disky na Forestra 2.0 D

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
rauol
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob zář 25, 2010 5:24 am
Bydliště: Kolín

disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od rauol »

Prosím o radu, jaký přesný typ a výrobce litého disku zvolit na zimu pro Forestra. Chci něco odolného a jednoduchého. V techničáku mám zapsány 6 1/2 J x 16 ET 48, ale v žádném e-shopu se mi je nedaří najít. Ocením osobní zkušenost, díky..
Forester 2.0 116kW MY 2006 AT Bi-fuel
Forester 2.0 D MY10
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od Marty73 »

Mrkni se tady: http://alu-kola.elektrony.cz/konfigurat ... upravy=bez

Nemusíš tam kupovat, to jen kvůli konfiguraci. I když já od nich mám dvě sady gum a jedny kola a nikdy nebyl problém.

Jinak 6,5 je jak plecháče, to bych se nebál jít do 7. A ET48 je sice v papírech, ale myslím že ET38 to spolkne jako nic. A bude to lépe vypadat. :850:
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
rauol
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob zář 25, 2010 5:24 am
Bydliště: Kolín

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od rauol »

Dík, ten konfigurátor jsem už viděl, hledal jsem něco s ET 48, na několika diskusích jsem četl, že ET u liťáků někdy nesedí, některé nejsou moc pevné, proto chci osobní zkušenost. Co jsi tam koupil za disky ?
Forester 2.0 116kW MY 2006 AT Bi-fuel
Forester 2.0 D MY10
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od Dadid »

Na zimu mám RH MX Snowline 6,5x16 ET45. Oproti ET 48 je to jen o 3mm víc na každou stranu, tak že v pohodě. Tady je mají:
http://www.alu-pneu-kola.cz/aludetail.p ... n%E9&et=45
a možná by se dali najít i někde jinde
PB200400.JPG
ale mám je na Forestru předchozí generace
PB200398.JPG
Zkušenosti? Spokojenost, žádný problémy při normálním ježdění. Docela se dobře čistí od sněhu.
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od romik »

Můžeš hledat i zde: http://www.alcar.cz/AlcarKonfigurator/p ... _key=18493
Diesel je na předek těžší, tak určitě něco co vydrží, nejlépe originály. Já koupil AEZ Tacana, a stejně jsem je na dálnici zničil.
A určitě 5 paprsků, aby jsi se mezi ně dostal ke zmrzlému sněhu s nějakou dřevěnou násadou od metličky. To budeš dělat po každém průjezdu sněhem. Pokud je auto v záruce, tak bych neexperimentoval a dal na doporučení u Tvého prodejce. Čím kvalitnější, tím lépe.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od marek.sm »

No já kupoval zimní originál v subaru a je to docela pálka. Nevím jestli se to vyplatí, ale tlačil mě čas tak jsem neměl na výběr.
rauol
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob zář 25, 2010 5:24 am
Bydliště: Kolín

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od rauol »

marek.sm píše:No já kupoval zimní originál v subaru a je to docela pálka. Nevím jestli se to vyplatí, ale tlačil mě čas tak jsem neměl na výběr.
Kolik jsi za ně dal?
Forester 2.0 116kW MY 2006 AT Bi-fuel
Forester 2.0 D MY10
iaacek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 14, 2009 2:12 pm
Bydliště: Valasske Mezirici/Brno

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od iaacek »

Tak presne v tomto rozmeru (6 1/2 J x 16 ET 48) mam na impreze disky Enzo H, jsou levne, ale necekej nejakou extra tvrdost. Loni se pritelkyni podarilo na jednom ohnout lem, guma to ustala bez uhony. Ale to byl extrem, nekde v diskuzi tu najdes i foto. "Bezne" diry a kanaly to vydrzi.
Impreza MY2008 2.0R Sport - Obrázek
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od marek.sm »

Přesně si to nepamatuju, musel bych se podívat večer na fakturu, ale když jsem to tenkrát hledal na internetu tak to vyšlo skoro o 100% víc než za "nesubaru" kola.
rauol
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob zář 25, 2010 5:24 am
Bydliště: Kolín

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od rauol »

iaacek píše:Tak presne v tomto rozmeru (6 1/2 J x 16 ET 48) mam na impreze disky Enzo H, jsou levne, ale necekej nejakou extra tvrdost. Loni se pritelkyni podarilo na jednom ohnout lem, guma to ustala bez uhony. Ale to byl extrem, nekde v diskuzi tu najdes i foto. "Bezne" diry a kanaly to vydrzi.
Díky, na čem to ohnula, obrubník?
Jakou máš středovou díru, 56,1 nebo 57,1 - vadí ta vůle 1 mm?
Forester 2.0 116kW MY 2006 AT Bi-fuel
Forester 2.0 D MY10
iaacek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 14, 2009 2:12 pm
Bydliště: Valasske Mezirici/Brno

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od iaacek »

Najela na dalnici na podstavec od chybejici znacky, cca 10cm vysoky tak v 50-60km/h. Vzala ho jen vnejsim krajem kola, mozna kdyby to bylo vetsi plochou tak se nic nestalo, tezko rict, no byla to supa.

