Pneu na STI

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1349
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od geraltos »

Já jsem teď ve fázi spekulovani,jestli koupit 2 ks starých AD08R nebo už 4 těch nových RS. Protože odklony mi zadky zcela zlikvidovaly,ale na předcích ještě maso je. Sice mají odhadem tak 7 tis km na hrbu,ale je.mi trochu líto je vyhodit.

Ty staré už skoro nikde nemají skladem.

Zhor: máš nějaký ověřený e-shop,kde nenechávají gumy přemrznout?

Odesláno z mého Redmi 5 Plus pomocí Tapatalk
WRX 2003
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od OZP »

AD08R v 225/40/R18 jsem jezdil posledni sezony. Za me super guma.
Ted budu zkouset ty Potenzy RE070 v 225/45/R17 (nebo je to 225/40/R17???), tak jsem zvedavy na porovnani. Snad jiz brzy budu moct porovnat a snad ten rozdil v prumeru nebude hrat takovou roli.

Skoda ze uz ty AD08R nepujdou koupit, snad ta RS verze bude lepsi.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od zhor »

Ty staré pokud někde byly, tak za nesmyslné ceny, kolem 3500Kc.

Žádný e-shop ověřený nemám, ale když jsou to letošní gumy, tak by se snad cestou do Evropy měli vyhnout mrazu. Když se podíváš na skladové zásoby různých eshopů a jejich ceny, tak IMHO budou tak nějaké 3 větší sklady, přes které ty eshopy berou gumy a pak záleží už jenom na marži kterou si přihodí. Často na jedné adrese sídlí několik eshopů se stejnými provozovateli a často jinými cenami. A v těch velkoskladech netuším jak to funguje.

Co jsem byl v Ráj Pneu v Šenově, tak tam mají sklad vyhřívaný, ale určitě tam nebudou držet velké zásoby gum typu AD08R, ale spíš nějaké obyčejné, kterých prodají víc. OK pneu v Hlučíně mají něco ve skladu, něco venku v plechových boudách (bral jsem tam zimní, a ty měli venku). zbytek jsem bral poštou, tak nevím jak vypadají jejich sklady.

Letos v zimě mě ty AD08R přešli určitě přes těch -10°C, a neřekl bych, že se nějak zhoršili. Ale je pravda, že jsem je měl už jenom na dojetí (cca 2tis km, celkově vydrželi skoro 12tis km).
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od emve »

OZP píše:AD08R v 225/40/R18 jsem jezdil posledni sezony. Za me super guma.
Ted budu zkouset ty Potenzy RE070 v 225/45/R17 (nebo je to 225/40/R17???), tak jsem zvedavy na porovnani. Snad jiz brzy budu moct porovnat a snad ten rozdil v prumeru nebude hrat takovou roli.

Skoda ze uz ty AD08R nepujdou koupit, snad ta RS verze bude lepsi.
Tak tohle porovnání mě hodně zajímá. Já mám na Evu RE070 a uvažuju o přechodu na AD08R/RS. Nebude to u tebe spíš krok zpět ?

Zhor: Napiš pak prosím dojmy z přechodu z AD08R na RS, nikde na netu jsem nic nenašel, kromě PR článků.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od OZP »

Krok zpet? Nevim, lidi co je meli si je vychvalujou. Uvidime. Sehnal jsem je v dobrem stavu obute na rafkach co jsem chtel, tak jim dam sanci (navic kdyz mam AD08R znicene po vyletu do Alp. Minimalne na uceni se s hydro ruckou na mokru budou OK. .
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od Traveller »

Teda vy máte takových možností na výběr. Závidím!!! :-(
Na můj rozměr je výběr "lehce" omezen. ;) Třeba na RE070, které Dundee tak vychvaluje, jsem mohl zrovna zapomenout.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od zhor »

emve píše: Zhor: Napiš pak prosím dojmy z přechodu z AD08R na RS, nikde na netu jsem nic nenašel, kromě PR článků.
No nejdřív je musím dostat na auto, a pak se zase trošku rozjezdit. S Imprezou jsem teď dva měsíce nejezdil (měl jsem tam zimní gumy, a trošku problémy s dílama na přídavný chladič oleje). Ale snad během 14 dnů bych mohl dát první postřehy.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od .dundee. »

OZP píše:.....navic kdyz mam AD08R znicene po vyletu do Alp.
Co jste v těch Alpách prováděli? Já je mám po výletě stále jako nové.

Mám porovnání s Pirelli Zero a RE070. Při normální jízdě rozdíl nepoznáš, na okresce už trochu jo, ale v Bělé na okruhu to Zera naprosto prohrály proti RE070. I po zahřátí klouzaly mnohem dřív a zdaleka nebyly tak předvídatelný. Pochopitelně na vodě budou ojeté Zera lepší, ale pokud je guma nová(první sezónu), tak i na vodě drží RE070 velmi dobře (vyzkoušeno na srazu na Rohanově na Šumavě).
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od bushman1 »

Tak jsem teď pár dní pro zajímavost studoval různá zahraniční fóra ohledně gum na STI a musím uznat, že AD08 v poslední době vítězně táhne světem.

