letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2910
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od .dundee. »

hamoun píše:... pokud jezdis rychleji zatacky, je guma s pevnymi vnejsimi boky, co se "neozvyka" (nema na vnejsku nejlepezadne drazkovani) podle me naprosto nutna ... rychleji zatacky neznamena nic jineho nez treba vraceccky s cistou stopou na hranici adheze ... zadne silenosti ...
pár obrázků jen pro ilustraci toho, co se děje v rychleji projeté zatáčce s gumou:
DSC_1635x.jpg
bylo to v létě ve Vysokém Mýtě. Hrozný vedro a tlak pneu jsem kontroloval a upravoval před každou jízdou, po stintu byly gumy tak zahřáté, že na nich koro nešla udržet ruka. Potenza RE070, která má opravdu velmi tvrdé bočnice (ale je pravda, že už byly hodně ojeté a před sebou měly jen ještě jeden trackdy, než z nich vylezlo plátno). 225/45R17.

Kolega na Focusu ST je na tom ještě hůř, nevím co to bylo za gumy a jak měl nafoukáno, ale nepředpokládám, že to byly sériové letní. A tipuji R18 a profil pouze 40:
DSC_1655x.jpg
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: letní pneu

Příspěvek od hamoun »

Augi píše:Hele, to je hodně dobrej postřeh. Teď tam mám (ještě od předchozího majitele) PS3 a je fakt, že nejvíc jsou odrbaný právě na krajích, kde lezou drážky do bočnice. Původně jsem to přisuzoval tomu, že jsem jakožto nováček párkrát neuhlídal tlak po zahřátí na okruhu, ale to zas nebyl takovej extrém, tak to možná nebylo to, co mi je tak odrbalo. A PS4 má drážkování velmi podobné.
Vracečky s pevnou stopou je přesně můj styl, takže Advany nebo Potenzy dávají větší smysl.
pokud mas odrbany jen predek, jezdis blbe, pokud i zadek, mas blbe gumy - potrebujes tuzsi ...
ono je to pak i na ceste strasne poznat treba pri manevrovani na plnych brzdach (predjizdis a radis se pak mezi auta s vysokym rozdilem rychlosti) ...
ja uz bych na vykonnejsi auto nic jineho nez vnejsek bez drazek nechtel ... ty gumy se pak sjedou rovnomerne cele a neodejnou jen ty boky ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

CoZmo píše:...o přilnavost na vodě se stará subaru...
Jak se o přilnavost na vodě stará subaru? Nějaký speciální odsávání vody z povrchu silnice? :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:...druhý řekne že vazelínu by si tam teda nedal a doporučí tyčinku, která se už nedá koupit
Vole :) Tak nějakej jinej hliníkovej anti-seize, no :) Taky nevím, co budu používat, až mi dojdou zásoby. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Bekr »

hamoun píše: pokud mas odrbany jen predek, jezdis blbe, pokud ...
Tím myslíš, že to dotyčný přehání s nájezdovou rychlostí?
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: letní pneu

Příspěvek od hamoun »

presne tak, hrne predek ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Bekr »

No jo, to ale přijde jako obecná vlastnost těch našich křápů s výjimkou BRZ... :-/
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2910
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

letní pneu

Příspěvek od .dundee. »

Kdepak. Vůbec ne. Opravdu to záleží na nájezdové rychlosti, trajektorii a způsobu řízení v zatáčce. Přesně tohle trenujeme na okruzích, jak zatáčku projet správně a rychle, jak poznat nesprávný průjezd a vyhnout se mu. A je jedno jestli jedes WRX nebo Forestrem.

No a pak uz to jen používáš v normálním provozu :-)
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Bekr »

Jojo, bylo by co trénovat...
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: letní pneu

Příspěvek od Augi »

Bekr píše: Tím myslíš, že to dotyčný přehání s nájezdovou rychlostí?
Tak to rozhodně bylo. Když jsem začal jezdit na okruhy, tak jsem nejdřív ani neměl náhradní gumy a nevěděl jsem, že mám hlídat tlak. Tak to bylo jedno s druhým. Což nic nemění na tom, že PS3 nestojí za moc (což mi potvrdilo vícero lidí).

