letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

Jo, věřím že jo. Když vezmu co tam bylo teď, tak z toho nejspíš bude i jiné auto, byť Subaru to z toho nikdy neudělá :-D

Ještě zkusím jeden blbý dotaz (nenapadá mě, kde se zeptat a thread se mi na to zase zakládat nechce) - čím ošetřit tu dosedací plochu mezi diskem a nábojem kola? Zrovna u tohohle auta s tím mám hodně velký problém na předních kolech, kde to přirezne takovým způsobem, že to nejde sundat (loni už jsem skončil tím, že jsem ty kola přišrouboval rukou zpátky a jezdil s tím po ulici jak debil, dokud to nepovolilo...). Když jsem to přezouval naposled, tak jsem z nouze šáhnul po něčem, co jsem zrovna měl doma (tuším že jsem po tom náboji prstem rozmatlal trošku bílýho maziva od wurtha ve spreji), nicméně pak jsem se zase někde dočetl, že dávat na to cokoliv mazacího taky neni dobrý nápad, protože to kolo má na náboji držet třením a když se to namaže, tak tu sílu pak drží šrouby, který to nemusí vydržet.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: letní pneu

Příspěvek od hamoun »

ja to strikal bilou vazelinou ... paktoslo vzdy sundat lip ...
a sundaval pripadne kopancem do kola ... jen bylo treba davat pozor, at auto nespadne ze zvedaku ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: letní pneu

Příspěvek od hamoun »

a kolo na naboji musi proste sedet ... a pak se "jen" pojisti v te poloze sroubama !
proto se davaji do neorigo kol ty plastove krouzky na vymezeni vuli ...

urcite se ma nasadit i sundat bez hrube sily ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

Jo, to jsi to stříkal asi tím stejným... Nasadit jde v pohodě, sedí taky v pohodě, sundat uvidíme jak půjde letos, kopance minule taky nezabíraly, už to bylo na pokraji, že jsem čekal, že to z toho zvedáku sletí. Jedno kolo dvě hodiny, jebačka hrozná...

Ta poznámka co jsem četl je o tom, že ono to sedí na náboji jak má, ale když přidáváš/zpomaluješ, tak tím roztáčíš/brzdíš ten náboj a někde se ta síla přenáší na to samotné kolo. Takže ta logika byla asi taková, že když máš suchý náboj/kolo, tak při téhle síle tam vzniká tření. Když je ten náboj namazaný a líp to na té ploše klouže, tak to zpomalování/zrychlování víc působí zboku na ty šrouby. Ale těžko říct do jaké míry je to v pohodě a vydrží to nebo jestli to byl zase nějaký marketingový článek, aby sis na tohle koupil nějakej hyper drahej vosk nebo co to tam doporučovali :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: letní pneu

Příspěvek od hamoun »

ty srouby se neustrihnou ...
mazat, neresit !

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 522
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od jatros »

Jednoznačně "Cooper spray" / "měděný sprej" (někdy i měď ve spreji).
Dávají to i v lepších pneuservisech. Je to určené na dosedací plochu mezi diskem a nábojem, aby to "nepřirostlo".
Sprej stojí i značkový cca 150 Kč.
Je to vhodné i na mazání šroubů/matic kol. Sám to používám poté, co jsem urval šteft.
POZOR:
Nesmí se to dostat na šroub/matku v místě dosedací plochy! Jenom na závit! (a tady se pak doporučuje utahovací moment snížit o cca 20 Nm).
A samozřejmě se to nesmí dostat na brzdy!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

spm píše:Zrovna u tohohle auta s tím mám hodně velký problém na předních kolech, kde to přirezne takovým způsobem, že to nejde sundat (loni už jsem skončil tím, že jsem ty kola přišrouboval rukou zpátky a jezdil s tím po ulici jak debil, dokud to nepovolilo...).
Nemusíš jezdit jak d.... =) Stačí rozjet a naplno hupsnout na brzdu.
A v dobrých servisech používají ten měděný sprej.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6343
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: letní pneu

Příspěvek od cleo »

Já na tohle používám grafitovou vazelinu.

