Letní pneu na Forestera

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Letní pneu na Forestera

Příspěvek od DRUMMER »

Podělte se o zkušenosti, u zimních jsme toho nalaborovali dost, u AT taky, ale klasika letní by chtělo rozepsat.
Co tak tyhle ?
Continental Contact 4x4 215/65/16 98H 210 km/hod
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

Zrovna včera se oteplilo, tak jsem to zkoumal taky a jelikož jezdím po dálnici, tak na můj rozměr 225/55/17 mi vychází toto http://www.contitrade.cz/vyhledavani/pn ... duct=16033. Ale má to malé lamelování, takže pro ten tvůj rozměr je to asi dobrá volba. Dobrej web je tento http://www.pneu.cz/off-road?sirka=215&s ... &prumer=16. Jezdím za klukama do konstrukce v Continentalu, kteří kreslí formy na ty pneu, co vymyslí v Hannoveru v Německu. Mám od nich docela zajímavé informace z první ruky, na co si dát pozor. Vždy jsem jezdil na dvojkolkách Continental Premium Contact, směr nemají až tak tvrdou. Na Conti se údajně na směsi tak nešidí tak jak na Barum a Matador. Taky pozor na týden a rok, kdy byly gumy vyrobeny, abys nekopil gumu lisovanou v roce 2008. To se stává u webových obchodů. Conti mají většinou na dezénu na vnější straně straně vodící kroužek, což ta UHP má, ale ta Tvá ne. Ale to je důležité hlavně na dálnici při větších rychlostech. Pokud by to bylo i v mém rozměru, tak bych to vyzkoušel. Lépe Ti určitě poradí Doro, Rusava a Hutisko je stejný terén.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od DRUMMER »

Díky, těch info od těch ogarů z Continentalu sem určitě dej co nejvíc. Já jsem na tyhle narazil náhodou někde v supr ceně a mají výborné testy, ale já nejezdím to co Doro. Sice na zimu jsem se vybavil asi tak dobře gumama jak on, ale ne kvůli terénu, ale že mi ty GY UG loni ujížděly do strany až jsem to nakonec opřel doma o sloupek brány, když jsem parkoval.

A to léto je u mne o asfaltu, 90% okrsky pak dálnice a hlavně mí jde o komfort, ať to auto není tvrdé, gumy ať nehučí a nejhlavnější je držení na mokru, protože to už s tímhle autem mám taky za sebou, kdy jsem na mokru v zatáčkách nad Uh. Brodem na Bílovice zozevlál prdel auta, až jsem se projel po příkopě naštěstí bez následků.

Sice hledím na cenu, ale při tom mém ježdění (pracovní auto 90%, rodina 10%) kdy najedu až 50 tis. ročně si někde rozflákat hubu nebo auto na čínských gumách teda nechcu.
Tipuju to na Uniroyal, ale pište co máte vyzkoušené.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

Uniroyal jsou dobré na vodu, ale měkká směs, rychle se sjedou. Právě ty hodně lamelované univerzály jsou náchylné na aquaplanning. Já mám origo Yokohamy a když jsem s nima na dálnici vletěl do větší kaluže, tak to pěkně plave. Už bych je nikdy nechtěl, na polňacce jsou ale dobrý. Ty UHP budou dobré na tu dálnici, docela dobrá i výdrž. Vždy mi na Mondeu vydržely na přední nápravě 2 sezony při nájezdu 20. tis. za rok na letních. Jak by se sjížděly na foresteru, to nevím. Jsou hodně vidět na Freelanderech a Fordech Kuga a dražších SUV. Kolega s Outbackem bude asi na jaro kupovat nové, má tam teď taky origo Yokohamy, když je koupí, dám vědět zkušenosti. Je z PHY, tak bude měnit dříve než já. A s tou cenou, jsou sice dražší, ale dá se sehnat za lepší jak v ceníku. Chce to smlouvat, zatelefonoval bych do Malenovic do velkoskladu Barumu a dohodnul si s nima cenu. Já tam kupuji pravidelně, hlavně jsou tam gumy čerstvé přímo z výroby. Ty tvé Conti 4x4 v 16" jsou vyvýjené v roce 2003 a poprvé lisované v 2004 pro Potrugalsko a výrobní závod Lousado, takže se jedná vceku o zánovní dezén, budou asi již modernější. Ty UHP byly poprvé pro Otrokovice, ono se to mění. Jo a taky vem se zesílenou bočnici XL, mám s tím velmi dobré zkušenosti. Pneu není jak balon a podle mne lépe drží stopu v zatáčce, jelikož je tužší při zatáčení a taky odolnější na průraz z boku, když se jezdí po lese..
Ad ta cesta na Bílovice tu znám, když opravovali tah od Brna na Hradiště, tak tam byla objížďka, je to tam nepříjemné, musí být výkonné auto na předjíždění a zdatný řidič.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od DRUMMER »

