Letní pneu na Forestera

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od mamut »

Foukám pocitově, ne dle tabulek. :826:
Jen přefoukaná guma drží sakra hůř na mokru, ale za to ovladatelnost v krajních mezích adheze je o mnoho lepší, guma nepruží a auto reaguje na povel.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od telatko »

moje skusenost na conti premium contact II je takova.. ze sice foukam mirne vic nez je doporuceno.. cca do 2,4 za studena.. ale skousel jsem prefouknout na 2,7 a auto i na suchu ustrelovalo hodne nekontrolovatelne.. po ufouknuti zpet na 2,4 to drzi pekne.. i na mokru.. 2,9 nebo 3,0 si nedokazu ani predstavit :conf89: pritom o tvrdosti se nebavim...
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od mamut »

Telatko, když gumu nafoukáš víc, nemá takovou tendenci se svlíkat.
Pokud pak řízneš zatáčku a auto začne "uklouzávat" a v tu chvíli potřebuješ auto korigovat, tak reaguje okamžitě, pokud je guma ohrnutá, vždy ti dělá určitou "prodlevu" a auto v tu chvíli plave.
Pokud bych s autěm měl po většinu doby jezdit účelově, foukám na míň, ale mám ho už téměř jen jako víkendovku :845: takže i tlumiče mám nastavený na tužší atd.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

mamut píše:Romíku, je to přesně naopak, chceš-li aby se nesjížděly hrany pneu, nafoukej je víc.
Já abych u imprezy trochu zabránil sjíždění hran a abych zlepšil ovladatelnost, foukám na 2,9 vpředu a 2,8 vzadu (A stejnak se mi hrany pořád sjíždí více ::-DD: )
Ano, špatně jsem to napsal. Když dám málo, sjíždějí se vnějšky, když dám více, sjíždí se střed. Dle tabulky pro tento rozměr mám foukat 2.2 předek a 2.1 zadek prozatížení 3 osoby na letní. Zimní Nokiany jsem foukal na 2.2 a sjely se střed :655: . Letní Yokohamy jsem foukal 2.4 a sjel se kupodivu vnějšek :655: . Jezdím většinou sám. Je to o směsi a čím větší šířka pneu, tím hůře se to odhaduje. Na příčných nerovnostech to teď docela kope. Navíc při té šířce 225 a elektrickém posilovači to není žádná sláva, pořád směr korigovat volantem. Ale to je prostě vlastnost, na to jsem si už musel zvyknout. Rád bych věděl, jestli to také tak blbě reaguje na vyjeté koleje u XT forestera, co má Bubo nebo Jaromír, který má hydraulický posilovač.
Naposledy upravil(a) romik dne úte kvě 10, 2011 10:08 pm, celkem upraveno 2 x.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

tango píše:romiku, mám tam taky 17 ale 55/225 a předk na 2,8 a zadek na 2,7 . Klidně to snese i 3,0. Pak je to ale tvrdý jako prase, ale zas to ku... drží :845:
Uklepl jsem se, mám 225, ne 255. Jsou o něco tvrdší než Yokohamy. Měl jsem jednou ContiSportContact3 v rozměru 205/55-R17 W XL a ty jsem tedy na autě o 200 kg těžším taky foukal na 2.8- 2.9, ale zmizely mi za jednu sezonu, měly měkčí směs. Raději dám taky na pocit, dnes jsem vezl 100 kg vzadu v kufru a bylo to daleko lepší. Nové pneu - nové auto - nové zkoumání. :657:
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od mamut »

