Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od suubaru »

petr píše: bobová dráha je v provozu všude jsou tvrdé mantinely nic moc se nemůže stát
ani do kopce natož z kopce
neděle dopo? Jel jsem zkouknout Súkenickou a byla prdel na bobové dráze - s tekoucí vodou.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Hmm, koukám, že je to zpuchřelý zhruba jak moje letní Dunlopy, který jsou ale asi 12 let starý, takže na to už nárok celkem měly...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

chtěl jsem tu dát video jak se chovají sj6 na ledě ale nejde mi to, ale už ten led měkne a dokonce se už vyškrábal nahoru i jeden domorodec s vitarou s barumkama , dřív se nechytal, takže už to není taková hrůza , vzorek se už do toho měkčího ledu chytá trochu
Přílohy
20190218_094749.jpg
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RadekN »

No pěkná ledovka to je.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Video musíš na youtube a dát odkaz.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Dva měsíce hledám nějakou náhradu za vraníky hpl4.
Není to teda v mém rozměru zrovna lehké.
Tři volby nakonec: Coopery co má předseda, Cooper WSC 205/70 R15 96T. Ty jsem chtěl jasně a je už dával do košíku, ale nakonec klasicky mylné info a zde v místním shopu je neměli k dodání, Radek N ví moc dobře sám :-)
Tak jinde, nebo jiná možnost. Zbývalo už jen pořídit 16 kola a pořídit HPL4, do změn kol se mě moc nechtělo, z vícero důvodů.
Nebo ecotrampy s možností křemíků, ty byly stále v záloze, jen si nejsem jist, furt to není vzorkem zimní pneu, ale může být skvělá, to neříkám, že ne.
No a pak konečně bridgestone dm-v2.
Prý skvělá pneu do sněhu a na led, potvrzeno i Petrem lesákem díky Petře a i recenzemi. Taky místním letitým pneuservisem, ti mimochodem doporučili taky coopery, či nexeny, jako levnější variantu, ale furt dobrou, o nich jsme mluvili i s Petrem lesákem drtiledem.
U těch cooperů si nejsem jist, zda se ještě aktuálně vyrábí, v prodeji nějaké jsou, ale nijak závratné čísla to nejsou, přesto tipuji, že se stále vyrábějí i v mém rozměru, bylo jich víc, než blizzaku. Dotaz jsem nedal ani to nehledal, páč blizzak dm- v2 no...
No a opět ta samá situace, místní pneu shop je měl v nabídce skladem, ale jen jednu poslední a navíc nedokáže bohužel zjistit u dodavatele zda budou. To samé mnohokrát i u jiných shopů.
Pojal jsem z celé čr nabídky podezření, že jsem si opět vybral pneu( podobně jako SJ6 kdysi či coopery tu aspoň blízko valmezu) že se dm-v2 snad přestali taky dělat.
Tak ke zdroji, do Bridgestone.cz a tam mě paní po delší době a navádění o co mě jde vlastně, ochotně vyhledala, že se už zas opravdu nedělají <:-< >:-& :-D
Že je dokážou časem možná stáhnout z německa, cena 3400 kč bezmála.
Rychle jsem dohledal kde je vzít, kde je mají opravdu REÁLNĚ kurva skladem, ne jen napsáno skladem... za slušnou cenu a ouha
https://www.rajpneu.cz/ čtyři kusy na skladě, potvrzeno founem a DOT prý 2018. Přístup a rychlost musím říct opravdu profi, žádné zbytečné řeči a hledání něčeho a následné nevyřešení otázky, kdy budou tyhle pneu. Dnes odpoledne objednáno, zítra budou možná u mě doma. Tak uvidíme, ale zatím konečně shop kde nekecají a kde jednají rychle, pošta za 4 pneu jen 200 kč (*_^) |,,,,
Jsem zvědav na hloubku vzorku, jestli mají opravdu ještě nevím 11-12 mm, či prostě nad 10 mm.
Takže kdo uvažujete nad těmito pneu, ku-evsky si pospěšte, posledních pár kusů v evropě, myslím, že moc nepřeháním, bo ty zdroje jsou podobné.
Jsem zvědav, moc zvědav jaké budou, taky na výdrž, to je prý trochu mínus, je to extra měkká pneu, ale to je těžko posuzovat, záleží na nájezdu ročním, jak se s tím jezdí a kde, na jaký tlak, uvidíme.
Hlavně se mě opět potvrdilo, že se pořádné zimáky čím dál víc zařezávají a nahrazují je jinými, ne tolik do zimních podmínek. Prý snad i výška vzorku je špatná, zakázala opravdu EU víc jak 8 mm? Netuším, slyšel jsem o tom už dřív... Musím dohledat. Asi zeleným vadí i větší odpor, valivost, blizzaky mají třeba poslední písmenko G :-)
Nebude se nám za chvíli vybírat lehce, je mě jedno, že zimy jsou poslední roky mírnější, já chci řádnou zimní pneu, tj moje volba, tohle mě fakt sere a všechna čest vraníku a třeba zrovna cooperům, že zatím se jasných ski winter požadavkůch drží (*_^) |,,,, Nevím co ta nová Bridgestone, třá bude zas tak dobrá, ha- měla by být i lepší vlastně :-) ale moc tomu tedy nevěřím.
To samé dunlop SJ6, zařízli ji a kde je plnohodnotná náhrada?
Napsal jsem elaborát, páč některé věci neumí a nechci říkat stručně, kdo chce vydrží, kdo ne má se lépe a koupí barum.
Hlavně jsem moc rád, že jsem chytil jedny z posledních dm - v2 ( no doprodej nějaký furt bude, možná i ještě příští rok, ale nákup složitý a ne už asi u nás a spíš na kusy, sadu aby člověk pohledal)protože jsem je chtěl moc oprubovat, nebudou to mít lehké věru ne, ne po hpl4 s křemíky, kdyby byly aspoň tak dobré a lepší třeba v bočním vedení, přiměřeně dobré na kluzku, na náledí, tak zajásám, ale taky může přijít zklamaní, je to riziko za pár tisíc :-) Nicméně věřím jim a jsem moc na ně zvědav, na první vyvážení, což bude hned. Přezutí co nejpozději, bo mám rikeny celoročky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

