letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: letní pneu

Příspěvek od námořník »

Myslím že všechny AT gumy budou mít M+S :-)

GordiK - SUV gumy jsou stejný jako každý jiný silniční gumy a mimo silnice s nima, pokud je sucho a máš na to koule, projedeš skoro všechno co s terénníma, který jsi měl nejspíš na mysli. S těma to projedeš i za mokra a budou mít lepší boční ochranu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Dobře jsi to popsal,i s obyč letními pneu se dá projet hodně,na sem tam navštívení lehkého terénu nevidím problém.Kdo jezdí převážně asfalty stačí i jen letní pneu a ještě si řízení víc užije.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: letní pneu

Příspěvek od kjell »

To sice ano, ale na gazika patří špalky, nenaděláš nic :-D
Ale na legacy či levorga jasně, normál silniční je nejlepší volba..
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Nadělám =) ;) protože forester není gazík a dokáže jet neuvěřitelně i na asfaltu,proto by si měl každý zvážit co skutečně potřebuje a kde jezdí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: letní pneu

Příspěvek od GordiK »

Vo to mi slo - aby me pak z mokryho travniku diky silnicnim letnakum netahali...

Takze pro moje potreby se neni treba bat a budu vybirat hlavne podle vlastnosti na asfaltu. Na pripadnou tezkou tereni vlozku nahodim zimaky...
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: letní pneu

Příspěvek od kjell »

sima píše:Nadělám protože forester není gazík a dokáže jet neuvěřitelně i na asfaltu..
no nekecej.. :-DDD
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: letní pneu

Příspěvek od kjell »

GordiK píše:Vo to mi slo - aby me pak z mokryho travniku diky silnicnim letnakum netahali...

Takze pro moje potreby se neni treba bat a budu vybirat hlavne podle vlastnosti na asfaltu. Na pripadnou tezkou tereni vlozku nahodim zimaky...
tak jestli tam dáš např. CSC6ky tak to určitě tahat budou :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

kjell píše: no nekecej..
No tak netvrď,že forester je gazík a patří na něj jedině špalky.Doporučuji se projet v opravdovém pravém gaziku,anebo si o tom aspoň něco přečíst,už jen to by tě odradilo v tom jezdit denně na asfaltu.Opravdu brutální-nesrovnatelný rozdíl.Natož to srovnávat s forestrem.
Jinak mokrá tráva a listí v pořádném padáku dokážou nadělat potíže vždy,ale dá se,záleží co si člověk dovolí a co má pod sebou a za sebou.Já jsem opatrnější,zkouším pomalu a hlavně tomu musím obětovat schválně čas,což moc nedělám,takže mám pod s sebou většinou úzkou branku a za ná barák apod a zkouším to když tak naostro,když už jsem tedy donucen.
Na morké trávě mě forejs vyjel i pořádný sklon,obut téměř na minimum sjetých myšákách-letních,za s sebou i vozík,ale občas si hrábl-více či méně.Teď mám nové pneu,jiný vzorek,takže je to podstatně,podstatně lepší.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: letní pneu

Příspěvek od kjell »

sima píše: No tak netvrď,že forester je gazík ...
Samozřejmě to říkám s nadsázkou :-| Ale pro mě zkrátka na auta typu forester nepatří nízkoprofilové sportovní silniční gumy. Ty patří na břichoplazy a tam odvedou nejlepší práci.
Proto jsem vybral ty Conti ATR, které jsou tak akorát na vše. Jsou někde mezi AT a silnicí.