Máš pravdu zrovna tak v tom, že každá guma se bude chovat jinak, jiná kostrukce, jiná směs atd...
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

mamut píše:Máš pravdu zrovna tak v tom, že každá guma se bude chovat jinak, jiná kostrukce, jiná směs atd...
Většinou je to u mne tak, že až trefím optimální pneu na auto, které mám, tak ho při mém nájezdu vyměním. Vždy mi to vyjde max. 1 nová sada letních a zimních na dva roky, kterou nahradím pneu obuté s novým autem. Takže další pokus u tohoto auta už asi mít nebudu. Dvakrát se mi podařilo při koupi nového auta ho mít obuté na Pirelli P6000. Lisovaly se už v roce 2000. Pak jsem úplně stejné auto, ale s dieslem, koupil v roce 2006 a zase ty stejné pneu P6000. Asi nejhorší pneu, které jsem kdy měl, hned za YKH G95.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od mamut »

Pirelli P6000 hrozně kloužou na mokru ! maj na to úplně nevhodně udělanej vzorek.
Na suchu si je chválim.
Hodně mizej, maj měkkou směs.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
kim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 02, 2011 7:11 pm
Jméno a příjmení: Kamal Saido

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od kim »

to co pise (romik) mne prave na mem subo forestrovi 06 sakra vadi: pořád ten směr korigovat volantem
+ koleje ,,, nejdriv jsem byl v soku jesli neni zrovna vada na mem aute, ale jak koukam neni.
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

mamut píše:Pirelli P6000 hrozně kloužou na mokru ! maj na to úplně nevhodně udělanej vzorek. Na suchu si je chválim. Hodně mizej, maj měkkou směs.
No to je ten esíčkový dezén, jak se trochu sjely a to bylo hned, strašně hučely.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Albi »

ohledně těch kolejí, jak už jsem někde psal, pneu dělají hodně; Pirelli P Zero Nero byly hodně citlivé a v kolejích jsem musel pevně držet volant, na Dunlopech Sport Maxx TT zase ani nepoznám že v kolejích jedu (což je jejich jediná řekněme "výhoda") ... není to malý rozdíl, ale totální ... na jedněch se skoro pereš s volantem, na druhých je necítíš vůbec; rozměr pneu stejný ...
(je to ale něco za něco, na Pirellkách bylo perfektní svezení, držely, řízení reagovalo okamžitě a přesně; Dunlopy plavou, kloužou a řízení je docela tupé)

v každém případě, jedině zkusit jiné pneu :idea:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od nasticka »

Ráda bych oživila diskuzi...nemáte někdo zkušenosti s pneu Nokian Z G2 v rozměru 225/55 R17 na dieselovém forestru? Pořád se nějak nemůžu úplně 100% rozhodnout. Nokiany mi doporučili i autorizáku, že jsou s nima dobré zkušenosti, jen bych to ráda slyšela i od někoho, kdo na nich jezdí. Jak je to s hlučností, jak drží za mokra a jak na štěrku/písku, jak dlouho vydrží.. Popřípadě jaké pneu se vám v téhle kombinaci osvědčily..? Čas pro přezutí se kvapem blíží, tak pište, pište :850:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od telatko »

uz jsem to tu psal, Nokian Z G2 XL, skusenost na XC90, vyborna pneu, podrzi za vsech okolnosti, na suchu vyslovene lepi, jde o neco rychlej dolu. Celkove za dany penize, muzu urcite doporucit.
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

nasticka píše:Ráda bych oživila diskuzi...nemáte někdo zkušenosti s pneu Nokian Z G2 v rozměru 225/55 R17 na dieselovém forestru?
V tomto rozměru je má "Bubo" na XT, takže ten má osobní zkušenost. Jinak je to ale čistě silniční pneu. Na žádný polygon, jak jsme byli u Záskalí, to už nebude, to bys je rozsekala, mají měkčí směs, jak píše správně "telatko". Při té šířce 225 toho na výběr moc není. Kolega je má na dieslovém outbacku jeté jednu sezonu, ale 215-ky. Dobré na dálnici, zvládnou hodně vody a hodně tiché.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od nasticka »

Na polygon mám ty napůlvprdeli zimní ::-DD: Nové letní chci na silnici, hlavně aby to drželo na suchu i vodě..takže se zdá, že by to mohla být správná volba.
Forester SG 2.0XT - SíGr
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“