letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od suubaru »

Má někdo zkušenost se Sava Intensa uhp 2 anebo Matador Hectorra MP4 to vše v silniční 225/45/r18 nebo podobném vzorku. Taky mi jde o to, aby se to během 10tkm nevygumovalo. Loni jsem koupil Piloty a jdou neskutečně rychle do háje. Výše uvedené jsou za poloviční cenu co prémiovky.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Bekr »

Marty73 píše:Tak nejezdíme F1, aby to bylo nějak zásadní. Já bych hmotnost vůbec neřešil, spíš obecně vlastnosti, které požaduješ. Já třeba řešil výkon na suchu, ale bez obětování vlastností na vodě. K tomu nějaká ta výdrž a vylezlo mi z toho PS4...
Jasně že nejezdíme. Hlavně já ne. Každej má kritéria nastavený trochu jinak. Já, kromě jistoty na mokru, od gum očekávám čitelné chování a co možná největší zpětnou vazbu. Do té právě už mluví trochu ta hmotnost, hlavně pak na rozbitej okresce se standardními tlumiči KYB. Vyloženě výkon na suchu řešit nemusím, na to nemám auto.
suubaru píše:... Loni jsem koupil Piloty a jdou neskutečně rychle do háje...
Myslíš ty samý co teď koupil Marty?
Jinak Sava ani Matador nevím. V testech nic moc. Osobní dlouhodobou zkušenost mám s poslední generací Barum Bravuris. Není to tak zlý, ale zaznamenal jsem horší boční vedení, zejména na mokru. Vnější okraje rychle ubývaly.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: letní pneu

Příspěvek od námořník »

Micheliny mají mít delší životnost než ostatní. Takže to asi bude o tom jak jim dáváš:-). Za mě Savy určitě ne a pokud tomu nakládáš tak ani Barum a Matador ne. Vždycky budou horší něž ty premiový.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: letní pneu

Příspěvek od Marty73 »

Jinak k Michelinum, je tam trochu chaos ve značení. Dřív byl Pilot Sport a Pilot Supersport. Pilot Sport 2 byla super guma. Stejně tak Pilot Supersport, která ale byla dost měkká a rychle mizela. Pak udělali Pilot Sport 3, což byla guma o ničem, propadák. Teď je Pilot Sport 4, který ale není následovníkem PS3, ale Supersportu. Opět výborná guma, prý to nejlepší od Michelinu vůbec. To jen pro vysvětlení. Nechávám stranou semislicky Pilot Sport Cup 1 a Cup 2, které jsou mimo rámec.
PS4.JPG
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Bekr »

Bohužel drahá pneu, resp. prémiová značka, ještě nemusí automaticky znamenat lepší a určitě ne "po všech stránkách lepší"... >:(
Pamatuju si dost velká zklamání z některých contíků a nebo zrovna michelinů, ať už na autě nebo na moto.

Naopak třeba napříč posledními testy letňáků boduje Falken s modelem Azenis. Cenově velice dostupná, dnes v podstatě low-endová, či okrajová značka. Bohužel se nedělá v mém rozměru. Docela slušné ohlasy jsou taky na některé Vredsteiny, ale tam ta cena se už blíží třeba těm dunlopkám...
Sakra, to je téma! O tom se dá tlachat pořád dokola... :-D
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: letní pneu

Příspěvek od Marty73 »

No právě, nekonečná témata jsou nejlepší ,,,,| (*_^) |,,,,

Jinak add cena premiovek. Mě se nezdá cena za PS4 2.348 Kč zrovna vysoká, když ten Falken jsem ve stejném rozměru našel za 2.067 Kč. Můj point je, proč bych si kupoval Falkeny, když je jen o 281 Kč levnější než top guma na trhu <:-<

I když ano, souhlasím, že ta značka se vyšvihla a Azenis FK510 se pohybuje v testech mezi 3 a 5 místem, což je super.


EDIT 1: Našel jsem Falken ve slevě i za 1.835 Kč.

