Reset TPMS samodomo

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
plukovník

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od plukovník »

To o tom chystaném zákazu zimních pneu v létě v a pokutách v IT měli předevčírem jako solokapra v hlavním večerním zpravodajství na TV NOVA ! I když je pravda, že já osobně je považuji za "bulvární" TV stanici, kde často blijou hovna... ;-D

Ano, je to další z řady nesmyslů, stejně jako třeba zákaz (problematický postoj legislativy) používání palubních kamer v autě v Rakousku, převážení nožů s délkou střenky delší než 8cm v Německu a Švýcarsku, nebo povinnost vozit v autě certifikovaný alkoholmetr ve Francii, přestože jsi třeba zapřisáhlý abstinent.
Ovšem v té Francii zase alespoň nejsou povinné zimní pneu v zimě a k povinné výbavě tam nepatří lékárnička :-DDD

Všechno to jsou naprosté kokotiny, takže třeba ty úvahy o zákazu dětských špuntovek, které by bylo možno si splést se zbraněmi teroristů, jsou už jenom taková "třešnička na dortu" :-DDD :-DDD
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2259
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od vita1kulisek »

Tak pánové, tohle téma řeším od nákupu Forestera MY 2016 před 2 roky v mém vlákně Nový majitel Forestera a NIC! Teď mám Imprezu MY 2018 a v obou autech se při otočení klíčku v zapalování ve středové kapličce objeví čtyři čtverce grafiky, jako právě pneu, olej, servis atd a v případě stavu OK spadnou do zelené barvy. Tak to musí nějak ty tlaky nasnímat, ne? Impreza navíc proti Foresteru umí zobrazit na středovém displeji i tlak jednotlivých gum. Tak jsem si to teď rozklikl a jaké překvapení! Zadní kola shodně 250kpa, LP 265 a PP 210kpa, což značí rozdíl 0,5 baru a to je dost. Budu volat do AS, zda mám změřit klasickým měřákem a pak PP dofouknout, aby to nesvítilo, nebo se musí po dohuštění podržet ten knoflík s emblémem pneu vedle vypínače Start-Stopu. Přezouvali mi to v AS u Lišků v Plzni, takže někde asi malý únik tlaku, pokud vysílač nekecá.
Víťa
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Subaru70 »

..no výsledek je tedy zatím takový, že pořád NEVIM, zda je možné pneu prohazovat či nikoliv. Mám dvě možnosti a to buď to vyzkoušet a přehodit kola..na což nemám čas a prostor a nebo zaslat ofiko dotaz k Subaru dealerovi aby mě to objasnil jak to tedy vlastně je.
Ono asi by to vadit nemělo, jen to při prohození bude snímat nejspíše jiné pozice a tedy kola by přehodit jít měla s tím, že bude nutné je pokaždé pouze načíst dle aktuální pozoce kol....
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
plukovník

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od plukovník »

Tipnul bych si, že Subaru dealer bude vědět KULOVÝ ! :-DDD
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Traveller »

Co vymýšlíš, Dane. Zeptej se v AWDčku..., tam ti určitě řeknou jak to je. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Jozifek »

Máme doma garáž, kam se vejdou čtyři auta. Na jednom konci stojan na pneu. Když jsem zaparkoval s my 2016 na jednom ze dvou nejbližších míst a ve stojanu byla naklonovaná sada kol, tak se rozsvítila kontrolka.
MY 2018 to nedělá
Jak je to možné nevím a ani mě to nezajímá.
Jenom píšu o tom, co jsem viděl na vlastní oči

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Kolben »

Mno pokud se rozsvitila tak si to cidlo myslelo, ze tam je nizkej tlak. Kdyby to blblo nebo nefungovalo tak kontrolka blika.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od jkotek »

Traveller píše:Co vymýšlíš, Dane. Zeptej se v AWDčku..., tam ti určitě řeknou jak to je.
No, v pražském AWD mi u mého OTB 2015 na podzim tvrdili, že jen resetují TPMS a auto si ventilky načte samo. Tak jsem teď z této diskuze poněkud zmatený.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
pavelotb2016
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 201
Registrován: čtv kvě 12, 2016 9:59 pm

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od pavelotb2016 »

jkotek píše: No, v pražském AWD mi u mého OTB 2015 na podzim tvrdili, že jen resetují TPMS a auto si ventilky načte samo. Tak jsem teď z této diskuze poněkud zmatený.
Ja k tomu jen u MY16 dodam, ze ted pri jarnim prezuti zimaku na letni a po udajne uspesne procedure s TPMS v pneuservisu Firststop mi zacal TPMS po 10 minutach svitit a musel jsem opet do Subaru, aby mi to porychtovali stejne jako na podzim pri prezuti z letnich na zimni. Tedy mam za to, ze kdyby klonovat slo, ze mi to v Subaru udelaji uz na podzim pri stelovani TPMS po prvnim prezuti, ale evidentne se tak nestalo. Za mne TPMS neskutecnej vopruz znamenajici po prezuti automaticky cesta do Subaru. Takze na podzim prezouvam v Subaru nehlede na cenovku, protoze delat to na dvakrat mi prjde jak u blbejch...


Sent from my iPhone using Tapatalk
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od jkotek »

Aby ses nedivil. Na podzim mi to přezouvali v AWD a stejně jsem musel zpátky na reset ;-)
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
plukovník

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od plukovník »

jkotek píše:Aby ses nedivil. Na podzim mi to přezouvali v AWD a stejně jsem musel zpátky na reset
...no prostě ti to v tom AWD odflákli, jsou to přeci jenom lidé :-DDD

Takže je nejlepší se na TPMS do druhé sady rovnou vyfláknout, a svítící kontrolku přelepit černou páskou.
Tak to míním udělat já, až se dokopu k tomu nechat namontovat zimní gumy na disky, co mi zatím leží v garáži.
Vola ze mě nikdo dělat nebude... ,,|,, (>_<) ,,|,,
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Levap »

Já to na autě nemám ale jen pro zajímavost. Proč se na to nevykaslete a nevyndate třeba kontrolku z přístrojový nebo tak něco. Ty prachy a starostí co s tím máte ....

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od roura74 »

Levap píše:Já to na autě nemám ale jen pro zajímavost. Proč se na to nevykaslete a nevyndate třeba kontrolku z přístrojový nebo tak něco. Ty prachy a starostí co s tím máte ....
Ono je otázkou času, kdy to začnou kontrolovat na STK. Pokud už TPSM nekontrolují.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
plukovník

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od plukovník »

roura74 píše:
Ono je otázkou času, kdy to začnou kontrolovat na STK. Pokud už TPSM nekontrolují.
Na STK to samozřejmě kontrolují a kontrolovat budou, je to totiž závada typu C, tedy vážná a auto není způsobilé k provozu :-DDD

Však se také bavíme o druhé sadě, se kterou nikdo na STK jezdit nebude.

A co se týče policajtů při silniční kontrole, nebo pojišťoven při řešení nějaké pojistné události, tak na ty sere Bílý Tesák... >B-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od VDC »

To množství zbytečných kurvítek v nových autech mě děsí.... :-/ Závada typu C ? No to je příšerný, kvůli takový kravině jako je nějaká přiblblá kontrola tlaku. To je debilita...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“