Pneuservisy

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneuservisy

Příspěvek od VDC »

Tenhleten pan Pešíček býval Průšovým sponzorem. Třeba se teď potřebuje zahojit... ::-DDD:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pneuservisy

Příspěvek od Mira »

Jo, jo, to sedí. Sám mám od něj zimní gumy za 5 litrů, co sem vyhrál poukázku v Třeboni v tombole. To byl dobrej rok. Byla to 1. cena a to jsem vyhrál i tu druhou. A fakt to nebylo domluvený, což mi nikdo nevěří. ::-DD:
A to sem měl i dopravu zdarma, přivezl mi je sám velký Jiří až do Brniska.
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Pneuservisy

Příspěvek od Harry »

VDC píše:Tenhleten pan Pešíček býval Průšovým sponzorem. Třeba se teď potřebuje zahojit... ::-DDD:
To je dobrej fór! ::-DDD:
Ale možný je všecko. :!:
Zahojit se určitě potřeboval. :850:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Pneuservisy

Příspěvek od npeter »

Tak přidám svou zkušenost s nákupem nové sady alu kol (Proline B700 17") a zimních pneu (Dunlop WS 3D 215/55 R17).

Chtěl jsem to jako sadu, tak jsem hledal eshopy, co budou mít obojí a nabídnou dodání vyvážených pneu, optimálně s montáží na auto. Koupil jsem u eso-pneu.cz, ale je to tentýž shop jako alukola.cz nebo bezva-pneu.cz (možná mají i další adresy).

Takže jsem objednal, potvrdili objednávku, sjednali jsme termín montáže, přijel jsem, namontovali jsme. Dílna na Praze 6 byla dost tragická, mechanik takový zmatený. Doposud vše ok.

Brzo potom jsem jel po dálnici, kolem 100kmh mně ale vibroval volant. Říkal jsem si, že pneu jsou nové a musí si sednou. No když to nepřestalo ani po 500km, objednal jsem se na reklamaci vyvážení. Cca do týdne jsme dohodli termín (bohužel ty největší mrazy), takže to byl pěkný opruz dostat z kol sníh/led a aspoň trošku je zahřát, aby na discích držely lepící závaží. Znovu vyvážil jenom přední, protože "zadní přece nemůžou mít vliv na vibrace volantu".

Měl jsem možnost jízdu potom zkusit jen jednou po dálnici, bylo to lepší, ale řekl bych, že to nebylo ideální. Nicméně to také mohl být led v kolech, pořád mrzlo.

Protože se brzo chystám na delší cestu mimo ČR, nechal jsem pro sichr převážit ve svém servisu a ejhle, všecky kola byly mimo, sundali z nich celkem 450g závaží a znovu vyvážili s použitím 280g! Závěr je, že technik eshopu neumí vyvažovat, protože to dělá stylem jedna sada závaží, znovu ověřit, přidá další atd. atd. takže na každé kolo dává závaží min. nadvakrát, spíš ale natřikrát. Správě je potřeba vyvážit kolo najednou, aby závaží byla na tom správném místě.

Závěr si udělejte sami...
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pneuservisy

Příspěvek od HonzaCZ »

npeter: Jo, vypadá to na zfušovanou práci... V "mém" pneuservisu daj závaží napoprvé a druhé měření je 0-0. Pokud by bylo kolo nevyvážené moc, tak dokonce zouvají a protáčejí pneu na ráfku, aby to i bez závaží bylo co nejvyváženější.

Holt je vidět, kdo si zakládá na stálých zákaznících a kdo si chce vydělat na těch, co "naletěj" napoprvé.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneuservisy

Příspěvek od mamut »

450g závaží? :670: :670: :670: :670: Proboha a to na novym kole?

A já byl udivenej když sem na nabouranym disku kterej mírně hází musel mít 95g a přišlo mi to hrozně moc ....
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pneuservisy

Příspěvek od HonzaCZ »

mamut píše:450g závaží? :670: :670: :670: :670: Proboha a to na novym kole?

