Letní pneu na Forestera

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

quickly píše:(vyrobeny ve 47. týdnu 2010 v Portugalsku) a zjistil jsem, že pneu mají označení M+S (tedy "jakoby" zimní).
Tak to jsi koupil čerstvé pneu, výrobní závod je Conti Lousado.
Jinak našel jsem zajímavý odkaz, když jsem hledal výrobní závody Nokianů WRG2: http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... 6423&all=1
Jinak ty pneu jsou čistě letní, taky jsem nad nimi uvažoval, ale je to myslím model z roku 2003, takže relativně starší model.
Ale to nemusí nic znamenat, švagr má třeba na Freelanderu letní Barumy Bravuris 4x4 a zatím si nestěžuje, za ty peníze je může měnit co dva roky.
Jo a po dálnicích se myslím jezdí na zimních až do konce března, rozhodně bych je tam ještě nechal, u nás je pořád přes noc -8°C.

Zrovna tento týden jsem byl převážit zimní nokiany, na pravém předním chybělo 70g a to už bylo znát.
Nechal jsem je pořádně umít v pračce a operace na celé auto trvala 45 minut, ale je to na 5g vyváženo za 350 Kč.
Teď to jede krásně, ale při foukání na 2,4 se hodně sjíždí vnitřek pneu, mám 225 a to je už dost, tak jsem je ufouknul na 2,2, navíc se dělá čím dál větší pilka na vnějších blocích proti směru rotace. A příští zimní budou 215/60-17, ale rozhodně ne WRG2.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
shnilej_richard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: úte zář 08, 2009 10:18 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od shnilej_richard »

Tak vam kamaradi dekuji za nazory, zitra jedu s defektem do pneuservisu, tak se take poradim s tamnimi odborniky, zatim to vypada bud na nejaky Bridgestone, nebo cenove o trochu dostupnejsi Continentaly. Kdyztak se na vas obratim zase s konkretnim dotazem na konkretni model, treba budete mit zkusenost...
Uživatelský avatar
jazzhill
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 20, 2010 6:56 pm
Jméno a příjmení: Ota Černý
Bydliště: Krkonoše

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od jazzhill »

Zrovna jsem objednal jako alternativu na Forestra 205/70/15 : letní pneu Barum Bavuris 2 215/60/15. Tyhle gumy jsem v létě jezdil i na Impreze s maximální spokojeností, na "Forýskovi" to bude premiéra. :826:
Forester 2.0X MY05, Impreza 2.0R 110kW MY07
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

quickly píše:Tak jsem si na forestíka v dehtu objednal Continental 4x4 Contact 102V XL
Tak jak to na nich jezdí a v kolika tis, km jsi je nakonec měnil? Teď hodně pršelo, co to dělá při větší rychlosti na dálnici ve vodě, drží to dobře? Bohužel v mém rozměru 225/55 R17 se nedělají. V tomto rozměru toho moc není, Micheliny Latitude Tour HP, Pirelli Scorpion STR, nebo pak čistě silniční Conti UHP nebo Bridgestony HP Sport. Dnes jsem na Tiguanovi viděl ty Brig v rozměru 235/55 R17 a vypadalo do docela morbidně, stáli jsme vedle sebe a to auto s tím vypadalo jako na lyžích. Tiguan je fakt opticky dost menší a taky myslím lehčí, takže nevím, co ty obuté lyže udělají s tím lehkým autem a malým rozvorem v dálniční louži.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od quickly »

Romiku, předchozí letní pneu mi vydržely 2 sezóny (55.686 km) a byly využity opravdu na 100% :850: . Na Crosscontactech mám teď najeto cca 3.100 km a jezdí se na nich opravdu dobře. Nejsou hlučné, jediné, co mi vadí je pocit jistoty při jízdě. Ten pocit je až moc jistý :655: , na větší vodě jsem na D11 zatím nejel, ale o Velikonocích jedeme do Čadce, tak třeba bude vhodně hnusné počasí :657: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
bubo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Dušan
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od bubo »

