Protektory ano či ne

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Protektory ano či ne

Příspěvek od VDC »

CoZmo píše:
Jinak jak čtu diskuze a poslouchám lidi, tak mi zaráží počet fanoušků protektorování. Pochopím studený protektory na kamion, tot ok technologie, ale teplý protektory na osobáky? To se dělalo naposled za totálu na škodárny ne? Sorry, ale týhle technologii fakt nevěřím ani nízkou cenu, natož užitnou hodnotu. Na gumách zavisí přežití jak na brzdách a na tom se prostě ušetřit nedá...


Cozmo tvůj radikální pohled na protektory mě pobavil. :845: Celoboký protektory musí splňovat stejný parametry, jako nová guma. Takže ohánět se nějakou nekvalitou je kravina. Dnešní protektory se s tím, co se dělalo za bolševika nedá srovnat. Jestli někdo tvrdí, že se mu protektor odlepil, tak je to zrovna taková událost, jako když se na nový gumě udělá boule. To se taky stává.
Já používám protektory už hodně,hodně moc dlouho a nikdy se mi nestalo, že by se mi s ním něco stalo. A začal jsem je používat kdysi na Aru, na který jsem potřeboval velkou terénní gumu a na nový jsem skutečně neměl. Ty kola jsou na tom autě do dneška, je na nich najeto asi 80 000 km a pořád fungujou. A zrovna s nima jsem za ty léta dělal hodně psí kusy. Míval jsem protektory i na Renault5, zimáky, z baumaxu za 600/kus a byly to skvělý zimní gumy s výbornou přilnavostí. Šel bych do nich kdykoli znova. A ty protektory co mám na Legacy, na těch jsem zatím stihl najet jen 10 000, ale jsem z nich nadšen. Fungujou ještě líp, než jsem myslel, protože mají trošku měkčí směs. A rychlostní index mají vyšší, než originál BFG.
Zkrátka strašení nekvalitou a ohánění se strachem o život je blbost ::-DD:
Jediný co zodpovědně přiznávám, že se musí víc vyvažovat a čím větší guma, tím víc. Ale to je jediná výtka.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneuservisy

Příspěvek od Mráča »

VDC píše: Já používám protektory už hodně,hodně moc dlouho a nikdy se mi nestalo, že by se mi s ním něco stalo.
Zkrátka strašení nekvalitou a ohánění se strachem o život je blbost ::-DD:
Jediný co zodpovědně přiznávám, že se musí víc vyvažovat a čím větší guma, tím víc. Ale to je jediná výtka.
Ja sem si celoprotektory koupil na stare lego,pac sem nutne potreboval letaky a penez moc nebylo.Po tydnu,sem je sel vratit a byl nuceny koupit origos.Pekne sem si nabehl :666: :666: ,na dalnici mi auto najednou zacalo silene vybrovat.Volant se nedal poradne udrzet.Muhu rici,ze rychlost kterou sem byl nucen pouzit,tak byla zavratna.Trabant se kolem me prehnal jako zavodak ::-DDD: .
Moje prvni cesta vedla do servisu a vysledek?Na vsech 4 kolek propadly behoun a po tydnu :666: .Okamzite sem jel koupit nove gumy a auto absolutne bez vybraci.Protektory sem jel vratit a vzal si penize zpet.Uz nikdy si je nekoupim :1774: :1774: .
Asi sem narazil na poradny sit :725: ,ale po teto prvni a posledni zkusenosti sem vylecen.
WRX 08
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneuservisy

Příspěvek od VDC »

Tomu samozřejmě rozumim, že když člověk udělá takovouhle zkušenost, tak na to zanevře. :655:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Pneuservisy

Příspěvek od tango »

Ono asi záleží taky kdo je udělá, co si pamatuju tak se i řešili Vraníky na zimu a ty byli fakt napohodu :850: Prostě je to fakt dobrý brát lepší gumy, nebo vyzkoušené aprověřené protektory :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Pneuservisy

Příspěvek od CoZmo »