Tak jsme provedli výběr a vypadá to na Falken Ziax 912

http://www.pneunet.cz/pneu/16123/falken ... 9-H-letni/

slíbili mi, že si můžu určit jaké DOT chci (spíš rok výroby)

A škoda že nedělají pro naše auta tenhle vzorek, je super, tak jak má být, hlavně žádný rovný středový blok.

http://www.falkenpneu.cz/clanky/dezeny- ... 1-suv.html
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Fiba »

Když jsem auto koupil, byly na něm pneu FALKEN ZE-502 (215/60R16). V životě jsem neměl horší gumy. Stačila trochu vlhká silnice a bylo klouzando. Už nikdy Falken :1774:

Obrázek
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od hetzer »

Falken je holt levnejsi znacka koncernu Sumitomo
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16115
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od quickly »

romiku, budu taky asi měnit letní gumy na forestíka v dehtu (celkem najeto 50.000 km), většinou asfalt, dálnice 40%, terén jen na minisrazech. Které by jsi mi doporučil na 215/65 R16 98V ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od RunningRunner »

Taky mne to čeká - 215/55 R17 a taky netuším :-(
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od DRUMMER »

Ono jde taky o to, jestli jsou pneu nové, protože na pár let starých jakýchkoliv letních gumách si na mokru rozbiješ držku.
Já třeba s contikama mám taky špatné zkušenosti, ale ještě s Lancerem, kdy jsem koupil ve 13´´ funglovky (2000 kus)a po sjetí tak 40% to bylo na zabití se.
Ten vzorek co je to foto má velkou chybu v tom že ten podélný blok je rovný a bez členění.
Chtěl jsem GY exelenty, ale prodejci nabízí jeden rozměr od 1900 do 3500 (pneushop.cz) a je jasný, že jde o různě staré gumy vyrobené v různých fabrikách.
Hold člověk musí zkoušet, až trefí ty svoje správné a pak si je za dva roky koupí znovu a budou teba stát za hovno, jak to většinou bývá, protože mezitím přesunou výrobu ze západu na východ.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Doro »

Měl sem na foresterovi tyto http://www.bridgestone.eu/tyres/cars-su ... errain-684 ...jak měly trošku najeto, koupil sem je i forestříkem - byly hlučné, asfalt nic moc, mokrá tráva taky naprd.
Pak sem měl trochu jeté tyto http://www.bridgestone.eu/tyres/cars-su ... errain-687 a plná spokojenost - na mokrém asfaltě držely (drsná myška v 80 km v aleji stromů a jako na kolejích) a rád sem s něma smykoval (jenže, až moc rád ::-DD: ), mokrá tráva taky dobré, veeelmi tiché, ale měkčí a asi se dříve ojedou (u mě ojeté hlavně boky :655: :845: ), v pískovně taky moooc dobré vlastnosti
Pak sem přešel na AT pneu.
A co pireli P6?
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od DRUMMER »