Tak mám taky přezuto :850: . Po spokojenosti se značkou nokian (zimní), jsem to zkusil i v letní podobě. Mám najeto pár kiláků ,ale pocitově se mě moc líbí. Málo hlučné a perfektně sedí . :supeer:
http://www.pneumatiky.cz/nokian-z-g2-22 ... letni.html
Subaru Forester 2022
Subaru Outback 2019
Subaru Legacy 2,5 sedan 1999 prodáno
Subaru Outback 2,5 sport 2014 prodáno
Subaru Forester XT 2009 , prodáno
Subaru Impreza 2,0 2008, prodáno
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

bubo píše:Tak mám taky přezuto :850: . Po spokojenosti se značkou nokian (zimní), jsem to zkusil i v letní podobě. Mám najeto pár kiláků ,ale pocitově se mě moc líbí. Málo hlučné a perfektně sedí . :supeer:
http://www.pneumatiky.cz/nokian-z-g2-22 ... letni.html
Já jsem nechtěl pouze čistě silniční, jelikož jezdím i po kopcích, ale vypadají podobně jako ty Bridgestony. Na Tvoji motorizaci budou určitě velmi dobré. Ozawasan má myslím ty HT SUV, ale zase v tom našem rozměru se nedělají.

To Quickly: "jediné, co mi vadí je pocit jistoty při jízdě" Jak jsi to myslel, oproti těm, co jsi měl před tím?
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od quickly »

romik píše:To Quickly: "jediné, co mi vadí je pocit jistoty při jízdě" Jak jsi to myslel, oproti těm, co jsi měl před tím?
Romiku, auto sedí mnohem lépe, než předtím :655: . Už zimní Dunlopy Wintersporty nádherně držely a dost mne namlsaly. Pořád si říkám, že je něco blbě, protože to auto sedí jak přikované.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

To je taky hlavně tou zesílenou bočnicí XL. Já mám teď na letních pocit, že plavu jako kachna a to i v podélném směru. Když člověk přezouvá z Yokoham na zimní Nokiany při mínusových teplotách, tak se to auto chová lépe na těch zimních XL. Když přezuji za tepla ze zimních Nokianů na letní Yokohamy, tak je to sice podstatně tišší, ale houpe se to skoro stejně. Musel jsem to přehustit vpředu na 2,6 a vzadu na 2,4, i když vím, že je zničím, jsou na dojetí. Jinak se s tím vůbec nedá nejet do zatáčky, nedejbože prudce přibrzdit. Zdá se mi, že ty měkké proužiny po 60-ti tis + tlumiče mají již své za sebou. Uvidím, jak dám nové letní pneu, jak se to bude chovat.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od tango »

romiku, mám tam taky Yokohamy a nemůžu si na ně stěžovat, držej dozatáček jak maj, nehlučný, když prší držej parádně prostě zatím spokojenost. Když jsem je mněl přehuštěný, tak to bylo tvrdý jako prase, ale seděloto na dálnici parádně :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
dust
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 94
Registrován: pon dub 26, 2010 12:20 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šťastný

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od dust »

Ja ted dojizdim Barumky Bravuris - 215/55 17" Je to parada, ze jak uz mam pripraveny penize na novy pneu, tak ty stary naprosto nemusim setrim! No, znate to... Zase pudu do Barumek. Za tu cenu je kvalita ok. Kazdopadne ted
se chystama koupit 215/50 17" Ja se s forestrikem nikam do terenu nehrnu,
takze spis chci aby se to moc nekroutilo a poradne sedelo na asfaltu. Jen tak nahodou nedaval jste nekdo tento profil na forestrika? Si rikam, jak to bude vypadat, mezera mezi pneu a podbehama.....
Subaru Forester 2.0 XT, MT, MY 03
SUbaru Impreza 1.6, MT, MY 99
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

tango píše:romiku, mám tam taky Yokohamy a nemůžu si na ně stěžovat, držej dozatáček jak maj, nehlučný, když prší držej parádně prostě zatím spokojenost. Když jsem je mněl přehuštěný, tak to bylo tvrdý jako prase, ale seděloto na dálnici parádně :supeer:
No kolega má na Outbacku MY08 taky Yokohamy, ale 215/55 R17 a jiný modelový typ. Já mám 225, auto je vyšší a nemám XL. Když chytnu auto za lyžiny na střeše a zakývám s ním do strany, tak to moc nedrží a odvaluje se to do strany. Uvidím po výměně pneu, DOT mám 2808, což už je tedy skoro 3 roky stará pneu od výroby.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od romik »