Myslim, ze budes spokojen. Mam sice DM-V1, ale ten rozdil nebude velky. Na snehu a ledu je to top guma, na zadne jine gume jsem se tak bezpecne v zime necitil a ac je mekka, nerekl bych, ze nejak rychle ubyva. Odjezdil jsem na nich 3 zimy a jeste maji 7mm. Prezouvam je nejdrive v pulce listopadu a dolu jdou v pulce brezna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Díky za zkušenosti, kolik máš na nich cirka odježděno? Zhruba no.
Jsem na ně opravdu zvědav, skoro bych řekl ať už konečně napadne řádného bílého :-)
Někde jsem četl, že ta jejich spešl příměs zmizí po ( snad, nepamatuju přesně) po sjetí 60% vzorku a pak už to není havně na kluzku, náledí ono. Pohledám, ale ono je to celkem jedno vlastně, páč pak už to hloubka dezénu nebude stejně nic moc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

neboj zklamaný nebudeš na ledu a sněhu neznám lepší pneu , měl jsem teda předchozí typ DVM1 ale ty DVM2 jsou řekl bych téměř stejné , konečně se ti trochu vylepší spotřeba ;-D
to že se přestaly vyrábět jsem teda nevěděl, taky jsem je do budoucna chtěl, ale dá se to čekat, je čím dál míň pořádných gum na sníh a led, dělají se zimní gumy co jsou dobré na mokrý a suchý asfalt na sníh a led se kašle, koupil jsem ze zvědavosti continentály když jsou prý tak dobré a je to přesně jak jsem čekal sníh a led bída s SJ6 nebo DVM1 nesrovnatelné
nekupuješ aspoň jednu do rezervy ? Mám na letošní zimu ještě naposled Dunlop SJ6 a celkem jsem nervozní abych někde nezničil jednu gumu protože se už taky nedělají a těžko se shání, leda starší na inzerát
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