EDIT 2: Jak mi jednou ve slabé chvilce sdělil majitel pneuservisu pan Boháč, který se v oboru pohybuje celý život, jeho táta taky a jeho děda taky. Nikdo se nemůže porovnávat s Michelin ve kvalitě vývoje a technologií. Ta firma je takový gigant, že si to neumí nikdo představit. Kdo u nich strávil nějaký čas, ten pochopí. Jeho slova, neé moje.
Naposledy upravil(a) Marty73 dne stř bře 07, 2018 11:38 am, celkem upraveno 1 x.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: letní pneu

Příspěvek od námořník »

Bekr- to máš určitě pravdu, ale je větší procento ze premiová guma nezklame než že low endová guma překvapí . Pak samozřejmě záleží na zkušenostech známých a podobně.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: letní pneu

Příspěvek od romull »

Mě známí referovali celkem dobré zkušenosti s pneu Hankook, konkrétně Ventus S1 Evo 2. Jde prý o sportovní gumu výbornou na suchu i mokru, a to mi jde především. =)

http://www.hankooktire.com/cz/passenger ... -k117.html >:-@
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Bekr »

Marty73 píše:No právě, nekonečná témata jsou nejlepší
... Mě se nezdá cena za PS4 2.348 Kč zrovna vysoká, ...
Tak to je supr cena! V mém rozměru 215/55 ale stojí od 3,5tKč výš.
Že to bude dobrá volba, o tom asi není, dle jednoznačných výsledků v testech, pochyb a to i za 3,5. Asi si hodím korunou, jestli michelin nebo dunlop... ;-D
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

Se zkusím přiživit na tématu. Jaro se blíží, budu potřebovat gumy na plečku (ty co tam jsou, jsou už ve fakt žalostném stavu), takže rozměr 155/70 R13. Rozměr je specifický v tom, že u většiny značek pro to není stejná guma, co v těch normálních rozměrech. Kromě snad Barumky mají všechny v názvu něco jako Eco, Compact, Street, ... prostě jakoby to zavánělo tím, že je to nějaká sockoguma :-DDD Cenově je to jinak prakticky jedno (gumy v tomhle rozměru jsou obecně tak laciné, že v součtu je ten rozdíl marginální). Takže nemá někdo náhodou zkušenost s těmahle pidi gumama? Na výběr ze značek, co mi alespoň něco říkají, jsou Barum Brillantis 2, Continental ContiEcoContact 3, Hankook K 425 Kinergy eco, BFGoodrich Touring, Goodyear EfficientGrip Compact a Dunlop SP StreetResponse 2.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Bekr »

Kdysi jsem měl na favoritu nějaký Hankook eco-něco. Byl jsem tehdy naprosto spokojen. Do nějakýho r. 2000 jsme měli snad na vsech služebních octávkách bravurisy a taky nás ani nenapadlo tam dávat něco jiného...
Myslím, že tomhle rozměru a v téhle kategorii bych nebral asi jen podivné asijské značky.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: letní pneu

Příspěvek od romull »

Hankooku už bych se nebál, tyhle jsem chtěl dát na H6, ale než přišlo jaro, tak jsem ho prodal http://www.autocentrumkarvina.cz/hankoo ... 5-r17-98w/

Na plečku by stačily určitě tyto, ty myslel asi i Bekr http://velko-pneu.cz/pneu/23738-hankook ... 5-t-letni/ , to je cena jak za galusku na jízdní kolo :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

Jj, ty jsou v tom výběru :-) Cena jo, nejlevnější jsou ty barumky, ty jsou asi po 6 stovkách :-DDD proto i říkám, že o cenu nejde, pač i u těch nejdražších ten rozdíl v absolutní hodnotě nebude nějak velký. Jenom je právě otázka, jestli se ty gumy vůbec v něčem liší nebo to sjíždí z nějaký eko fabriky a každej na to lípne svojí značku :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

Marty73 píše:No právě, nekonečná témata jsou nejlepší

Jinak add cena premiovek. Mě se nezdá cena za PS4 2.348 Kč zrovna vysoká...
To máš hodně levnej rozměr. Moje 215/45 R17 byly přes 3. A to jsem to sledoval asi rok a koupil, když byly nejlevnější.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

No, nejlevnějších z těch ekogum se nakonec ukazujou BFGoodrich Touring, který jsem našel asi na dvou eshopech za 350,- za gumu :-DDD to bych měl snad i cukání objednat, ale nejspíš to bude nějakej překlep v ceně a pošlou mi leda kulový :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“