to řešení. Takže jestli nechceš bratránka prudit s patláním, jdi touhle cestou.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od mnov »

Ale toto jsou jen přípravky na ošetření povrchu. Tím to neprorezne. Vždy to vyhnije z vnitřku dutin.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od SCOOTER »

Právě proto je třeba ošetřit a vyvoskovat vnitřky dutin, prahů, nosníků!!!...jinak to vyrezne jak píše mnov z vnitřku a venku to bude "pouze hezký"...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Samozřejmě. Stříkání všech dutin je samozřejmostí. A ty přípravky, co používám, jsou všechny dostupné ve spreji.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Tapan »

Zdravím místní bojovníky s korozí :-) Forestera jsem kupoval už s nástřikem čímsi na bázi asfaltu, v době koupě to vypadalo dobře, ale když byl teď na zdviži, musím říct, že to taková sláva není. Asi předprodejní nástřik. Přikládám pár fotek a můj dotaz zní, co s tím. Rád bych lišku zastavil, nejlépe samodomo (dát to servisu je nad mé aktuální finanční možnosti, naopak odstavit třeba na měsíc auto pro mne není zásadní problém). Tedy s použitelnými přípravky jsem se už trochu seznámil ve vláknu o nedávné renovaci veterána jednoho H6 veterána :-D , ale jak to odrezit? To jako vše poctivě obrousit? Nebo jen místa, kde je viditelná rez?
A dále - lemy blatníků byly v době koupě taky zdravé, teď okraj (v blízkosti hrany) začíná chytat nepříjemně nahnědlý nádech, ale jakoby "pod lakem", tedy asi koroze zevnitř. Je tomu pomoci bez lakýrníka? Chycená je jen ta část blatníku ohnutá dovnitř do podběhu, žádné listové těsto.
Dík za každou radu.
Přílohy
IMG_20180423_202912.jpg
IMG_20180423_202917.jpg
IMG_20180423_202919.jpg
IMG_20180423_202921.jpg
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“