disky na Forestra 2.0 D

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od romik »

Znovu jsem se podíval na konfigurátor ALCARU a oproti roku 2009 je tam daleko více schálených typů pro Forester SH. Ve výběru je tam taková položka s názvem "Schválení vozidla" s kódem pro Forester SH "E13*2001/116*0982*01-05". Předpokládám, že je to něco jako homologace pro náš model SH 2008 a výše. Když jsem kupoval svoje 17" Tacana, tak prodejce subaru doporučoval model právě dle tohoto schváleného výběru, o jiném modelu bez homologace nechtěl debatovat. Také jsem ale nechtěl platit 2x tolik za originály. Bohužel také 2x jsem je už musel nechat rovnat, letos znovu, ale vyrovnali je perfektně. Ty Enzo W nevypadají také špatně, akorát nevím, jestli jsou to zimní speciály nebo pro obě roční období. Určitě k nim budeš potřebovat sadu dalších zimních matic. Já bych šel osobně do spřáteleného servisu subaru nebo do pneuservisu, kde si necháváš měnit pneu a objednal to u nich včetně pneu, matic a potvrzeného datumu dodání. Nechal bych si to před očima protočit na vyvažovačce, přece jenom je to investice za několik desítek tisíc.
Moje AEZ Tacana 17":
DSC_1656.jpg
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
cross
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: čtv úno 25, 2010 9:32 pm
Bydliště: CH|VD
Kontaktovat uživatele:

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od cross »

Díky za reakci - přesně takhle (s tim schválením a výběrem na Alcaru) jsem postupoval, fotil jsem si dneska ráno kvůli tomu v autě štítek. ;-]

Ty AEZ Tacana (mimochodem na tvém autě vypadají líp než demo Alcaru a celkově velmi pěkně) mají koukám stejný offset, řešils to nějak s rezervou (tj. má-li býti zcela stejná nebo rozdíl v offsetu nevadí)?

Já se rozhodně do žádných experimentů pouštět nehodlám, proto i koukám po discích a pneu daného rozměru. Bohužel spřátelený servis tady je akorát Emil Frey, kde mi dají laskavě vybrat z oficiálního katalogu nejlevnější bratru 260 CHF za disk, a můj pneuservis v ČR zkrachoval ;-] resp. nový provozovatel mi už před časem sdělil, že si to mám objednat a přivézt, zkrátka moc se na to netvářil (to mě vždycky udiví, když někdo nechce moje peníze). Taky proto se ptám na ty Rokycany, neb to mám po cestě a nevypadá to jako nějaká garážovka.

Enzo W píšou "whodné i pro zimu", přiznávám, že o zimních maticích jsem ještě neslyšel, takže díky za tip.
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od romik »

cross píše:mají koukám stejný offset, řešils to nějak s rezervou (tj. má-li býti zcela stejná nebo rozdíl v offsetu nevadí)?
......že o zimních maticích jsem ještě neslyšel, takže díky za tip.
Prakticky jsem ten offset neřešil, mám tam origo 17" a Geolandar G95. Pokud je to 17", tak bych to asi neřešil, letos jsem akorát koupil kvalitní kompresor do autozásuvky a pěnu navíc. Kdyby byla opravdu krizovka v noci, kdy jsou pneuservisy zavřené. Spíše bych ale vybíral z novějších modelů, aby se v případě neopravitelného poškození dal disk dokoupit, což mi letos hrozilo taky.
S těmi maticemi jsem to asi napsal špatně, tj. že origo subaru "kloboučky" asi nebudou pasovat do zimního elektronu, mně tedy nepasovaly, proto druhá sada.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
cross
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: čtv úno 25, 2010 9:32 pm
Bydliště: CH|VD
Kontaktovat uživatele:

Re: disky na Forestra 2.0 D

Příspěvek od cross »

Nakonec jsem objednal Enzo W a Continental TS830 XL, chtěl jsem původně Dunlop Winter Sport 4D, ale nebyly. Rozměr jsem nechal stejný jako originál, tj. 225/55 R17. Včera jsem je přivezl (pořídil jsem Rokycanech [elektrony.cz] - komunikace v pohodě, v servisu dva bodří chasníci, z mé strany spokojenost), zatím nemám žádné dojmy z jízdy. Ale v neděli jedu zpátky k jezeru, celý víkend tam má sněžit, tak bude křest oh... sněhem. Naživo nevypadaj ty disky tak hrozně, i když bez těch modrých bazmeků uprostřed bych se obešel. :-]
enzo_w_conti_TS830.jpg
enzo_w_conti_TS830_2.jpg
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“