Stredovou diru mam 57.1, ale kdyz u objednani napises, ze mas 56.1 tak ti k tomu poslou stredici krouzky (stejne chteji vetsinou znat znacku/model auto, na ktere to beres). Takze tohoto se bat nemusis. Bez tech stredich krouzku bych to tam nedaval.
Impreza MY2008 2.0R Sport - Obrázek
rauol
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob zář 25, 2010 5:24 am
Bydliště: Kolín

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od rauol »

iaacek píše:Najela na dalnici na podstavec od chybejici znacky, cca 10cm vysoky tak v 50-60km/h. Vzala ho jen vnejsim krajem kola, mozna kdyby to bylo vetsi plochou tak se nic nestalo, tezko rict, no byla to supa.

Stredovou diru mam 57.1, ale kdyz u objednani napises, ze mas 56.1 tak ti k tomu poslou stredici krouzky (stejne chteji vetsinou znat znacku/model auto, na ktere to beres). Takze tohoto se bat nemusis. Bez tech stredich krouzku bych to tam nedaval.
dík za info, tu šupu by asi vydržel málokterej disk
Forester 2.0 116kW MY 2006 AT Bi-fuel
Forester 2.0 D MY10
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od npeter »

Na Subaru moc disků na výběr není. Hnusné Enzo H už tu byly zmíněné, potom ještě jedny nějaké Enzo a v poslední době se objevily Proline B700 ET48 (16" i 17") (z těch levnějších do 3000 Kč/kus).

Poslední jmenované jsou velice pěkné a nabízí je ve velkém i prodejci Subaru do celé ČR s tím, že černého plastový střed disku s logem PLW (průměr 59mm) nahrazují stříbrným s logem Subaru.

foto je tu: http://subaru.com.cz/viewtopic.php?t=20 ... sc&start=0

Kdybyste něco měl tip, kde splašit ty subaru-středy, tak sem s tím.
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od marek.sm »

Tak podle fotky mám ty Proline B700, středy mají logo subaru, takže u prodejce by to asi šlo koupit, otázka kolik to bude stát.
Uživatelský avatar
cross
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: čtv úno 25, 2010 9:32 pm
Bydliště: CH|VD
Kontaktovat uživatele:

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od cross »

Dovolil bych si oživit toto téma dotazem či několika dotazy. Auto jsem koupil s disky 7x17" ET48, obutých do 225/55 Geolandarů. Klasika. Chtěl bych pořídit druhou sadu na zimu, ideálně stejných parametrů, abych nemusel řešit rezervu. Originální disky pochopitelně zvažuju, ale (cenový) rozdíl na celé sadě i s pneumatikami oproti nezávislým prodejcům je už sakra znát.

Momentálně uvažuju o tom, že bych pořídil disky i gumy v i zde odkazovaném rokycanském obchodě (elektrony.cz). (Dotaz č. 1: zkušenosti s nimi?)

Protože s ET48 aby jeden pohledal, momentálně koukám na něco jako Enzo W, 7x17 ET38. (Design moc neřeším, stačí něco obyč. spíš s méně paprsky.) Dotaz č. 2: zkušenosti s těmito disky? Přímo na Foresteru?

Zmínil jsem tu rezervu. Neprohlížel jsem ji, ale předpokládám, že disk má stejné parametry jako kola z fabriky. Takže dotaz č. 3 - vadí technice, když by jedno kolo (rezerva při defektu) mělo o centimetr větší offset (ET)? Vzhledem k trasám, které jezdím, se mi může stát, že s tím budu muset dojet třeba 500 km, takže bych nerad neuváženým krokem odepsal podvozek.

No a dotaz č. 4 - nějaké jiné tipy na disky těchto parametrů? Kdybych je kupoval v ČR, tak jako komplet na gumách, takže potřebuju někam přijet a rovnou je tam obout. Doručování domů a následné přezouvání vlastními zdroji nepřipadá v úvahu (z tohoto pohledu ta rokycanská prodejna vyhovuje).
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“