add protektory: ano, již několik let je možný před protektorováním provést rtg diagnostiku pláště a vyřadit tak skrytou vadu. Ale nikdo ti nezaručí, že to udělal, najmě baumax a spol. Furt máme machry s křídou v ruce a hlad po zisku.
Ano, vývoj jde dopředu, ale protektorování osobáků je natolik okrajová zábava, že nevěřim v opravdový progres v této oblasti - kolik trhu v osobních pneu zabírají? 1%? Když protektor stojí 600 a nová guma šrot 700, použitelná za 1000. Nic moc bussines. Takže technologie je furt stejná, jak za komančů. Procesy lepší, ale pořád se to mastí tím, že se to speče dokupy...asi jako když do díry na silnici naleješ horkej asfalt. Buď to pak spečeš dokupy dobře a starý podloží se při tom zachová dobře a máš fajn záplatu, nebo ne tak dobře a příští rok je díra zpět.
Ano, v lese se můžeš k pneu chovat surově, ale dlouhodobě ji nepřehříváš apod., takže to vydrží spíš jak při dlouhejch rychlejch pojezdech po dálnici.
Životnost je dána tvrdostí směsi, obecně tvrdá guma vydrží věky, ale zase neudrží auto na silnici a stejně jako měkká za pár let zpuchří a hotovo.
"Celoboký protektory musí splňovat stejný parametry, jako nová guma." - jak ti 3 roky stará bočnice může vykazovat parametry nový gumy? Parametry má tak běhoun, ale těžko celá pneumatika.
Pro dědovo cesty mezi horní a dolní ok. Pro výlety Arem po lese je to řešení, takže to chápu, je to pragmatické řešení. Pro VDCho uchylku na trialový vzorky naprostá paráda a asi se k tomu přidám, schrasitm plecháče navíc a budu slavnostně obouvat na zlobení.
Mě se protektorování auta, který má jezdit normálně po silnicích, nezamlouvá. Teď sem proměřoval moje zimní gumy po 3 sezonach, evidentně ještě jednu dají. Při ceně cca 1300/ks nevidim v protektoru úsporu.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneuservisy

Příspěvek od VDC »

No tak především je asi dobrý si uvědomit, na co člověk auto používá. Jestli někdo používá auto na dlouhý přejezdy po dálnicích, kde se pohybuje v maximálních rychlostech, tak pak si asi protektory fakt nekoupí. A koupí-li, pak to taky nechápu. Ale to je ta samá logika, jako když si někdo koupí sportovní auto na sportovní jízdu a koupí si na to sračky gumy za 1000 k/kus a pak se diví, že to je na hovno. Máš pravdu, že protektory v rozměrech na ty nejmenší auta se skoro nevyplatí. I když, mladej koupil na justýnu protektor za 350 kč/kus v akci, takže za 1400 obul celý auto a už na nich odjel druhou zimu. Pro studenta významná úspora. :850:

Je pravda, že jsem nikdy nekupoval letní osobní protektory, to skutečně nemá cenu. Taky se všimni, že portfolio nabízenejch protektorů je u letních osobních úplně nejnižší. V podstatě se to prodává akorát v rozměrech právě na auta typu favorit/felicie. Ale zimní gumy si protektor koupim kdykoli, o terénních nemluvě. Zrovna mezi terénníma gumama koupě protektoru znamená podstatně větší finanční úsporu. Taky se velkejm kolům výrobci asi věnujou víc. A taky je určitě dobrý, kupovat protektory od renomovanejch výrobců, který maj dobrý reference, jako je Vraník, Black Star a podobně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Pneuservisy

Příspěvek od ozawasan »

CoZmo píše:add protektory: ano, již několik let je možný před protektorováním provést rtg diagnostiku pláště a vyřadit tak skrytou vadu. Ale nikdo ti nezaručí, že to udělal, najmě baumax a spol. Furt máme machry s křídou v ruce a hlad po zisku.
evidentně ještě jednu dají. Při ceně cca 1300/ks nevidim v protektoru úsporu.
Cozmo - tos :baseball: :baseball: teda......

jak jako v Baumaxu? No tak Ti prozradím tajemství - třeba na protektory, co máme - jsme měli - jsem za dva roky řešil jednu jedinou reklamaci - a že se jich prodalo.....
No a třeba teď na letní protektory - byla zrušena objednávka v celé firmě - důvod - špatná kvalita....... A to si piš, že to muselo dodavatele bolet při tom počtu kusů....
Netrvdím, že prodáváme extra kvalitu - ono se to odvíjí právě od té ceny - pokud někdo čeká za 700,- Kč(ne ojro) pneumatiku na Le Mans - tak to má blbě nastavený level....
Je to jako se vším - když tvrdíš dělňasovi z Ukrajiny, aby si nekupoval ruční míchačku za pár stovek, protože mu za chvíli odejde - a on si jí koupí za pár stovek - a nedá na tebe, protože ta, co mu doporučuješ stojí několikánasobně víc - tak pak bude všude povídat, že koupil šunt.... Zkrátka ten lowcost, co se prodává pro někoho, kdo na to mákne jednou za uherák je kvalitní zboží z P.R.C u..... ::-DDD: :secret:
Tak jsem si ale ulevil...... :3gears:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Protektory ano či ne

Příspěvek od tango »

