letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od Albi »

v jednom odstavci hodnotí to o co mi jde, a asi ty moje Pirellky fakt nebyla špatná volba :826:
(abych po změně nelitoval)

Beim Handling demonstriert der Pirelli P Zero, dass er der Sportlichste unter den 16 Kandidaten ist. Mit ihm und dem Dunlop umrundet der VW den Kurs am schnellsten und stellt den Fahrer dabei vor keinerlei Probleme. Beim Pirelli reagiert die Lenkung am zielgenauesten, der Pneu baut viel Seitenführung auf und ist optimal ausbalanciert. Hektische Reaktionen auf Lastwechsel sind für ihn ein Fremdwort.

Dies gilt in ähnlicher Weise auch für den Dunlop, der in schnellen Kurven den Golf zu leichten Lastwechselreaktionen bringt. Auch der nur minimal langsamere Conti begeistert. Souverän und sicher stellt er den Kontakt zwischen Fahrzeug und Fahrbahn her. Er liegt in Sachen Fahrsicherheit auf einem Niveau mit dem Pirelli. In dieser Spitzengruppe spielen auch noch der Bridgestone und der Goodyear mit leichten Abstrichen mit. Der Goodyear reagiert stärker auf Lastwechsel, das ausbrechende Heck kündigt sich aber ganz sanft und leicht beherrschbar an. Beim Bridgestone reagiert die Lenkung nicht so direkt wie gewünscht - darum lassen sich die Reaktionen auf Lastwechsel nicht so einfach und genau ausgleichen.
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od DRUMMER »

Harry - kdybys věděl jak jsem jí vybíral :!: :?: :idea:

Ta moje vedoucí doma je taková čerodějnice (ony před tisícemi let byly skoro všechny) je to intuice, informace shora atd. dá se to nazvat různě, ale většinou tyhle věci neventilujem před lidma co jsou technicky a materiálně zaměření. Bez urážky nikoho tady.
No a řekl jsem jí, že potřebuje na Forestra nové gumy, ukázal jí myslím Nokiany Z a one že nééé a nakreslila jak by měl vzorek vypadat, hlavně aby NEBYL tem podélný pás (blok) po obvodu(ve středu) rovný a hladký bez členění a pak ty bloky do stran aby byly zahlé jak jsou u rain gum.
No a pak jsem jí ukazoval fotky pneu (nejlepší jsou na www.pneunet.cz) a vybrala si tyto, ale i jiné které byly drahé.
Naposledy upravil(a) quickly dne pon dub 19, 2010 9:31 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: smazáno [b][/b], které bylo navíc
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: letní pneu

Příspěvek od Harry »

No, Albi, upřímně řečeno, opravdu nevím. :!: :655: :1774:
Vzpomněl jsem si na jednu diskusi na SC, a našel jsem pro Tebe test, kde právě specielně na těchto pneu, "nezůstala nit suchá".... :666: http://reif.ueuo.com/carauto2007s.htm
Mne to tenkrát velmi překvapilo, a pamatuji si to do dnes, právě proto, že tam byl do nebes vychvalován Good Year.....
Zvláště stojí za pozornost pasáž v závěru tohoto
03.jpg
listu! :670: "Nakonec přicházejí pneu Pirelli...." :666:
Nijak mi to nepotěšilo, a i tenkrát jsem si vzpomněl na Tebe....
Určitě je tady ve hře velký vliv lidského faktoru, potažmo peněz.....
V témže roce, naprosto opačné hodnocení než udělal pan Jürgen Schramek.
http://www.autozeitung.de/zubehoer/somm ... 22545-r-17

Kde je pravda se asi nedozvíme, víme jen, že Dunlop SP Sport Maxx TT je na tom dobře..... :845: ::-DD:

Hlavně se hned nestřílej! ::-DDD:
Naposledy upravil(a) Harry dne pon dub 19, 2010 10:58 am, celkem upraveno 1 x.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od Albi »

:10125:
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od seatik »

Tak koukam na zero nero a je videt ze sem se nemylil..ja na nich jezdil 4 roky a uz na sc sem psal,ze jsou nevyzpytatelne,mekka bocnice a spatne se u nich odhaduje limit..jejich jedinou vyhodu sem shledal ze byly tiche a tolik to na nich nedrncalo....zlate dunlop sp 9000 na kterych sem jezdil predtim 4 roky a bylo to nebe a dudy
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: letní pneu

Příspěvek od Harry »

DRUMMER píše:Harry - kdybys věděl jak jsem jí vybíral :!: :?: :idea:
To je velmi zajímavý postup! :wink:
Ta pneu má totiž velmi zajímavý desén, podle mne použitelný na všechny povrchy..... :850: :supeer:
Značka není moc známá, asi stojí ve stínu těch hlavních, podobně jako Uniroyal u Conti..... :wink: :!:

Je pravdou, že někteří lidé mají určité schopnosti, a ženy zvláště. :845: :826: (Moje, Bohu žel, nikoliv. :666: )

