letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: letní pneu

Příspěvek od podvlada »

Ono stačí to, že někdo chce lepivou gumu co dobře drží na suchu, na mokru, zároveň nehučí, a taky aby neubývaly :-) A kdyby nestály moc, cca tak 1500,-/ks.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: letní pneu

Příspěvek od námořník »

Zapomněl jsi na terén Láďo :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

No jo, s timhle mam trochu problem s tema mejma GY... jsou hlucny, ze furt podezrivam lozisko, tahaj strasne za volant... ale posledne na chate jsem zapomnel zabrzdit pred zatackou a misto doporucenejch 40km/h jsem to projel 95 a ani to nehvizdlo :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

RadekN píše:Aby dobře držely na asfaltu i za mokra a aby dobře braly v terénu ... To je asi jako chtít štíhlou babu, kterou byste rádi chytili za faldíky
Ty kjávo, to je přirovnání. :-DDD
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: letní pneu

Příspěvek od Jackylle »

Ono záleží, čemu kdo říká "terén". Já na svých úplně obyčejných letňákách taky občas sjela z cesty a i když jsem se bála, že budu shánět traktor, projelo to ledacos.
Teďka totálně podmočené louky, úplně v pohodě. Ale jít to zkoušet do blátíčka v prudším kopci jsem odvahu neměla.
Za sucha, v hodně prudkém kopci, v části rozryté divočáky se nechytaly vůbec.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Tyto mám druhou či třetí sezonu, oproti Coper ATR je vidět rozdíl vzorku, brutální docela.
https://pneumatiky.heureka.cz/riken-701 ... e/#section
Jinak štítky hlásí stejně na mokru i úsporu paliva, jestli to odpovídá aspoň z většiny realitě tak to C na mokru mám odzkoušeno, to mě osobně bohatě stačí. Jen při brždění s tím musí člověk pokud možno počítat, trochu jo, brždění na mokru je delší, to jsem odpozoroval.
Jinak jakýsi lepší záběr mimo silnici opravdu mají, je to znát a hlučné nejsou vůbec, nevím o nich. Jen byli kdysi tuším okolo litru za kus, v akci.
Ty pneu Cooper Zeon mě teda takhle na dálku přijdou jako absolutně čisté silniční pneu, i dle hodnot co tam čtu i dle vzorku. Požadavek byl přeci i terén, nějaký terén. Třeba to ale bude stačit, na ten " nějaký" terén, to pozná už jen majitel :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Makovica »

Tie Rikeny mi pridu ako bezne univerzal gumy, akurat s trochu hlbsim dezenom. Tie lamely a vzorka - cisto cestne. Aspon sa mi tak teraz o polnoci zda :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Přeci jen je ten vzorek víc do terénu, jemně ale určitě víc, než čistá silnička. Samozřejmě v terénu je to jen maličká berlička.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Makovica nedávno jsem se nuceně vracel po docela slušně (ono to není moc vidět)rozbahněné louko polní cestičce, navíc ve svahu což jsem zrovna nechtěl, bo byl večer a já na cestě sám. Zavřeli mě při průzkumu lesních cest ten den 2x závoru a byl jsem celkem nahraný :-D obzvláště v tom druhé případě.
Rikeny jsou už slušně zhoblované, kraje totálně, však to taky smýkalo s autem, ale daly to. Žádný těžký offffff, to fakt ne :-) jen pro ukázku, že nejsou úplně marné a nezalepily se. Kdybych zůstal stát, tak nevím, to bych poznal až po tom, to už by byla klouzačka, záhraby jasné. Jednou jsem tam přibrzdil...Auto zaflákané.
Na druhém videu.
https://simasubaru.rajce.idnes.cz/lesy_ ... 1446746498
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od seatik »

Jen tak zrychla. Na svého forestra XT jsem teď pořídil Dunlop Sportmaxx RT2 215/55rt17 98 xl mfs.
Mohu doporučit obchod pneuok.cz Cena vč dopravy 11200.-
Komunikují po emailu rychle, je možno sledovat zakázku a guma s DOT 4419, takže nikterak stará.
K pneu ...vypadají kvalitně provedené, pryž měkčí, tak to bude lepit, velké drážky pro odvod vody, vyrobeno Slovenia. Jsem zvědav, až je nasadím.
Přílohy
dunlop1.jpg
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Username »

seatik píše:Jen tak zrychla. Na svého forestra XT jsem teď pořídil Dunlop Sportmaxx RT2 215/55rt17 98 xl mfs.
Mohu doporučit obchod pneuok.cz Cena vč dopravy 11200.-
Komunikují po emailu rychle, je možno sledovat zakázku a guma s DOT 4419, takže nikterak stará.
K pneu ...vypadají kvalitně provedené, pryž měkčí, tak to bude lepit, velké drážky pro odvod vody, vyrobeno Slovenia. Jsem zvědav, až je nasadím.
Kupoval jsem je letos v R18 na XT. V zatáčkách jsou takové trochu "měkkčí" jak je tam ta ochrana ráfku, ale jinak drží jako sviňa, hlavně na mokru. A podle mne jsou i dost tiché. Jsem spokojenej, budeš určitě taky!

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od vena »

Máte někdo zkušenosti s Nexen N'Fera SU4 ? Chtěl jsem ty hdblue ale nedělají je v 17" .a Nexen chci vyzkoušet.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 125
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: letní pneu

Příspěvek od M.M »

Ľudia si dosť chvália letné pneu Mirage(ja nemám osobnú skúsenosť len konstatujem,pomer cena a čo za ňu dostaneš)
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: letní pneu

Příspěvek od RudaK »

Mám z výroby japonské origo pneu Dunlop sport maxx 225/45/18 a včera mi v dešti cele auto uklouzlo. Nestihl jsme si všimnout kontrolek je jsem korigoval směr volantem a byl vděčný za prázdný souběžný pruh.
Je už to podruhé - posledně to bylo v létě v dešti v Rakousku.
Přemýšlím jestli jsou slabé na mokru a nebo jsem jel fakt moc rychle a nebo je to tím že nebyly pod plyneme tedy kola v záběru <:-<
Mate někdo zkušenost s touto gumou ?
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11892
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: letní pneu

Příspěvek od Traveller »

Měl jsem je v širším rozměru 245 na STIhačce z výroby a úplně hitparáda to nebyla.

Ne že by mě někde vyloženě vypekly, ale tehdy jsem se zlehka učil ovládat auto, takže žádné extrémy. A když už jsem po půl roce měl pocit, že to začínám mít malinko v ruce, tak se začaly projevovat lehké nedostatky. Já jsem z nich měl pocit, že jim nejvíc vadí nízká teplota. Ty gumy se od jara tvářily, že mají spoustu vzorku a pak jsem je odrovnal za pár set kilometrů na podzim, takže evidentně za studena musely trochu klouzat - jinak bych je tak rychle nezlikvidoval. To by nakonec odpovídalo tomu co píšeš, protože včera zrovna teplo nebylo. Za mokra to musí být ještě háklivější.

Takže bych to uzavřel asi takto. Nechaly si líbit poměrně dost, poměrně dost vydržely, ale za studena to bude chtít fakt trošku s rozvahou a opatrněji.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“