A já byl udivenej když sem na nabouranym disku kterej mírně hází musel mít 95g a přišlo mi to hrozně moc ....
Asi ze všech, mamutíno, ne z jednoho :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneuservisy

Příspěvek od mamut »

HonzaCZ píše:Asi ze všech, mamutíno, ne z jednoho :-)
Však to sem pochopil, ale 450/4 je stále víc jak mých 95g na nabouranym disku ::-DD:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Pneuservisy

Příspěvek od npeter »

Ano, 450g bylo na všech čtyřech. Nově je tam 280g/4 = průměrně 70g, což také není málo :655:
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Pneuservisy

Příspěvek od CoZmo »

sorry, ale i 280g - to se rve tak snad na nakladaky, budto mas uplne zniceny rafky nebo gumy...ale spis mi prijde, ze to nekdo vyvazoval od oka, protoze normalni digi vyvazovadlo ti nejenom rekne presne kolik ale i kam nabouchat, to musi zvladnout cvicena opice...

A ten kec o tom, ze zadni nepotrebujou...to uz bych ho mlatil tyci...posledni dva dny sem mel furt blbej pocit z rizeni, ze to tahlo a mlelo volantem...a hle, na zadnim kole bylo nafoukano o 0,3 mene...zadnej snih...takze tak...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pneuservisy

Příspěvek od HonzaCZ »

CoZmo píše:A ten kec o tom, ze zadni nepotrebujou...to uz bych ho mlatil tyci...
Asi tak, to pak mele celym autem a ničí ložiska, uložení ramen, možná i tlumiče.... kór při vyšších rychlostech na dálnici... :815:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Pneuservisy

Příspěvek od Albi »

nevyvazeny zadni kola sice nejsou tolik citit ve volantu, ale k.ule ti natresou :845:
jinak pokud uz je potreba hodne zavazi, bude spise krivy disk a tam uz je to stejne v haji, hazi to pak hlavne kvuli geometrii, kolo smajda ... dobre to znam z drivejska :666:
mate zkusenosti s firmami, co rovnaji kola ? pripadne strikaji ?
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneuservisy

Příspěvek od mamut »

Albi píše: mate zkusenosti s firmami, co rovnaji kola ? pripadne strikaji ?
Nemám, ale teď přes zimu nechávám opískovat jedny kola a olakovat je nechám v nějaký autolakovně kam táta vozí auta.
No a přes léto mě čeká oprava kol které mám na autě teď (jeden disk hází a jeden mi uštípnul obrubník na parkovišti v Letňanech ::-DD: )
Pravděpodobně to povezu chlapíkovi co sídlí v ulici Poděbradská v Praze, nic víc o něm nevim :845:

EDIT: Našel jsem ho: http://www.suchomelsvarovani.cz/
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Pneuservisy

Příspěvek od npeter »

Jsou to úplně nové disky!!!
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Pneuservisy

Příspěvek od CoZmo »

Vážili ste to v tvym servisu digitální vyvažovačkou, nebo jinak? Kdyžtak si udělej výlet do nějakýho pneuservisu a zaplať si vyvážení. Pokud budou disky vadný, tak to servisák pozná a ukáže ti to...zažil sem ohlej elektron a volali mě s tim, že hele ta osmička, vyvážíme ti to hromadou železa nebo si to radši necháš srovnat? No a zjistíš, kde chyba...možná z toho bude ještě bezva reklamace u dodavatele. Možná je to správně a jsou to vyhozený prachy...ale ani ty ten pocit uplně nemáš...usazování gum po obutí je legenda z harryho příběhů a gumám obyčejně zabere tak 5 km. Projeď to a uvidíš.

Nebo to necháš bejt a pohoda, nebo taky sjedeš gumy po straně a na jaře je vyhodíš...víc možností není.

Když zahrnu čas, kterej s tím celkově strávíš a vícenáklady, tak úspora z eshopu pryč a poučení napříště. Eshop to neudělal záměrně, ale zkrz webový rozhraní to zboží vidět není. Těším se na rozuzlení...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“