Doufám, že s pneumatikami budeš spokojený! :826:
Z druhé strany, kdyby ne, aspoň máš komu vynadat..... ::-DD:

P. S.
Pěkné fotky pneu a popisy významných novinek jsou také zde http://www.apneu.cz/index.html
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od DRUMMER »

Jsou to asi slušné pneu, ale třeba Uniroyal Rain expert taky podle toho co popsala, ale nezdály se jí, nevěděla proč, asi moc zaměřené na vodu.
A třeba Barum Bravuris i ten minulý vzorek je výborný, ale cena neodpovídá tomu jak rychle se sjedou.
Jinak ona takhle vidí i do lidí když chce a umí ti z fleku říct co ti je, ale má s tím špatné zkušenosti, lidi neradi slyší pravdu, tak už ani nemasíruje, ani nedělá reiky pro cizí lidi.
No kdybys viděl jak jsme hledali poruchy na autě, nebo na automatech co dělám, to byla prča, ještě že nás nikdo neslyšel.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
iaacek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 14, 2009 2:12 pm
Bydliště: Valasske Mezirici/Brno

Re: letní pneu

Příspěvek od iaacek »

No a nebude u tech P Nero i celkem rozdil jestli jsou to:

215/45 R 17 87 W

nebo

215/45 R 17 XL ZR 91 Y ?

U te druhe by mohly byt jizdni vlastnosti lepsi (napr. zminovana mekci boznice). Nezkousel nekdo oboje? =)
Impreza MY2008 2.0R Sport - Obrázek
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: letní pneu

Příspěvek od Harry »

seatik píše: zlate dunlop sp 9000 na kterych sem jezdil predtim 4 roky a bylo to nebe a dudy
Seatíku, sežeň si Dunlop Sp Sport 600. :!:
Dunlop SP 600.doc
(139.5 KiB) Staženo 124 x
Byly vyvinuty v r. 2008 specielně pro Subaru Impreza WRX STI (305 HP). :subaru: http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp ... +Sport+600

To by bylo něco pro Albiho, :845: ale to by jednak musel na ouřad, a jednak koupit disky..... :655:
Tady se prodává zatím jenom jeden rozměr 245/40 R 18, jinde budou mít určitě výběr širší.....

Ale na sportovní auto to bude špička. :!: :supeer:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od Albi »

DRUMMER: co říká na DUNLOP SP MAXX TT ?
:690:

iaacek: já mám právě ty 91Y XL a proto jsem asi spokojen ...
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: letní pneu

Příspěvek od Harry »

DRUMMERe, máš štěstí, dobře jsi vybíral (ženu). :845: :826:
Je dokázáno, že převážná většina lidí dokáže využívat přirozenou kapacitu mozku jen zhruba z 10 %.... Jsou však jedinci, kteří dokáží svůj mozek využívat z větší části, ti pak mají zvláštní schopnosti.

Kdysi jsem se setkal s jednou paní, která přesně věděla jakou má na autě závadu, ačkoliv to opravit neuměla. Řekla mi detailní chyby a jejich příčiny. Nikdy se nespletla. Vystudovala architekturu a auta nebyla její koníček, pouze auto potřebovala k práci "na volné noze"....
Docela jsme se spřátelili.... Byla radost pro ni dělat.

:secret: Buď rád, že jsi se dobře oženil, ale raději to nikomu neříkej! :-)
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od DRUMMER »

Harry - já vím, že jsem si dobře vybral a tak si ju du udobřit, včera jsme se rafli kvůli blbosti

Jo a máte někdo vyzkoušené Hankooky, já jsem loni na zkoušku dojížděl od nich ventusy a seděly i ojeté super, dokonce i na mokru (ne na vodě).
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

Hankook mám vyzkoušené pouze zimní W404 a W440. W404 na služební mazdě a W440 jsem měl ještě na pažoutovy. S obouma naprostá spokojenost. Hlavně W440 vyjely na předokolce dost. Jako na korejskou značku se na ně kouká s despektem, ale obouvá je i koncern na nový auta a v americe mají velmi dobré jméno.
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: letní pneu

Příspěvek od Harry »

DRUMMERe, není kostelíčka, aby v něm nebylo kázáníčka.... :-) :845:

Ty Hankooky, jsou spíš otázka pro Albiho, tomu jsem je doporučoval, jemu se nějak nechce,....V mém rozměru se V 12 nedělají.....
Zase než to Optimo, tak vezmu raděj P6. :850:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od DRUMMER »

Jo já mám na Leonka ty W440 a hleděl jsem jak sedí i za tepla, vůbec nejsou hlučné. Taky se dělají v Evropě jenom v Maďarsku, což třeba u GY člověk neví odkud je koupí.
No a ty V nejsou v 215/60/16, jenom nižší profil a to bych musel jít do 17tek kol, které nemám. No a taky zase ty asymetriky, to je blbá móda.
U nás je měl kolega na A6 z prvovýroby.
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“