Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

Jj,jak píšeš. Podle studny to bylo letos v létě o něco lepší jak minulé léto! Je možné,že podzim bude dost deštivý a v zimě dost sněhu. Snad
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Tak!Dle studen jo,dle vrtů co monitorujem to bylo trochu lepší,dle toků taky trošku lepší.Taky nesměle tipuju,že by se to letos a v zimě mohlo polepšit.Ať nakonec i ty naše zimáky řádně provětráme :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Letos bude určitě zima tuhá. Dnes jsem zaslechl v rádiu skvělou informaci, že v nejmenovaném servisu mají bomba akci na přezutí. Nenechte se překvapit zimou a přezujte už nyní. :-D
Ale zdá se mi, že se nám vytrácejí čtyři roční období. Buď je příšerná hicna nebo strašná kosa. Nic mezi tim. Ale zíma vlastně není, pouze špatný oblečení. =)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Jooo,jen špatné oblečení,nebo málo vlastního trojobalu :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

Mira píše:Letos bude určitě zima tuhá. Dnes jsem zaslechl v rádiu skvělou informaci, že v nejmenovaném servisu mají bomba akci na přezutí. Nenechte se překvapit zimou a přezujte už nyní.
Ale zdá se mi, že se nám vytrácejí čtyři roční období. Buď je příšerná hicna nebo strašná kosa. Nic mezi tim. Ale zíma vlastně není, pouze špatný oblečení.
Jo a právě proto uvažuji na zimu poprvé o Vraníkách,i když jsem k nim v duchu skeptický :-/ ;-D ! A když vezmu v potaz,že sada stojí cca.4 litry,tak nemám snad co pokazit
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Troufám si říct,že jestli ti jde vyloženě o sníh,břečku,či kluzko neřkuli náledí,tak těžko tyhle gumy-navíc s křemíky-mají konkurenci,o ceně nemluvě.Škoda že Doro neuznává protektory,to by byl dobrý tester :-)
A jestli nejezdíš v zimním období zbytečně pilu,jakože myslím,že ne,tak by jsi neměl být zklamán,já tedy nejsem.Říkám to i proto,že jsem je měl i na předohrabce a to co pak člověk vyjede je teda velký rozdíl a to není jen můj názor.Já je koupil na pas blink a až pak jsem zjistil kolik lidí má ty samé zkušenosti-leze to všudyma jak kočka na strom,tohleto samozřejmě platilo nejvíc ve srovnání s jinými zimáky na předohrabkách,tam to bylo znát markantněěěě,ale krutě =) Osobní zkušenost,když jsem objížděl pár zapadlých aut a to jsem je objížděl nedotknutelnou stopou,ve hlubokém sněhu,jen měli otevřené huby a oči upřené na kolesa.Hluboký sníh je jen tak nezastaví.Taky na ledovém výjezdu se uměli chytnout,i jsem to záměrně zkoušel na lesní cestě,zastavit a rozjezd,do kopce-chytli se i když všecko hořelo =) Jasně,jak je na cestě sklenka,nejlíp je doma si uvařit slivku s čajem :-) Jednou mě to stačilo,uffff...nejhorší je,že tama kudy jezdím je jeden úsek přes les,kde je to přes den jakž takž s patřičnou opatrností,ale když začne večer tuhnout,či brzy ráno tamtudy vyjedeš,tak hrozí právě ta "sklenka" a nikdy 100% nevíš ke končí a začíná.Jen po letech to člověk trochu už otipuje,odhadne,ale i tak,tenhle úsek v zimním,někdy krutějším období vyloženě fakt nemiluju.Vždy se svírá kapku prdel co mě čeká :-) =)
Jak jsem už psal mockrát zde,jen je škoda,že se nedělají aspoň 205/70/15 vraníky,opticky to už vypadá na forejsovi slušněji.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od mari75 »

Vyloženě pilu nejezdím,ale v terénu taky ne. Proto uvažuji o zimákách bez Si,když budu rajtovat vesměs po asfaltu. Ale zase nechci být překvapen čerstvým sněhem nebo břečkou a nechci být limitovaný počasím. Prostě potřebuji jezdit kdy chci já a né kdy mi to dovolí počasí.Taky proto jsem si kupoval Forejse,ne >B-) ;-D ?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Tak určo i bez křemíku jsou vynikající,někteří dokonce tvrdí,že je to placebo efekt,ale není :-) Stačili by ti jistě i bez křemíku,ale já to mám tak,že si těch 150kč či kolik si rád přidám,o co gou.Jo forejs je proto,že projede hodněěě =)
Jo možná bych ti ještě uměl domluvit zajímavou slevu...
Ale jak se tak dívám,tak oni nejsou ani za čtverku jak mari píšeš,ale za trojku :-) Teda ty bez křemíku.
https://www.pneuok.cz/pneumatiky/pneu-v ... gIRrvD_BwE
Možná jsou i někde levněji,to bylo první na co jsem narazil...jen si vždy ověřit DOT.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RadekN »

sima píše:Jak jsem už psal mockrát zde,jen je škoda,že se nedělají aspoň 205/70/15 vraníky,opticky to už vypadá na forejsovi slušněji.
Dělají se Eco Trampy, směs mají údajně stejnou jako HLP4 (ověřeno osobně přes tel přímo u Vraníka) a co jsem tady vyčetl z fóra, když máš konexe, udělají ti je i s GD :-)
Přílohy
2017-03-09 09.05.01.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Jj,jen jak jsme se spolu už bavili,cena je už pak srovnatelná třeba s SJ6,kor když tam přidáš křemík.Ale možnost to je =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Mám Ekotramp s křemíkem na Previi. Jsou skvělé a křemík určitě placebo není. Rozhodně bych do nich šel znovu.
Na Outbacku aktuálně mám na zimu Dunlop Winter Sport 5. Skvělá guma, koupil jsem mírně jeté za cenu Vraníků, kdyby se neobjevily, byl bych koupil Vrány. Ale ty Ekotrampy za nimi v trakci nijak nezaostávají. Až ty Dunlopy sjedu, určitě budou Vrány s GD zase v hledáčku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Stefan »

Výsledky zaujímavého testu zimných pneumatík od Autobildu :
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pr ... -internetu
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

To jsem si vyzkoušel na vlastní kůži, stačilo po Kontíkách 830P nazout Nankang z Taiwanu a měl jsem z Otíka permanentní sáňky >:-& . Takže jsem si to zkusil a od té doby mi na auto něco takového nesmí ........
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Vidiš a přitom v tý diskuzi pod tím člankem je velká spousta borců, co tam plácá, jak jezdili se 120kama škodovkama v zimě na hory s letníma gumama úplně v pohodě a jak jsou tohle nehorázný způsoby, jak lámat z lidí peníze :-DDD :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od romull »

To já kdysi jezdil taky, do konce 120ka vyjela, ale zatočit nebo zabrzdit, tak to byla celkem loterie ...... kdepak, pneumatik co umí dobře brzdit a zatáčet zase až tolik není a nechají si to zaplatit .........
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“