Vhodné pneumatiky na nový Forester

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Hroch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 08, 2017 3:35 pm

Vhodné pneumatiky na nový Forester

Příspěvek od Hroch »

Přeji hezký den všem. Nemožné se stalo skutečností, na konci října tohoto roku se zařadím do rodiny Subaristů. U Freye v Praze na mne bude na konci října čekat nový Forester ve výbavě Comfort s Lienartronikem 2.0i 110kw, těším se jako malý kluk. Chtěl bych se zeptat na jedno. Podle všech informací, přijde auto na celoročních pneu. Jsem z Krkonoš, takže na zimu jsou zimáky jasná volba, ale chci se zeptat. Vyplatí se investovat do letních pneu, nebo lze jezdit na těch univerzálech? Jak se chovají na mokru?

Je tady nějaký Subarista z Krkonoš?

Díky moc
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodné pneumariky na nový Forester

Příspěvek od VDC »

Zdravím tě Hrochu, vítej mezi námi. První 3 příspěvky musíme schválit, tak jsem při tom lehce upravil název vlákna. Je tady toho o celoročních pneumatikách napsáno hodně, nicméně, čistě letní pneumatiky fungujou lépe, než celoročky, stejně jako zimní fungujou líp, než celoročky. :-)
Ale pokud jsi klidný jezdec, třeba by ti stačily. Řekl bych vyčkej, vyzkoušej a rozhodni se na základě vlastní zkušenosti....
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Vhodné pneumariky na nový Forester

Příspěvek od cleo »

Zdar hrochu, vítej. Taky jsem u Freye před rokem a půl vyzvedával stejnou konfiguraci a byla na celoročkách. Všichni na ně na mokru nadávají, já si nemůžu stěžovat, ale rozhodnout se musíš sám. Každopádně zimáky jsou nutnost.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Hroch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 08, 2017 3:35 pm

Re: Vhodné pneumariky na nový Forester

Příspěvek od Hroch »

Díky vám oběma za odpovědi. Se zimaky počítám. Na ty celoroční se názory různí, ale uvidíme. Nevíte někdo, kolik stojí náhradní sada ventilku pro měření tlaku v pneu kvůli zimakum? Nikde na webu není spolehlivá informace. Díky moc.
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Vhodné pneumariky na nový Forester

Příspěvek od Marty73 »

Já mám sice Forestera asi dva měsíce, ale z mého pohledu, nějaké ty zuby to chce mít i na léto (polňačky, lesy, louky). Takže jezdím v létě celoročky 4x4 a na zimu mám připravené zimní drapáky :) Kdybych měl XT, šel bych do letních a zimních, ale s touhle motorizací mi to takhle vyhovuje.

Ventilek jsem viděl cca za 1340 jeden. TPMS ventilek originální Schrader 3064 (Schrader Snap-in HS with 20deg angle 433MHz Subaru)
Naposledy upravil(a) Marty73 dne pát zář 08, 2017 5:14 pm, celkem upraveno 3 x.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Vhodné pneumariky na nový Forester

Příspěvek od Makovica »

Tie celorocne sa prevadzkovat daju. Avsak uz som zazil par poklznuti za vlhka v zatacke, ked som to necakal a to jazdim celkom klobuk. Dokonca na kruhaci.
Aj v centre bezpecnej jazdy bolo citit, ze je to ine ako bezne letne gumy. Hlavny problem vidim v priecnej prilnavosti.
By som mozno povedal, ze lepsie sa mi s nimi chodilo v zime ako za mokra. Tam je clovek defaultne opatrnejsi (teraz uz ale kupujem SJ6).
Moj zamer je ich zjazdit co najskor a kupit poriadne letne gumy, ale to bude este tazka robota, su dost odolne. Takze Ti radim to iste :)

Toto je fakt uplny nezmysel, ze auta stale dodavaju takto, malo to byt volitelne.

Co sa tyka ceny, originaly su za cca 50E(kus!), ale za tu cenu odporucam radsej investovat do kompatibilnych programovatelnych senzorov, ktore sa daju naklonovat podla tych standardnych.
Potom len menis kolesa a nemusis do toho sahat diagnostikou.
Samozrejme, su aj lacnejsie modely, tusim od nejakych 35E.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Vhodné pneumariky na nový Forester

Příspěvek od cleo »

Hroch píše:Díky vám oběma za odpovědi. Se zimaky počítám. Na ty celoroční se názory různí, ale uvidíme. Nevíte někdo, kolik stojí náhradní sada ventilku pro měření tlaku v pneu kvůli zimakum? Nikde na webu není spolehlivá informace. Díky moc.
Myslíš asi TPMS senzor, ten je asi za litr kus. A vidím, že Makovica bylrychlejší :-)
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Hroch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 08, 2017 3:35 pm

Re: Vhodné pneumatiky na nový Forester

Příspěvek od Hroch »

Hoši ano, myslím měsíce tlaku v pneu. Mimochodem je to pěkná chujovina. Měl jsem to už u více aut a nikdy jsem nepochopil jejich smysl.

Se zimaky to bude horší, minulou zimu jsem používal na nové Sportage Hankooky, a zdály se super. Ale přeci jenom si nechám rad poradit, jaké koupit.

Předpokládám, ze asi nemá cenu kupovat ventilky u dealera, bude to ranec.
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“