Tak jsem po měsíci od objednání byl na výměnu letních Yokohama G95 za Michelin LATITUDE TOUR HP v rozměru 255/55 R17. Abych hned zčerstva nepsal první dojmy, najel jsem na nich několik set km, okresky, dálnice, klikaté rozbité silničky 3. třídy. Letní Micheliny jsem nikdy neměl, pouze zimní, tak jsem do toho šel trošku s obavou. Přiznám se, že jsem byl už rozčarovaný z chování auta, jak popisuji výše, tudíž jsem byl skoro rozhodnut vyměnit pružiny za tužší, včetně stabilizátorů. Plavající auto jsem tedy ještě neměl a každé přibrždění již znamenalo rozkolébání auta nejenom v příčném, ale i v podélném směru i při malém rozvoru. Verze MY10 měly již tlumiče a stabilizátory udajně tužší, ale dle VIN to budu vědět později.
Po sundání pneu jsem pro jistotu nechal zkontrolovat samotné origo disky subaru a ty jsou bez problémů. Po první montáži se pouze jedna pneu dovažovala 40 g na vnější stranu ráfku. Ostatní byly od 10 g až max. 20 g. Což se mi tedy ještě při takovém rozměru pneu nestalo. Z toho je vidět, že buď jsem měl štěstí, nebo jsou pneu opravdu vylisované kvalitně. DOT mají 1611, tak jsou úplně nové. Vzhledem k zesílené bočnici skoro zcela vymizel boční náklon při dobržďování v zatáčce. Stopu drží velice dobře, ale mohlo by to být lepší. Hlučnost je velmi nízká, uvidíme, jak dlouho to vydrží, jelikož budou určitě náchylné na sjíždění vnějších bloků. Nesmím je přefoukat, za studena mi tam dali 2,5, což je moc. Když jsem jim ukázal tabulku od Subaru, tak mi zase ukázali svoji od Michelinu dle hmotnosti vozu. A tam bylo opravdu vpředu 2.5 a vzadu 2.4 při obsazenosti 1. osobou. Jediné co jsem nezkusil, je jízda v dešti po dálnici. Drážky mají čtyři, šírší než Yokohamy, tak by to mělo být také lepší. Jediné, co jim chybí je ochrana ráfku, na což také trpěly i Yokohamy. Momenťákem mi matice dotáhli na 110 Nm, což je také méně než jsem si sám dával. V každém pneuservise to dělají jinak. Znovu ukázali chytrou tabulku, kde na Forester SH 2.0D bylo opravdu 110 Nm.
Takže kdo bude letos měnit letní 17", tak doporučuji, je to minimálně o jednu hvezdičku nad Yokohama.
http://www.e-pneumatiky.cz/michelin-lat ... etni.html#
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od mamut »

romik píše:jelikož budou určitě náchylné na sjíždění vnějších bloků. Nesmím je přefoukat, za studena mi tam dali 2,5, což je moc.
Romíku, je to přesně naopak, chceš-li aby se nesjížděly hrany pneu, nafoukej je víc.
Já abych u imprezy trochu zabránil sjíždění hran a abych zlepšil ovladatelnost, foukám na 2,9 vpředu a 2,8 vzadu (A stejnak se mi hrany pořád sjíždí více ::-DD: )
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od tango »

romiku, mám tam taky 17 ale 55/225 a předk na 2,8 a zadek na 2,7 . Klidně to snese i 3,0. Pak je to ale tvrdý jako prase, ale zas to ku... drží :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“