Odesláno z mého founu pomocí Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Ještě zkusím jeden blbý dotaz (nenapadá mě, kde se zeptat a thread se mi na to zase zakládat nechce) - čím ošetřit tu dosedací plochu mezi diskem a nábojem kola? Zrovna u tohohle auta s tím mám hodně velký problém na předních kolech, kde to přirezne takovým způsobem, že to nejde sundat (loni už jsem skončil tím, že jsem ty kola přišrouboval rukou zpátky a jezdil s tím po ulici jak debil, dokud to nepovolilo...). Když jsem to přezouval naposled, tak jsem z nouze šáhnul po něčem, co jsem zrovna měl doma (tuším že jsem po tom náboji prstem …
Dávám hliníkovou tyčinku Teroson (na hliníkovej ráfek hliníkovou tyčinku...). Na dosedací plochu kola i na závity. Jak bylo řečeno - nesmí se to dostat na dosedací plochu matky.

O tření se neboj, toho tam je dost. Ten přidanej prostředek jen zabrání tomu, aby to do sebe zarostlo.

Mědi bych se spíš vyhnul. Měď s hliníkem tvoří elektrickej článek a bude to podporovat nějaký reakce. Ale asi lepší, než nic.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

Mira píše: Nemusíš jezdit jak d.... Stačí rozjet a naplno hupsnout na brzdu.
A v dobrých servisech používají ten měděný sprej.
Několikrát jsem se rozjel a zabrzdil a když jsem to dal znova na hever, tak to tam stejně furt drželo. Ale po pár kopech to už spadlo...
HonzaCZ píše: Mědi bych se spíš vyhnul. Měď s hliníkem tvoří elektrickej článek a bude to podporovat nějaký reakce. Ale asi lepší, než nic.
Zarůstá mi to na malym, kde jsou plecháče. Takže tam by měděný spray byl asi v pohodě. Na OTB jsem s tím problém ještě neměl, tam kolo slezlo hned jak se sundala poslední matka samo. Ale fakt je, že bych s tím mohl něco dělat, než to zaroste i tam. Když vidim, jak tam může přirůst ta pitomá 13ka kolo, tak 16" už bych taky nemusel sundat vůbec :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: letní pneu

Příspěvek od romull »

Od doby kdy jsem to mlátil dolů ještě z MB v leže na silnici dvoukilovým kladivem přes kus větve a bál se že mi někdo přejede nohy mi kluci v servisu vždycky jen tak ledabyle máznou otvor v disku vazelínou a od té doby paráda. Bez téhle zkušenosti bych nikdy nevěřil jak dokáže přirůst alu disk k náboji >:-&
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

Já se to snažím napatlat vždy, když to situace dovolí. I v pneuservisu jim to mažu pod rukama, než dávají kola na auto. Tím jsou náboj i dosedací plocha kola dostatečně namazány a i když se zrovna nezadaří tam nic dostat (např. oprava defektu v pneuservisu, kdy člověka nechtějí pustit do dílny nebo servis, kde není u auta...), tak tam je dostatek zbytků, co zarůstání zamezí.

Koukám, že to, co používám se už asi neprodává... Loctite 8060 aluminium anti-seize
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: letní pneu

Příspěvek od Augi »

Ahoj, právě řeším, jaké další letní pneu koupím na své STI 2004, primárně na ježdění na okreskách. Všichni doporučují Yokohama ADVAN Neova AD08R, ale co jsem si četl různé zkušenosti a recenze, tak mi skoro vychází lépe Michelin Pilot Sport 4 S.

Je pro mě důležitý i chování na mokru, protože když už mám čas vyjet, tak se nechci nechat omezovat počasím - proto jsem z výběru vynechal Toyo R888 R.

Je tu někdo, kdy by mi z nějakého důvodu chtěl ty Micheliny rozmluvit? :-)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od emve »

Podle mě top silniční guma a v závěsu je Continental Sportcontact 6. Ale samozřejmě nedrží jak zahřátý semi-slick, ale kompromis určitě dobrý.

Já řeším teď totéž na M3, jestli PS4S nebo Sportcontact 6.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: letní pneu

Příspěvek od Marty73 »

Hele Augi, mě taky každý přesvědčoval a kromě Dundeeho na AD8 jezdí celá ta road sebranka. A taky jsem se nenechal přesvědčit a navíc jsem sehnal levně PS4. Ono na to moje občasné svezení a prokaztelné super vlastnosti na vodě, to prostě vyhrály.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“