letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Jj právěže mají trochu jiný vzorek.Není to čistě silniční pneu.
To ti věřím,není to rozhodně příjemný pocit.Eee pamatuju jak jsi loni na ledovce cestou někde na cáb,nebo pak v krčmě prohlásil, kam jsem to zas vjel :-D ;) Klasická úvaha,ale už jedeš no.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Bekr »

GordiK píše:Zvladne to neco na tech SportMaxxech i mimo silnici?
Problém by bylo bláto. Mokrá tráva není se subaru zásadní problém ani na čistě silničních gumách. Asi ty SportMaxxi nebudou ideální na šotolinu, ale ta u nás prakticky neexistuje, takže to mi snad nebude tak vadit. Dlouho jsem na forestry dával letní SUV gumy, takové ty téměř AT. Dříve původní Pireli Scorpion STR (nebo tak nějak), pak Conti SrossContact LX2, které mi třeba přišli úplně úžasné na šotolině (mám na mysli poměrně hladké šotolinky ve Skandinávii). Jenže na tu se dostanu jednou za rok nebo i víc na dovolené a na asfaltě jsou už i tyhle gumy o kompromisech. Navíc na rozdíl od spousty zdejších šílenců si nemyslím, že forester je offroad a XT už vůbec ne...
Ale pro ty, co s tím jezdí věčně někde po stavbách, polích nebo do lesa dávají smysl AT gumy, ne silniční nebo dokonce sportovní silniční...
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: letní pneu

Příspěvek od RadekN »

Simo, není to nic extra. Barum Cargo 195/70R15. Koupil jsem je společně s alu disky, tak jim chci dát šanci, jestli aspoň výrazněji sníží spotřebu. Pokud ne, tak tam půjdou zase Maxxisy :).
Přílohy
20180406_200414.jpg
20180406_200358.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Jo tak už maj hodně za s sebou :-D ;) Na snížení spotřeby snad dobré :-) a jsi střelec,že s takovým nevzorkem jezdíš bůhví kde? :-) To mám snad lepší bridgestone-duellery 205/70/15 v garáži na vyhození,půjdou nejspíš do šrotu,původně jsem je chtěl nechat jako kopyta pro vraníky,tyto:
https://www.pneuvranik.cz/x1234-w__1/pr ... %29-vranik
Ale mimo jiné to vyjde už tak draho,že to radši pořídím normální pneu.
Eee jak se tak dívám,to máš taky už předsedovo dinitrol,nebo tak nádhernou vrstvu bláta,vypadá to jak Dinitrol,či něco podobného.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: letní pneu

Příspěvek od RadekN »

Fotka dost zkresluje, reálně mají ještě cca 5-6mm vzorku - viz foto tady https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 05#p318253 a docela se s nimi jezdí hezky a pěkně odvalují :). Ale mimo asfalt to chce opatrně, jen mě překvapilo jak AWD u Subaru hezky funguje, když i takový nevzorek se statečně prohrabe blátíčkem :-D

Podvozek je ošetřený od předchozího majitele a jen je to vidět, protože až dneska jsem pořídil podběh, který jsem ztratil v Milovicích :-D
Naposledy upravil(a) RadekN dne pát dub 06, 2018 9:29 pm, celkem upraveno 1 x.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: letní pneu

Příspěvek od petr »

Sima : ty duelery uplně nevyhazuj, když tak mám pro ně využití jen to tu nebudu psát na co ...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

Hele dělají se vůbec nějaké AT gumy v 215/60R16? Se mi skoro nic najít ani nepodařilo... všechno v takových rozměrech, který se na to auto skoro ani nevejdou a pokud vejdou, tak skoro určitě nepůjdou zapsat do techničáku :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Makovica »

Mira píše:Dodávkové pneu mají jen vyšší hmotnostní index, s M+S to nemá nic společnýho.
Pokud zaprší, na silničních gumách nejezdit mimo asfalt. Nikam nedojedete. Ten žádnej vzorek se hned zalepí blátem a končíte, jen se kloužete.
Ty AT vypadají super a nemusíte čekat, až letní děštíček oschne aby jste mohli na polňačku.
A vzpomněl jsem si, že jsem jezdil i Vredestein Sportrack 5 a to byly gumy co mohu doporučit.
Ja som tak isiel po rozbahnenej luke dole kopcom na G91 a tiez to pekne klzalo a lepilo. Asistent zjazdu fakt mal co robit, no zvladol to. Bez neho nebola sanca.
Ale nikdy viac, to som bol mlady a sprosty :)
Len fakt neviem, ako sa tych Gciek zbavit.
Na druhu stranu - su nejake slusne ATcka, co nemaju problem na asfalte na vode ?

