letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: letní pneu

Příspěvek od Marty73 »

Koukám, že vlastně není žádná dobrá volba. To je síla.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: letní pneu

Příspěvek od goha »

Ale je.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
plukovník

Re: letní pneu

Příspěvek od plukovník »

Tak přátelé, kontrolní otázka... :-(

Nové auto, nové gumy Yokohama, pravidelná kontrola tlaku přesným manometrem,
naposledy včera večer.
Dnes ráno přesto levá přední na ráfku!!! >:-&

Údiv, zděšení.... :-()()-:

Kolo opět nahuštěno kompresorem, vymontováno z auta, ponořeno do sudu s vodou, nezjištěn nikde ani ten nejmenší únik, všetné bezchybného ventilku, auto bylo celou noc v zamčené garáží...

Jak je možné, že přes noc bylo z tlaku 210 kPa nula ? [BANANA]
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: letní pneu

Příspěvek od Slavek_xxx »

IMHO je nekde dira, ktera se otevre jen kdyz je guma v nejaky urcity poloze... :-/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: letní pneu

Příspěvek od Šaman »

varianta a.) Mimozemšťani

varianta b.) Je tam rafinovaně zapichnutý nějaký bazmek (hřeb, vrut nebo neco jiného), kdysi jsem to tak měl - normálně v provozu v pohodě, po odstavení guma změkla. Byl tam pichnutý vrut.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
plukovník

Re: letní pneu

Příspěvek od plukovník »

Moje rétorická otázka si žádá odpověď [BANANA]

Nebyli to mimozemšťané!

Důvod byl poněkud prozaičtější.
Mám na autě ozdobné hliníkové čepičky, které mají uvnitř, jako téměř všechny kovové čepičky gumový těsnící kroužek. Ten se utažením po předchozí kontrole tlaku "sežvejknul" dovnitř a tlačil na středový trn ventilku, takže kolo bylo přes noc perfektně vypuštěné...

Těsnící kroužky ze všech krytek u všech mých aut letěly v ten moment do prdele... :-DDD
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: letní pneu

Příspěvek od Šaman »

Plukovníku, oprav si text na: mám ZATÍM na autě ozdobné hliníkové čepičky...., čili, kdybys neparkoval v uzamčené garáži, nemáš prázdné kolo... [IRONIE] končím s plevelením. Sorry :-|
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od CoZmo »

nečekal sem, že se někdy zúčastním týhle diskuze, mno tak už je to tady.
Rozpadly se mi letňáky...jakože na kashi, to se mi ještě nepovedlo...v podstatě odvedli dobrou práci, 4 sezony, takže jim nenadávám, vzorek 3,5mm, ale hrany utrhaný, knoty tak chudák adam musel páčit po večerech, prej jezdim jako prase říkali dobřanský...teda voni to řekli hezčejc, jakože moje gumy maj klasickou subaří nemoc...

215/55 R17 na otíka 3.0
- mám je koupit ještě teď a doufat, že něco uspořim? Sem si myslel, že jo, ale nějak se tak nikdo moc netváří.

Otík je tichej, takže hlavní požadavek je na tichou gumu. (Např. moje zimní dělaj randál jak prase, sem myslel, že už budou taky roztrhaný a voni se mrchy furt tvářej jak nový). Taky je žravej (když řídím já neasi), takže nějakej pozitivní vliv na žravost uvítám, pokud něco takovýho existuje i mimo brožurky. Nepotřebuju horentní nájezd na gumu, stejně jí dřív zase roztrhám. S negativníma vlivama počasí si snad hergot poradí subaru, od toho to mám, takže krátká brzdná dráha na mokru a hezký vedení v zatáčkách je vítaný bonus...to první rozhodně, je to přeci jen hromada rozparáděnýho železa.

Historicky mi nejvíc bavili michelinové, dělaj bezva průvodce po knajpách na který nemám love...pirelli dělaj zase drahej kalendář s nahotinkama na kerý taky nemám love, takže člověk si asi moc nevybere.

Dostal sem nějakou nabídku na Michelin Energy Saver, prej mi budou slušet...někdo nějaká zkušenost? V čem sou tak übercool ty vaše P7 co furt řešíte na prvních 5ti stránkách který sem eště dal?
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: letní pneu

Příspěvek od romull »

Tak buď to na silnici sedí, nebo to trošku spoří, obojí se blbě kloubí dohromady. To dává snad jen ten Michelin, ale Energy Saver je pneu pro nižší třídu, to už raději https://www.pneumatiky.cz/michelin-prim ... letni.html .......jinak a za mě jsou fakt dobrý https://www.nejenpneu.cz/10002-continen ... contact-5/ a pro toho kdo nemusí germány https://pneumatiky.heureka.cz/dunlop-sp ... 7-94y/#o=2 =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

Micheliny jsou dost tvrdý, prej se nedaj sjet. Ale jsou drahý až hrůza. Za rozdíl litr na gumě seženeš lepší značkovou gumu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Myšáky jsem snad nikdy nedojezdil,to jsem dřív měnil rozměr kola a s nima pneu,či rovnou auto :-) Moc ani nepřeháním ;) Jinak vlastnosti letních myšáků byly vždy excelentní,tiché,držely na cestě,následně i při minimálním vzorku a ztvrdnutí směsi,malý valivý odpor,neskutečná výdrž(otázka je jestli to platí i u dnešních myšáků)jen ta cena,ale tj logické no,bohužel :-)
Byly to ty nej pneu,co jsem kdy měl.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

Já si teda na ty Mišelíný Pilot Sport 4 nebocotoje nemůžu stěžovat. Výborně vynikaj na mokru. To by účastníci květnové školy smyku jistě potvrdili. :) Tichý jsou celkem taky. Ale nevím, jak v rozměru na OTB.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od CoZmo »

aha, takže koukám že alternativa k mišákům moc není, jen si musim dát bacha na to, který...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
fajfka
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 13, 2012 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od fajfka »

No a já jsem dal na OTB TOMKET Sport XL za pár šupů a vůbec nejsou špatný -na normální ježdění. Kolik vydržej nevím,jsou tam od jara. Ale na omak byly pěkně měkký, nehet do nich šel asi jako do zde zmiňovaných MICHELIN Pilot Sport 4, to je ale jiná liga.Ty šly na BMW Z4, stály 15k a na OTB bych je asi nedal. A kdo ano - klobouček, pane.
fajfka

Subaru Outback 3,0 AT 2007
BMW 1100 GS
Honda Shadow 1100 C
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od Jechy »

Také jsem zkusil TOMKET Sport XL na Otika a zatím mi přijdou na normální ježdění také v pohodě. Jsem zvědav jak dlouho vydrží. Ale je fakt že byly skoro zadarmo

Odesláno z mého X Compact pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“