Každý má svůj kousek pravdy, VDC souhlasím s tebou na těch Vraníkách, známej je má na Sharanu a spokojenost :supeer:
Ozzy klíd :friend: Ty to znáš určitě nejlíp jak to funguje, protože v tom děláš snad milion let :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Protektory ano či ne

Příspěvek od ozawasan »

tango - vždyť já jsem úplně klidnej :4690: , úplně :6066: , klidnej :839: , ježíšmarjápanno - já jsem tak klidnej :655: ::-DDD:
a to jsem ještě nezačal vyprávět o potravinách, ve kterejch jsem 12 let dělal - teda v hypáčích - to by bylo ::-DDD:
ale nadchází čas odpoledních svačin a pak večeří - nechme to na jindy :secret:
Ale jinak je všechno prvotřídní kvalita -hlavně mlíko za 8,90 :chlastslast: :cenz:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Protektory ano či ne

Příspěvek od hetzer »

neni protektor jako protektor, tyhle bych si na auto klidne dal: http://www.markgum.cz/index.php?page=main
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Protektory ano či ne

Příspěvek od mack »

Já těžce přemýšlím nad letními protektory vraník na lego,nepředpokládám jízdu po dálnici a na ty naše valašské okresky mně přijdou OK.Měl jsem je na dodávce a spokojenost,jen se mně zdá že se rychleji ojely.A na zimu jdu na 1000% taky do vraníků :657:
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Protektory ano či ne

Příspěvek od Doro »

Myslím, že protektor si nepořídí někdo, kdo jezdí hodně dálnice a užívá si řádění v zatáčkách na okresce, bo tam má defekt pneu nepříjemné následky a čék na pneu mosí dost spoléhat.
Protektor na AT pneu - tady myslím není co řešit, na zimní pneu pro lidi do hor taky úplně v pohodě.
Kdo jezdí normálně a v klidu, nemá důvod protektory odsuzovat.

Osobně bych si je ale na forestříka nedal - v zimě potřebuju jen tu nejměkčí pneu a v hodně vysoké kvalitě (na zimní gumě se nedá šetřit, spíše naopak), bo na tom závisí, zda vyjedu a sjedu, zabrzdím a rozjedu se nebo zůstanu viset, v létě semtam jedu i po dálnici a mám rád jistotu, což je u nové pneu přec jen vyšší, obzvláště při celodenním ježdění po všemožných cestách. Do teréru bych si je ale s klidem dal a na Justy bych to vůbec neřešil - ta jezdí málo, pomalu a krátké trasy.
Pokud je rozdíl v ceně malý, taky bych to neřešil a bral raději novou. Ale dát za pneu 5 nebo 9 tis. Kč je rozdíl a třeba Vraníka bych se nebál.

Více už bylo řečeno, stačí se zamyslet a rozhodnout dle vlastní potřeby :drive:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
jorgge
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 112
Registrován: čtv zář 10, 2009 2:55 pm

Re: Protektory ano či ne

Příspěvek od jorgge »

ozawasan píše:tango - vždyť já jsem úplně klidnej :4690: , úplně :6066: , klidnej :839: , ježíšmarjápanno - já jsem tak klidnej :655: ::-DDD:
a to jsem ještě nezačal vyprávět o potravinách, ve kterejch jsem 12 let dělal - teda v hypáčích - to by bylo ::-DDD:
ale nadchází čas odpoledních svačin a pak večeří - nechme to na jindy :secret:
Ale jinak je všechno prvotřídní kvalita -hlavně mlíko za 8,90 :chlastslast: :cenz:
jj, taky mam za sebou par let v potravinach .. to byly nekdy veci ::-DDD:
Forester SG 2.0X Dark Grey
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Protektory ano či ne

Příspěvek od M.Z. »

Asi před 10 lety jsem koupil zimní Vraníky na Kadetta,po několika brzděních na mokru a zatáčkách, jsem to otočil a jel protektory vrátit, nedalo se na tom bezpečně jet. Dali mi tam nějaké nové zimní gumy a bylo z toho úplně jiné auto. Od té doby se hodně určitě změnilo, ale já bych je nedal ani na dodávku.
I když kecám, na Transitu je máme, ale u toho je to fuk, ten se rozdýchá sotva na 120 po dálnici.
Naposledy upravil(a) M.Z. dne čtv dub 15, 2010 2:12 pm, celkem upraveno 1 x.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3136
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Protektory ano či ne

Příspěvek od Albi »

já bych po několika zkušenostech do protektorů - u aut naší kategorie - v žádném případě nešel !!! :1774:
ne na současná auta ... a uvědomme si čím jezdíme, to není Š120 ...

a nemyslím, že by se za 10 let něco změnilo ...
:1774:
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“