Ps. Souhlas mokrá tráva a listí vypadají nevinně, ale jsou pěkně zrádné.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Když ty jsi ale psal špalky :-) o nízkoprofilových řeč nebyla,ale rozumím =) Hlavně ať jsi spokojen,nazývají ty tvoje univerzály,vzorek vypadá docela drsně,dívám se,že mají stejný štítek jako ty moje.Já bral Rikeny 701,taky to nejsou AT,ale taky ne úplně vyloženě silniční,jsou tiché,to by mě teda docela sralo teda v létě na asfaltu,jo.
Po této sezoně si povíme,loni jsem na nich odjezdil ještě docela málo,ale zatím jen dobré.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: letní pneu

Příspěvek od RadekN »

Já teď jezdím na Forejsovi čistě silniční dodávkové pneu a překvapivě to v terénu zvládá dost. Ale jezdím opatrněji - tedy v kritických místech full gas, ať pracuje setrvačnost ;-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Rade a jaké jezdíš???Ty moje riken 701 uvádějí někde taky jako dodávkové letní silniční pneu a někde jen jako letní pneu,je v tom bordel,přitom mají označení M+S.Jo v terénu to jsem už tu psal,tam mě tyhle pneu zatím jen příjemně překvapil...
A naopak s předchozími 215/60/16 to jelo ještě líp v zatáčkách,opravdu jak na kolejích,tady se musím víc krotit,ale neřeším to,to je jen konstatování,zas takový rozdíl to není a na to mé ježdění =) 16 ještě víc plachtily,měl lepší záběr,jestli si to ještě dobře pamatuji,ale zas mě dost vadilo zhoupnutí na podélných vyjetých kolejích,tam byla nestabilita silná a taky větší drncavost.Teď o kolejích nevím,tam kde předtím byly zmizely,to jsme si teď opět uvědomil a taky to pohodlí je jinde,spolkne origo bačkora víc výtluky,dokonce natolik,že téměř zmizelo sem tam cvaknutí od brzd-čepů(při přejezdu díry apod.)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

Dodávkové pneu mají jen vyšší hmotnostní index, s M+S to nemá nic společnýho.
Pokud zaprší, na silničních gumách nejezdit mimo asfalt. Nikam nedojedete. Ten žádnej vzorek se hned zalepí blátem a končíte, jen se kloužete.
Ty AT vypadají super a nemusíte čekat, až letní děštíček oschne aby jste mohli na polňačku.
A vzpomněl jsem si, že jsem jezdil i Vredestein Sportrack 5 a to byly gumy co mohu doporučit.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Já jsem taky netvrdil nějakou spojitost mezi dodávko pneu a M+S označením,jen,že tyhle pneu značí weby dost často odlišně a neuvedou jedno nebo druhé,ani v detailním popisku ;)
Míra jezdím s nima i na blátě i na mokru,neříkám,že se chci v bahně záměrně brodit,natož těžšší off :-) ale prostě dají běžné paseky i mokré,výjezdy po mokré trávě,všelijaké lesní mokré cesty,kde je nějaké to bahýnko,auto i ujíždí bokem,sem tam si kolo hrábne a pak zas jedeš dál.Jsem to tu už psal,jak jeden bagrista majitel vitary nechápal co to vyjede,když jsem za s sebou po mokré zahradě nahoru tahal ještě dokonce vozík,fleku málo,rozjezdy do kopce se stočenými koly...Není to dle mě a dle vzorku úplně čistě silniční pneu,i když to tak mnozí označují.A není to ale taky AT,to opravdu ne.
Ono jde hlavně o to,že ne každý chce mít doma minimálně tři sady pneu a věčně přezouvat,každý na to není,aby bylo vše dokonalé...Tak se hledá kompromis,nebo se holt člověk musí omezit a vyjet sem tam se i s letníma něco dá,i když je mokro a bahno svině,dá se,otázka je jak se narazí na limit,pak je to horší,no tak lopata no anebo,lakatoš,no bože :-)
Edit:jo ty AT vypadají super,ale zas mě by chyběly i ty silniční :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

Tvý rikeny mají nějakej vzorek. Na silničkách který mají jen pár odvodňovacích drážek na ten limit narazíš hned. Ta guma na mokrým vůbec nezabere, nemá čím. Já byl loni v létě docela zpocenej, když jsem zajel tam kde normálně, ale protože byl deštíček, byl jsem rád, že jsem dokázal aspoň zastavit a nesjel z kopce. Pak jsem přes půl hoďky čekal až to oschne a mohl pokračovat dál.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“