Kumho KU36 takhle odrbaný nemám nikde - ale ty jsem pořídil až po mnoha návštěvách okruhů (včetně instruktáže), takže jsem je možná tak nezničil vlastní blbostí.
.dundee. píše:Kdepak. Vůbec ne. Opravdu to záleží na nájezdové rychlosti, trajektorii a způsobu řízení v zatáčce. Přesně tohle trenujeme na okruzích, jak zatáčku projet správně a rychle, jak poznat nesprávný průjezd a vyhnout se mu. A je jedno jestli jedes WRX nebo Forestrem.
>B-)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od CoZmo »

HonzaCZ píše:Jak se o přilnavost na vodě stará subaru? Nějaký speciální odsávání vody z povrchu silnice?
boha jeho...to je zas cement od tebe. Se snad chápem, že když mám subaru, tak je mi voda na strasse wurst! Resp. neexistuje produkt, který by měl všechny parametry super, takže jsem definoval, který sou pro mě důležitý.
Pokud bude mít moje pneu horší lvl voda, tak na tom budu stejně o lvl líp, jak všichni okolo s tim nejlepším vodním lvl :-)))
Ale co fakt nechci je rámus vod gum v autě, když už ho mám tak pěkně tichý...a parametr spotřeba je taky zajímavej, protože s tim za málo jezdit prostě neumim, sem lempl...moje žena jo, ale nechce mi říct, jak to dělá...

Mě s tim nákupem letňáků hrozně tlačí čas, tak budu rád za každou radu. Ptal sem se uplně stejně tady na podzim a nedozvěděl sem se ale lautr vubec nic...sem trochu doufal, že tady maj všici nastudovaný všechno, tak že třeba customer advise proběhne :-)

je to jako blbý se přiznat v mym věku, nevim sám jaxe mi to stalo, ale ještě sem v životě žádný pneu nekupoval a přistupuju k tomu zodpovědně :-)
Naposledy upravil(a) CoZmo dne úte bře 13, 2018 11:12 am, celkem upraveno 1 x.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

Tak Continentaly dneska přišly :-) Datum výroby zdá se dobrý, nejsou teda ze stejný várky - dvě mají DOT 0818, takže to asi sotva přijelo kamionem, ty druhé dvě jsou teda z minulého roku. A jsou takový hezký, měkký, to se bude jezdit ;-D Jenom teda si říkám, že na ty nápisy by se fakt měly vykašlat, on ten nápis engineered in Germany, made in Romania vypadá dost směšně :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

CoZmo píše:boha jeho...to je zas cement od tebe. Se snad chápem, že když mám subaru, tak je mi voda na strasse wurst! Resp. neexistuje produkt, který by měl všechny parametry super, takže jsem definoval, který sou pro mě důležitý.
Pokud bude mít moje pneu horší lvl voda, tak na tom budu stejně o lvl líp, jak všichni okolo s tim nejlepším vodním lvl ))
Oukej, nebudu odporovat, ale asi se nechápeme. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: letní pneu

Příspěvek od námořník »

Když ti guma neodvede vodu tak je jedno co máš za auto. To je pro mě jedno z nejrozhodujících kriterií protože jezdím kdy se mi chce a nebo když potřebuju a nerad bych aby mi do řízení ještě kecalo počasí. Potom jak dlouho vydrží, pak cena a kravál, ale to bych řekl ze je ve stejný třídě skoro stejný.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od CoZmo »

předpokládám, že v mym vytyčenym lvl gum se mi asi nestane to co ve škodě favorit na barumkách v roce 2000...tak proto nebudu stavět tento parametr nad ty, které jsem definoval. Už se chápeme?
Neříkám, že to neni důležitý, ale rozhodně si nekoupim hučící zázrak na vodu, co mě sežere poslední zbytky benzínu jen proto, abych moh jezdit 200 po dálnici v monzunovym přívalu.
BTW paradoxně schopnost se vypořádat s vodou je extremně důležitý parametr u zimních pneu, mnohem víc než jejich schopnost brodit se sněhem.

Zatím mi vychází:

Michelin Pilot Sport 4
Pirelli Cinturato P7
GoodYear EfficientGrip SUV 4x4

ale sou to chytrosti z internetu. Budu rád za jakékoliv zkušenosti, poznámky a připomínky.
Naposledy upravil(a) CoZmo dne úte bře 13, 2018 2:58 pm, celkem upraveno 2 x.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“