letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: letní pneu

Příspěvek od nun »

Tak do toho asi nepůjdu - ne že bych to mechanicky nedal, ale elektricky ohledně zapojení jsem dnes už trochu mimo, musel bych to vidět fyzicky jak to je zapojeno (nevládnu englisch tak si tyhle cizácké věci nejsem schopen nastudovat napřímo).
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od suubaru »

DARUJI: příští úterý vyzouvám letní Micheliny 225/45/r17, mají nejméně 4,2 mm. DOT konec 2012. Mají asi 60tkm, trochu ztvrdly, na okruh apod. Ova.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

u-geen píše:nun: skoro nemozna.. viz muj OTB
On by to mohl mít ještě jednodušší, protože má před FL a tam se IMHO dá koupit hotová konverzní sada.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: letní pneu

Příspěvek od u-geen »

jen ramecek na 2 din a ovladani klimy? to ani nevim... vim, ze je na manualni klimu :)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

u-geen píše:jen ramecek na 2 din a ovladani klimy? to ani nevim... vim, ze je na manualni klimu
Myslím, že na před FL s jednozonovou klimou jo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: letní pneu

Příspěvek od draconis »

Už jsem to tu někde dával, mrkněte na tohle: http://www.plutanium.cz/babca/cs/2300-j ... eho-subaru
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: letní pneu

Příspěvek od Traveller »

Jsem si tak o víkendu zajížděl brzdy až jsem "dojel" slovutné Geolandary. :-DDD :-DDD :-DDD
Nejdříve se začaly zlehka ozývat, ale když jsem dojížděl domů, tak už to byl docela hukot. A čím hladší ojetější asfalt, tím to bylo horší. A vůbec nejhorší zvuk to vydávalo na zbrusu novém asfaltovém kousku, který pořádně nebyl ani ojetý a dost možná ještě trochu lepil.
To by jeden neřekl, co může s tou gumou udělat pár set kilometrů trochu ostřejším tempem. Moc bych za to nedal, že to mají takto udělané schválně, aby bylo jasné, že je čas gumu vyměnit. Na jedné z nich jsem totiž našel ze vzorku zbrusu nově vylezlé drobné drážky, které na ostatních, o chloupek méně ojetých gumách, nejsou. A zrovna ta guma se , mám pocit, ozývá nejvíce.
Každopádně nájezd 100.000km není špatný, ale vzhledem k bídným vlastnostem za mokra to zase není tak překvapující.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: letní pneu

Příspěvek od cleo »

Tak to na nich mám před sebou ještě 4 roky, no co se dá dělat :-( když už je mám, tak je i dojedu.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

Mě ty moje gumy strašně hvízdaj. O víkendu jsem byl nucen protijedoucím blbem to zašlápnout nadoraz z 90+ a zastavilo to tak, že jsem čučel, ale byl to hukot jak od rychlíku. Ale kupodivu žádnej smrad, jen pískání. Na gumy za 15 stovek dost dobrý, jen doufám že jim to neublížilo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4928
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Makovica »

Traveller píše:Jsem si tak o víkendu zajížděl brzdy až jsem "dojel" slovutné Geolandary.
Nejdříve se začaly zlehka ozývat, ale když jsem dojížděl domů, tak už to byl docela hukot. A čím hladší ojetější asfalt, tím to bylo horší. A vůbec nejhorší zvuk to vydávalo na zbrusu novém asfaltovém kousku, který pořádně nebyl ani ojetý a dost možná ještě trochu lepil.
To by jeden neřekl, co může s tou gumou udělat pár set kilometrů trochu ostřejším tempem. Moc bych za to nedal, že to mají takto udělané schválně, aby bylo jasné, že je čas gumu vyměnit. Na jedné z nich jsem totiž …
Uz sa neviem dockat, ked ich zjazdim. Ale 100t km asi nevydrzim. Musim na tom zamakat v zatackach asi viac.
Na Slovakiaringu som si s nimi uzil na odtrhovej plosine kopec zabavy (pretacave smyky/hodiny), aj ked pri priamej akceleracii na mokre to az take zle nebolo. Priame brzdenie samozrejme tiez mierny pruser :)
Na suchu a pri slalome sa to celkom dalo.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: letní pneu

Příspěvek od Traveller »

Já už jsem na nich od loňska lítal do zatáček co to dalo a stále nic, až do tohoto víkendu. :-DDD Když budeš jezdit slušně, tak se na nich určitě dá udělat 130-150.000km. :-DDD
Ale stejně je fakt zajímavé, jak rychle šly kopru a hlavně jak rychle se to začalo projevovat?!? Prostě během nějakých možná 150-200km a z obvyklého klidu byl najednou hukot jako blázen.
Ale dávám to opravdu za příčinu konstrukci gumy. Už mi pár lidí říkalo, že to tak je na některých gumách udělané, aby to řidiče varovalo, že je čas na výměnu. No musím uznat, že to je výzva k výměně jak se patří a k nepřeslechnutí. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4928
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Makovica »