A s tymto plne suhlasim: "Mokrá tráva není se subaru zásadní problém ani na čistě silničních gumách". Samozrejme nie nejaky strasny kopec.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

Dělaj, třeba tyto krutopřísný https://www.e-pneumatiky.cz/yokohama-ge ... zalni.html
Nebo použít tzv. univezální celoročky.
sima píše:Jj právěže mají trochu jiný vzorek.Není to čistě silniční pneu.
To ti věřím,není to rozhodně příjemný pocit.Eee pamatuju jak jsi loni na ledovce cestou někde na cáb,nebo pak v krčmě prohlásil, kam jsem to zas vjel Klasická úvaha,ale už jedeš no.
No a to jsem musel ještě zpět, to bylo ještě horší. :-)
A to se mi stalo o víkendu, kde se mi známá zkratka stala po oblevě bahenní lázní. Fakt jsem překvapenej, co jsem to projel. Něco jak Milovice, akorát jsem byl sám bez kurtny, pouze s mrzkým lanem, ale bez hroudy podobně postiženejch pacientů a vyprošťovadel a pokud bych musel pro pomoc, zničil bych i boty. Prostě jsem projel místem, který bych už nevycouval a nebylo návratu, tak jsem se vrhnul i do kaluže která měla tak 30 metrů a nevidíš jak je hluboká, jen vidíš velkej kus kulatiny kterýmu se navíc musíš vyhnout a při výjezdu vidíš ty vyjetý koleje, kterým se musíš taky vyhnout, jinak zavisíš a to vše na dvojku, protože seš tak vyděšenej, že si neuvědomuješ co za kvalt tam je. To bylo asi mé štěstí, protože na jedna bych to asi zahrabal až moc a nepomohl by ani na konci lepší povrch, kde bylo bláto již vystužený trochou písku. Prostě jsem čuměl a uvědomil si jakej jsem magor, abych si cestu zkrátil o 3 km.
A proto je lepší mít letní pneu, to by vás taková blbost ani nenapadla. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: letní pneu

Příspěvek od kjell »

@Mira, Sima: Pánové, jsem rád, že po zevrubné diskuzi jste mi mé nové gumy schválili a pochválili :-)
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: letní pneu

Příspěvek od kjell »

RadekN píše:Fotka dost zkresluje...
Zkresluje? To mi spíš přijde jako 'před' a 'po' :-D
Takové slicky bych nedal ani na sedan po mírném destiku ;-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

J, ty mě nenapsali, jak jsem viděl napsáno geolandar, tak jsem na to ani nekoukal, vzhledem k jejich proslulému jménu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: letní pneu

Příspěvek od RadekN »

kjell píše: Zkresluje? To mi spíš přijde jako 'před' a 'po'
Takové slicky bych nedal ani na sedan po mírném destiku
Najdi deset rozdílů :))
Přílohy
20180407_082229.jpg
20180406_200358.jpg
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

Ty ATR contíky ve mně budí důvěru, tydle rozhodně ne. Ty bych nevzal ani do terénu ani na silnici.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Míra-to jsi si teda orosil nejen čelo :-) no vidím to,nelehká situace-sám,zpět nemůžeš,obutí lehoučké.Nejhorší ta kaluž,kde nevidíš,ale pak prostě jedeš a modlíš se,ať tam není další kulatina,či moc hluboko.Taky bych byl kapku připosraný,forestra máme jenom jednoho,my dva jo =)
Petře-pneu vyhazovat nebudu,já jen,že jsem nad nima vždy stál a řkal si,vyhodit či ne,no na to je času vždy dost,takže není problém.Jen jsou fakt už staré,záleží na co to chceš,vypadají dost bídně,ale překvapivě se mě na nich jelo pořád výborně,než jsem koupil nové pneu.
Radek-vidím rozdíly-bahno a nebahno :-) náhodou s tímhle vzorkem bych se nebál i trochu mimo silnici,možná bych byl nemile překvapen,možná ne :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“