Opravná sada na místo rezervního kola

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od CoZmo »

studoval sem to trochu kvuli mymu legu, taky bych se rad zbavil rezervy z kufru, 2 lopaty sou jako zavaží akorat ;-)

jenze jsem vyjimku pro subaru nenasel, navic u starych subar se bude argumentovat rezervou jako bezpecnostnim prvkem, takze tomu moc sanci nedavam...

a bohuzel je fakt, ze zazrak ve sprayi na louce asi nepomuze :686:
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od Vladimir_xh »

Já jsem za těch nedlouhých 11 let co využívám dvoustopé vozidla měnil gumu 3x a z toho 2x byla rozřízlá (neopravitelně) a jednou se utrhl ventilek. Píchnutí šroubem jsem nepočítal, bo docela dobře těsnil :845:. Nedovedu si představit, že bych rezervu nahradil nějakým šidítkem v podobě spreje či jiné "opravné" sady.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od telatko »

Ja vozim rezervu, i sprej.

Zajimalo by mne ovšem, zda mohu rezervu v pripade nutnosti vyndat? :655:

A potom jake jsou naroky na opravnou sadu? sprej podle mne nestaci, musi byt sada s vlastnim kompresorkem? :655:

:subaru:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od CoZmo »

telatko promin, ale neodpustim si to:

jasne, ze vyndat rezervu v pripade nutnosti nesmis! :657: ::-DDD:


Kdyz pichnes, tak co udelas? Preci zavolas zluty andele at privezou novou pneumatiku. Rezervu pekne nech, kde je :supeer:

jinak §32 - náhradní kolo pro vozidla, kde je náhradní kolo součástí tzv. deformační zóny je součástí povinné výbavy. Takze bez rezervy jak bez lekarnicky.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od quickly »

Mamutův dotaz jsem nechal v "Dotazy na oficiální zastoupení značky", ostatní přesunuto sem
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od telatko »

CoZmo: vpoho me to neva, nejsem chytlavej ::-DDD:

slo mi oto, ze na fabkach z roku cca 2004 co mame ve firme rezervu vytahnou muzeme, pokud maj sebou zamestnanci lepici sadu. Na impreze 2007 to nejde jo? :655: kdyt v pripade narazu tam je navic treba zadni diferak a celkove verim ze to bude aspon trosku pevnejsi... tak proto jsem se ptal :3gears:

tim ze jsou ty fabky puvodne s prepazkou predpokladam ze to nebude :10125:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od mamut »

quickly píše:Mamutův dotaz jsem nechal v "Dotazy na oficiální zastoupení značky", ostatní přesunuto sem
Díky, chtěl jsem to navrhnout
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od Rudolfo »

Měl jsem lepící soupravu z AutoKelly cca za 500 v akci. Samozřejmě jsem píchnul, když jsem si rezervu zapoměl doma. ::-DDD: ::-DDD: Vzhledem k tomu, že to byl na Forestru za 1,5 roku první defekt, neměl jsem s tím zkušenosti. Zdálo se mi auto divné, tak jsem zastavil obhlédl kola 215/65/16 a zdálo se mi všude dost vzduchu. Tak jsem jel dál a auto začalo táhnout doleva a tak jsem zjistil, že mám defekt na levém předním kole.

Vytáhnul jsem tedy lepící sadu, dle návodu nacpal lepící břečku do kola a hustil kompresorkem. Samozřejmě jsem sem tam popojel, ať se lepící směs dostane na místo defektu. Pneumatiku jsem nafoukal, ale kompresor dostal zabrat. Doporučených 10 minut neustálého provozu jsem sice nepřekročil, ovšem nutno říci, že od té doby již "kompresor" nefouká a nemá tlak. Takto jsem šaškoval kolem auta cca 40 minut, samozřejmě v dešti a nakonec zavolal zeťákovi, ať mi z garáže doveze zapomenuté kolo. Když dorazil, tak za 8 minut jsem kolo přehodil a byl klid.