Pokud člověk preferuje opravdu agresivní způsob jízdy, tak v tom je AD08 špičková a momentálně asi jedna z TOP gum na světě. Kombinuje měkkou a přilnavou směs s menším množstvím drážek se zesílenými bočnicemi, což má sice negativní dopad na jízdní komfort (přenášení rázů do kabiny), ale na druhou stranu to brání borcení a žvýkání gum v zatáčkách.
Právě tohle je velká slabina běžných pneumatik a prakticky celé produkce Michelinu. U jejich gum se člověk nezbaví pocitu jisté gumovosti zpětné vazby z řízení. Je to sice komfortní, ale tohle chování není žádoucí u lidí, co milují rychlou a přesnou jízdu.
Když už komfortní pneumatiky, tak bývá doporučován jejich model PS4 nebo ještě lépe PSS. Právě PSS bývá doporučován pro každodenní ježdění s STI.

Určitým kompromisem mezi oběma těmito světy je RE řada u Bridgestone. Tam bývá hodně doporučován model RE11, ale ten je u nás prakticky nesehnatelný.

Také se tam dost začíná prosazovat Hankook, ale to nemám ještě nastudované.

Také jsem si při tom čtení uvědomil, jak ošidné je řídit se při výběru srovnávacími testy pneumatik.
Co se v takových testech většinou hledá?
All rounder, který umí vše dobře, tj. nesmí být hlučný, musí přinášet nízkou spotřebu, vysokou životnost, slušné chování za sucha i za mokra, krátkou brzdnou dráhu, atd.
Z jiných oborů vím, že hledání all roundera je vždy o kompromisech a prakticky v žádné oblasti takové gumy pak neexcelují.
Naproti tomu AD08 je extrémní/excelentní v určitých oblastech a slabší v jiných a v takovém srovnávacím testu by nedostala dobré hodnocení.
Pokud se ale potká taková guma s lidmi, kteří preferují zrovna její silné stránky a oželí ty slabé, tak je pro ně lepší volbou, než ten all rounder.
Tudíž člověk si musí nejprve nadefinovat, jaký typ chování chce a podle toho hledat vhodnou gumu.
Řídit se testy ADACu atp., které jsou na našich webech, je sice rychlé řešení, ale v mnoha ohledech nedostatetečné a krátkozraké.

A k té nové generaci AD08 - změnou směsi by mělo být zabráněno degradaci při nižších teplotách, což je pozitivní zpráva. Otázkou je, jak to ovlivní přilnavost a tady se obávám mírného zhoršení. Ale i tak by to stále měla být TOP guma na vymetání okrskovek.

Vzhledem k tomu, že STI používám prakticky jen pro zábavu a původní záměr provozovat ho i jako daily car jsem opustil, tak se více kloním k těm AD08.
Nicméně ta cena je u mého hmotnostního indexu fakt brutální a 20 tisíc za sadu se mi nechce dávat.
Jestli jsem to správně pochopil, tak Strider šel cestou nižšího hmotnostního indexu.
To bylo kvůli lepší ceně nebo nebyly sehnatelné ve tvém rozměru?

Nemáte někdo nějaký dobrý zdroj na AD08 za lepší ceny než jsou běžně na našich webech?
Klidně i cizina.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od Traveller »

Jako základ má myslím psaný index 97, stejný jako já.
Jenže AD08r seženeš v našem rozměru jen s max. indexem 93.
Takže asi tak to myslel, že pořídil 93.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od bushman1 »

Já mám předepsáno 245 40 18 93W

Nejlevněji asi zde:
https://www.mikona.eu/yokohama-ad08-r-2 ... w-letni-2/
Ale prakticky nikde nejsou skladem ;-D
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od strider »

Traveller píše:Jako základ má myslím psaný index 97, stejný jako já.
Jenže AD08r seženeš v našem rozměru jen s max. indexem 93.
Takže asi tak to myslel, že pořídil 93.
Presne tak ^
Hledal sem hledal a koupil je na pneugrip.cz , musel sem tam volat a domluvit to ale prisly do tydne bez problemu. Cena holt je takova jaka je ;L X-&

//edit: ted koukam ze tam jsou v mym rozmeru uz za 5,7k za gumu, ale ja je kupoval pred 2 tydny za _podstatne_ nizsi cislo! drsny..
Naposledy upravil(a) strider dne čtv črc 25, 2019 11:50 pm, celkem upraveno 1 x.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od .dundee. »

Tvl Bushmane, takovejch písmenek vo ničem.

Mohl by ses svěřit, jaký pneu jsi vyzkoušel na svým STi TY a s jakým výsledkem?

Na testy na internetu sere pes.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od bushman1 »

U každého z nás zřejmě probíhá proces rozhodování nějak jinak ;-D
Já mám ve zvyku si získané informace ověřovat z více zdrojů.

A to co jsem psal, nejsou výsledky testů, ale zkušenosti konkrétních lidí.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: striderovo STIcko

Příspěvek od .dundee. »

Ale pořád jsi nenapsal zkušenosti s gumama, které jezdíš. Nebo to jsou takové šlupky, že za recenzi nestojí?
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“