Mrknu na ně, ty Dueler Highway/Terrain 687 vypadají slušně, mně jde hlavně o to chování na mokru po pár blbých zkušenostech už fakt radši připlatím, než si rozít držku nebo auto.
P6 máme už ojeté na Lego (taky jsem je zkusil na Forestrovi) a jsou slušné, ale jako u všech gum jak je menší vzorek na vodě problém.
Jo a taky já nepotřebuju vlasnosti AT gum, protože mimo asfalt v létě nejezdím.
Naposledy upravil(a) DRUMMER dne úte bře 09, 2010 6:34 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

quickly píše:romiku, budu taky asi měnit letní gumy na forestíka v dehtu (celkem najeto 50.000 km), většinou asfalt, dálnice 40%, terén jen na minisrazech. Které by jsi mi doporučil na 215/65 R16 98V ?
Když bych chtěl náhradu za Yokohamy, což jsou AT letní univerzály, tak bych zkusil to co navrhoval DRUMMER ve verzi XL:
http://www.contitrade.cz/vyhledavani/pn ... duct=15958

Čistě silniční je toho na výběr v Tvém rozměru více. Já už na výběr v tom profilu 55 na 17" moc nemám. Vzhledem k tomu, že procentuelně najezdíme stejně jak kilometrově, tak poměrem v terénu, tak se vyplatí dle mne připlatit za lepší pneu. Když bude ale bez lamel, tak zase v tom lehčím terénu to bude klouzat, hlavně na trávě. Těžko mít "univerzální" pneu.

To naše dieslové auto se fakt hodně houpe, je těžší na předek oproti benzínu a jediné, čím se to dá teď kompenzovat jsou tužší pneu se zesílenou bočnicí.
Pokud nechceme nové pružiny či tlumiče.
Ať se vyjádří hoši s novým Foresterem XT, jestli už měnili za origo Yokohamy, kteří jezdí určitě také ostřeji než nepřeplňované benzíny.
Vůbec si nedovedu představit, že nový Forester XT je stejně do měkka naladěný jako benzín a diesel. Ale prý to tak je, nejel jsem v něm.
Jelikož máš s novým foresterem asi největší nájezd kilometrů, tak Tady asi mezi námi nikdo s praktickou zkušeností nebude.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od jarkantor »

Obávám se, že někde bude asi drobná chybka - já mám u svého modelu (stejného jako má DRUMMER, jen v manuálu) předepsané rozměry pro 15" a pro 16". A v té šestnáctce mám rozměr 215/60, nikoliv 215/65 (pokud se ovšem nemýlím) :655: . Na léto jsem pořídil Continental Premium Contact 2 v provedení XL, tedy se zesílenou bočnicí. Pneu jsou to (subjektivně) velmi dobé, neplavou, nemají potíže s vodou, hezky drží i při vysokých rychlostech v zatáčkovitých pasážích. Na rozdíl od značky Michelin, kterou jsem používal bezvýhradně v posledních mnoha letech v létě i zimě, jsou pocitově měkčí, nejsou tak tvrdé a neskáčou tolik, jsou, řekl bych, "lepivější" (a na to konto asi i méně vydrží). Podařilo se mi je v kamenném krámě srazit na cenu blízkou netovému šopu, vyvážení a montáž jsem měl, díky pořízení čtyř pleumatik (ach ta neopatrnost pneuservisu při nabídce speciálních služeb při nákupu čtyř kusů), zadarmo, takže jsem na nich uškudlil nějakých 6.500,-, což mě, jakožto držgrešleho, hřálo u srdíčka. ::-DD: Přeji dobrou volbu a hlavně si Marku prohlídni techničák, ať nekoupíš něco, co tam nemáš mít. Pokud jsem to ovšem nespáchal já... :?:
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od DRUMMER »

To byl odkaz od Dora, mně opravdu v létě terén nezajímá, já taky mám a dám 215/60/16 XL.
Mám už teda pár vybraných, tak uvidíme.
Služby pneuservisu mám zdarma, mám u nich sklad a pomáháme si, tak to neřeším.
Naposledy upravil(a) DRUMMER dne čtv bře 11, 2010 7:24 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“