Závěrem: Pneumatika je v pořádku, jezdím na ní a za vyčištění pneumatiky od lepící směsi jsem zaplatil 50 Kč. Takže rezerva je rezerva. ::-DD:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od HonzaCZ »

Taky nenechám dopustit na klasickou rezervu, ačkoliv jsem jí nikdy (ťuk ťuk) nemusel na svym autě použít, ale zažil jsem takový situace jako spolujezdec. Kór pro někoho, kdo se občas vydá mimo silnici, doporučuji plnohodnotnou rezervu s ideálně M+S pneu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od Harry »

Já doporučuju pamatovat si telefonní číslo 1230. :!: a mít nabitej mobil. :845: ::-DDD:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od Vladimir_xh »

Pro ženy a hůře pohyblivé je asistence ve městě dobrá volba, ale už vidím jak mě hledají u nás na chalupě někde v lese ::-DDD:
Není od věci mít možnost volby a použít tu co se mi hodí nejlépe v danné situaci. Štěstí přeje připraveným.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od mamut »

No za vše vypovídá příběh mého švagra, který v octavii scout rezervu nemá a má tam pouze opravnou sadu..
Ovšem nedavno když míchnul, bylo mu to k prdeu, trhlina na dva prsty..
Normálně by během 20ti minut vyměnil kolo a pokračoval by do práce, takhle se musel nechat odtáhnout a auto měl do druhého dne nepojízdné..

Ale proč mi vlastně jde o to, zda-li to do mého auta jde či nejde...
Vzhledem k tomu, že mám na GT kola velkého průměru, tak takovou rezervu do prostoru pro ni ani nedostanu (nemám to tedy potvrzeno), takže rezervu sice mít můžu, ale stejnak by mi k ničemu nebyla, jeliož bych ji nemohl použít..
Takže radši místo ní budu mít úložnej prostor.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
bushmanski
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel Budín
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od bushmanski »

mám v GT místo rezervy nádrž pro "sporák" a rezervu tzv. motorkářskou, na dojetí v kufru. Ale když jsem prorazil obě pravá kola, stejně jsem si musel půjčit další rezervu od kámoše z jedničkové oktáfky, takže to byl pohled pro bohy :)
od tý doby jsem s opravnou sadou přestal koketovat...
Sice míň úložnýho prostoru, ale dá se to
někdy Tě posere pták, někdy posereš ty jeho...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od VDC »

Záleží na tom, v kterým autě se zrovna pohybuju a kde. V Legacy jsem vozil originál dojezdovku, ale to ještě v době, kdy to mělo malý kola. Až to zase vyjede, tak tam přijde normálně velký kolo. Určení toho auta si to žádá.
Na druhou stranu s Toyotou jezdím většinou po městě a vozím v ní nejčastěji čistý a špinavý prádlo, protože žena má prádelnu. A protože místo rezervy je nádrž na LPG, tak jsem jí na surovce hodil doma do sklepa a jezdim jen se sprejem. A jestli tím něco porušuju nebo ne je mi srdečně ukradený. Když se mi v autě plete, tak na předpisy kašlu. Výhledově si ovšem upravím jednu subaru dojezdovku, aby se dala na Previi použít, hlavně když jedu na chalupu. Tam se bez ní trošku bojim... :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Opravná sada na místo rezervního kola

Příspěvek od Lawman »

Myslím, že neporušuješ. "Nová" vyhláška 341/2014 Sb. o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel
na pozemních komunikacích, příloha 12, část B), odst. 1 písm. e) ve spojení s odst. 2 písm. c) stanoví:

B) Technické požadavky na povinnou výbavu vozidel:
1. Vozidla kategorií M a N musí být vždy vybavena:
...
e) náhradní kolem, tedy ráfkem s pneumatikou, které je dostatečně upevněno v držáku zajišťujícím, že síla při snímání kola z držáku nebo vkládání do držáku nepřesáhne 490 N; v případě, kdy je na vozidle použito více rozměrů kol, musí být náhradní kolo použitelné pro všechny tyto rozměry nebo musí být vozidlo vybaveno náhradními koly pro všechny rozměry.

2. Povinnost podle odstavce 1 písm. c) a d) a povinnost vybavení vozidla náhradními koly rozměrů podle písmene e) se nevztahuje na
...
c)
vozidla, která jsou vybavena prostředky pro bezdemontážní opravu poškozené pneumatiky umožňující nouzové dojetí; u vozidel kategorie N2, N3, M2 a M3 vybavení prostředky pro bezdemontážní opravu může být nahrazeno patřičným smluvním vztahem, na jehož základě bude zajištěna oprava poškozené pneumatiky nepřetržitě na celém území České republiky; toto ustanovení platí pro vozidla kategorie Mi a Ni uvedená do provozu před 15. září 2009 pouze se souhlasem výrobce nebo pro vozidla kategorie Mi a Ni stejného typu jako vozidla, která se uvádí na trh jako nová bez náhradního kola v souladu s touto vyhláškou. Toto ustanovení platí obdobně i na přípojná vozidla v jízdní soupravě s vozidly kategorie M a N.


Takže pokud máš sadu na opravu pneu, náhradní kolo není (z právního hlediska) potřeba.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“