Traveller píše:Já už jsem na nich od loňska lítal do zatáček co to dalo a stále nic, až do tohoto víkendu. Když budeš jezdit slušně, tak se na nich určitě dá udělat 130-150.000km.
Ale stejně je fakt zajímavé, jak rychle šly kopru a hlavně jak rychle se to začalo projevovat?!? Prostě během nějakých možná 150-200km a z obvyklého klidu byl najednou hukot jako blázen.
Ale dávám to opravdu za příčinu konstrukci gumy. Už mi pár lidí říkalo, že to tak je na některých gumách udělané, aby to řidiče varovalo, že je čas na výměnu. No musím uznat, že to je …
Ja jazdim slusne, vacsinou klobuk. Tych 100K+ s nimi psychicky ale nezvladnem (hlavne pri striedani aj za zimne), tak musim pritvrdit.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Jak jsem tušil,sehnat dobré pneu 205/70/15 a čistě letní za rozumnou cenu je problém.Tedy spíše výběr je omezený.Nemáte někdo nějaký tip?Chci zkušebně přezout na onen origo rozměr(momentálně tam mám pěkné alu 16),tak jestli se mě to zalíbí,tak budu třebovat pneu 205/70/15.Ptám se předem,pátrám sám,klidně napišě i SZ,ať z toho neděláme kovbojku,nebo i sem,je mě to jedno =)
Nejradši bych myšáky(mám je tam včil,staré,sjeté ale tyhle pneu mě fakt vždy dostali,jak jsou po všech stánkách bezproblémové)když už za to uvalit tolik kč,ale je to teď pro mě zbytečně nákladné,takže spíš klidně kumha,kormorany,rikanen,či já nevím co,už mě ty názvy ani nic neříkají,prostě něco co nestojí ranec,protože nejen auto-pneu živím B-) Vím,že stejně nakonec vyberu něco sám,ale co kdyby přeci jen nějaký dobrý tip.
Kdyby byl tento rozměr víc rozšířený ani se zde neptám,neobtěžuju,protože vím,že je to zas stejně jen volba-drahé pneu či přiměřená cena nějaké dvojky od myšáku,či typ goodrich,nankeng apod.Mimochodem co Uniroyal?
Beru i náhodné bazarovky s dobrým vzorkem,rovnoměrným,což je kumšt,jedny jsem našel,ale je to daleko,nejsem bystrozrak...
Jak říkám neřešil bych to zde,ale asi zítra přezuju a ty pneu na tom jsou vnějškem v prdeli a staré,jestli mě jinak bude vše sedět,tak jak předpokládám,třebuju pak nutně přezout na lepší vzorek.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: letní pneu

Příspěvek od cleo »

Myšáci v tomhle rozměru jsou drahý. Co takhle Nexen N'BLUE HD PLUS za 1156/ks na Nejlevnější-pneu?
Ánébó když chceš zůstat v koncernu, tak KORMORAN SUV SUMMER, ale už je dražší, necelých 1500/ks.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: letní pneu

Příspěvek od RadekN »

sima píše:Jak jsem tušil,sehnat dobré pneu 205/70/15 a čistě letní za rozumnou cenu je problém.Tedy spíše výběr je omezený.Nemáte někdo nějaký tip?Chci zkušebně přezout na onen origo rozměr(momentálně tam mám pěkné alu 16),tak jestli se mě to zalíbí,tak budu třebovat pneu 205/70/15.Ptám se předem,pátrám sám,klidně napišě i SZ,ať z toho neděláme kovbojku,nebo i sem,je mě to jedno
Nejradši bych myšáky(mám je tam včil,staré,sjeté ale tyhle pneu mě fakt vždy dostali,jak jsou po všech stánkách bezproblémové)když už za to uvalit tolik kč,ale je to teď pro mě zbytečně nákladné,takže spíš klidně kumha,kormorany,rikanen,či já nevím co,už mě ty názvy …
Sleduji v podstatě denně bazos/sbazar/aukro s tímhle rozměrem, protože je ještě taaaakových pneu, co bych chtěl zkusit.... Když bys byl ochotný slevit z čistě letních pneu, tak aktuálně co mi přijde jako fajn nabídka, kam má smysl alespoň zavolat:

https://auto.bazos.cz/inzerat/75458651/ ... nental.php
http://aukro.cz/205-70r15-96h-michelin-i6821434949.html

Na tyto jsem psal před měsícem, ptal jsem se na rok výroby. Odpověď taková nijaká..
https://auto.bazos.cz/inzerat/74306543/ ... rzalni.php
Auto jsem kupoval v r. 2015 a hned jsem ho prezoval na terenni. Hezky den
A pokud bych jezdil víc na silnici, šel bych do těchto, to budou asi fakt nové pneu.
https://auto.bazos.cz/inzerat/74034604/ ... -300km.php
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“