Řetězy na zimu nebo do terénu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49181
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od VDC »

To je náhodou dobrá fíčura. Kdysi, jak jsem zapadl s Legem na chalupě a nemohl jsem se na trávě pokrytej rozbředlým sněhem rozjet, protože jsem měl sračkogumy, tohle by mě bylo zachránilo. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od saburafu »

Taťka mě požádal o pomoc při nákupu sněhových řetězů na jeho Freelandera s pneu 215/65/16. Moc se v tom neorientuji. Potřebuje nějaké drobet silnější než jsou standardní. Jezdí hodně do lesa, kde bývají čukotky. Můžete mi doporučit nějaký shop s kvalitními řetězy za přiměřženou cenu? Je mi jasné, že kvalitní řetězy nebudou za pár šušňů :811: Díky moc za pomoc.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49181
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od VDC »

Vojto moc bych nelaboroval a sáhnul po těch thule, co má Doro, Dušan a na základě jejich referencí i já. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od saburafu »

Nějaké odkazy jsem zaregistroval. Jaký typ přesně? Díkes :826:
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od Doro »

XB-16 .... ty XS (samodopínací) od thule nejsou do terénu nejvhodnější, jak už bylo napsané, tak nevím, co se řeší :4690: ...pokud de aj o cenu, tak těžko jinak vybrat
.... nebo pewag sportmatik :657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od Dušan »

Pokud bys chtěl Thule XS-16, tak na normální použití jsou výborné. V hodně těžkém terénu ale platí, co jsem o nich napsal před 2 léty.
Pro pneu 215/65R16 vychází velikost 230 – viz:
http://www.thule-obchod.eu/cs/thule-sne ... -230/741p/
Jen ty články 16 mm jsou poněkud větší a já nevím kolik má freelander místa kolem pneu, aby řetěz o něco nedřel. Ohledně místa
platí to samé i o XB-16 od Dora (a napínací kladku mají stejně zranitelnou).


Když totiž navolíš podle značky auta přímo freelander s daným rozměrem pneu, vyhodí to dva jiné typy s menšími články:
http://www.thule.com/fitguide/default.a ... le%20XS-16
Ty posoudit nedovedu. Snad jen, že 12 mm články od Thule budou pro běžné použití dostatečné.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Forest
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned bře 20, 2011 1:06 am
Jméno a příjmení: Petr Zeman
Bydliště: Lašsko / Valašsko

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od Forest »

Na základě referencí Dora, Dušana a nakonec i předsedy :850: mám taky Thule XS-16.
Já jsem je kupoval přes http://www.vapol.cz/
Před pár měsíci stály 3600 Kč. Poštovné a balné jsem neplatil, protože jsem si je vyzvedul osobně, poněvadž je obchod od mě pár km.
Forest
_____________________________________

Ex: Subaru Forester 2.0X, MY10, 5MT+redukce, zvýšený a oplechovaný podvozek
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od maur »

Kdyz to tak ctu ktery retezy jsou dobre od Thule a hlavne kdyz ctu, co se na srazu planuje, tak radej taky hledam a chci koupit pred srazem zimni retezy.
Jestli to chapu dobre, tak na vyber (od Thule) na Forestra (215/65 R16) je vhodne Thule XS-16 velikost 230= normalni pouziti a
Thule XB-16 velikost 230 = do terenu, vhodne do tezkeho terenu. Vidim to vic na XS-16 a doufam, ze jsou taky vhodne na ten teren "offroad pod Kohutkou"?
Kdyz chci koupit retezy, tak hned spravne.
Dusane, Doro, muzete mi prosim napsat vas nazor? :diky:
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od Dušan »

Martine, jedny i druhé řetězy jsou z hlediska záběru v terénu naprosto rovnocenné. Mají velké a pevné 16 mm články (větší než jsou běžné 12 mm) a jsou proto do těžšího terénu vhodnější než normální řetězy s menšími oky. Liší se jen komfortem obsluhy. Nejslabším místem, jak jsem se sám jednou jedinkrát přesvědčil, je napínací kladka a ta je stejná u obou typů. Z boku jsem nejspíš kladkou vzal kámen nebo kořen a trochu ji poohýbal. Ale asi víš, co jezdíme. Při normálním použití se ti to nestane.
Velikost na své pneu si ještě ověř ve vyhledávači. Taky se podívej, kolik je u tvého Forestra kolem pneumatiky místa, aby 16 mm řetězy někde nechytaly. Já mám starší typ Forestra, takže v tom ti neporadím. Možná by pro tvoji potřebu stačily i 12 mm, od Thule se ani ty nedají tak lehce přetrhnout.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od maur »

Dusane, dekuji Ti za vysvetleni :pr:
Velikost pneumatik na Forestru vim, kouknu se jenom kolik mista mam mezi kolem. Preji hezky den a tesim se na sraz.
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězy na zimu nebo do terénu

Příspěvek od Doro »

Pokud nebudeš vyhledávat terén v šutrech (myslím terén, ne to, o čem se tu obecně ostatní baví), pak ti stačí 12 mm kvalitní řetěz.
U 16 mm máš větší jistotu, že se ti ve velkém záběru a pod zatížením nepřetrhne a neopotřebí tak rychle - viz. moje zahrabání do cesty v šutrech (dala by to asik i 12, ale 16 má podstatně větší záběr a životnost - nehledíš na nic a jdeš do toho naplno).
Taky po cestě na asfaltě je výrazný rozdíl mezi 12 a 16 (12 jsem měl na Impreze a 16 proti tomu je už jízda v kostitřasu - na delší vzdálenost po asfaltě dost utrpení).
Do terénu taky žádné věci na řetězech, co se můžou poškodit a to je u Thule rychloodepínací mechanismus - už více lidí to řešilo, takže ten není ideální (v diskusi jsem to psal...aj Dušan zmiňoval). Ta napínací kladka je slabina, ale dá se jet i bez ní (mám jednu urvanou a funguje to aj tak).
Pokud tedy neplánuješ řádění v kamenitém terénu s řetězy, pak si s klidem vem 12 mm, budou ti stačit.... kolikráte je pak taky použiješ?
Spíše už řeš, jestli jednu sadu nebo dvě (do terénu jedna nestačí na cesty jen jedna sada bez problémů)
:657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“