Maji odjezdeno cca 30t. S tim ojezdenim ucinne vrstvy je to pravda, uz to neni jako kdyz byly novy, ale porad spolehliva zimni pneu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

Ted jsem zkouknul dostupnost V2 a muj rozmer maji skladem v desitkach ks.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

cleo píše:Maji odjezdeno cca 30t. S tim ojezdenim ucinne vrstvy je to pravda, uz to neni jako kdyz byly novy, ale porad spolehliva zimni pneu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Tak taky ta směs celkově navíc stárne, že jo. 30 tisíc by pro mě bylo max dostačujících, tj u mě tak na 4-5 let, to už bude spíš zas jiná pneu, tedy pokud by tomu bylo tak, tak v poho.
Jo oni maj desítky kusů, ale otázka je zdroj, odkud berou, ty cesty budou dle mě podobné, ne-li nemlich stejné a pak to už to tak růžově nevypadá. A jak jsem psal, někde napíšou skladem a pak to není pravda.
Mě fakt dnes řekli, že se přestali vyrábět, beru to tak, že si vyhledala výrobu dm-v2 obecně, ne jen v mém rozměru, to určitě ne, tj blbost.
Jaké máš míry pneu?
Naposledy upravil(a) sima dne pon zář 16, 2019 10:55 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

petr píše:neboj zklamaný nebudeš na ledu a sněhu neznám lepší pneu , měl jsem teda předchozí typ DVM1 ale ty DVM2 jsou řekl bych téměř stejné , konečně se ti trochu vylepší spotřeba
to že se přestaly vyrábět jsem teda nevěděl, taky jsem je do budoucna chtěl, ale dá se to čekat, je čím dál míň pořádných gum na sníh a led, dělají se zimní gumy co jsou dobré na mokrý a suchý asfalt na sníh a led se kašle, koupil jsem ze zvědavosti continentály když jsou prý tak dobré a je to přesně jak jsem čekal sníh a led bída …
Přesně tak to vidím už delší čas já- řádné zimáky se téměř už zcela zařízli, tj k nepochopení, teda tušíme asi proč, ale opět je bit zákazník, co sere na d1 v zimě, sere na asfalt a mokro, protože zimní rovná se zima ne? <:-< ::-(((
Jo spotřebu přestanu v zimě měřit, nemá to moc smysl, vraníky si taky vezmou své a ne málo, navíc byly jen v okta užšším rozměru, nechtěl bych vidět ty papuče naše lesnické :-)
Zas ale musímě odečíst vždy notně zvýšenou spotřebu skrz zimní teploty, to dělá fest, sere pes na to ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RadekN »

Simo to je zase elaborát :-D , ale dočetl jsem :-).
sima píše:Tři volby nakonec: Coopery co má předseda, Cooper WSC 205/70 R15 96T. Ty jsem chtěl jasně a je už dával do košíku, ale nakonec klasicky mylné info a zde v místním shopu je neměli k dodání, Radek N ví moc dobře sám
Prý do konce týdne mám Coopery na 100% doma, tak jsem zvědav. Už to bude měsíc od první objednávky a pomalu začínám mít strach, abych to do zimy stihnul :-). Ale je klidně možný, že už se taky doprodávají, kdo ví. Přecijen ty Coopery WSC jsou novinka roku 2012 ...

Jinak sněhu bývá v poslední době méně, navíc silnice bývají více a rychleji upravené. Tak asi trend bude takový, že budou zimní pneu více silniční a s menším vzorkem.
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Jackylle »

Simo na Legu křemíkové vraníky teď půjdou do 6. zimy. Guma furt měkučká, vzorku hafo, krystalky pořád.
Vyjede to úplný nesmysl. Akorát to hučí a spotřeba o 1- 2 litry vyšší.
Na Festru Barum polaris cosi, bo na koncu října už žádný výběr nebyl. Po přečtení recenzí jsem je chtěla zničit přes léto a zahodit. Jenže ony docela fungovaly... tak uvidím, jak tuto zimu. Zas já nejsem úplně terénní jezdec a když auto vezmu mimo cestu, tak pro zábavu a ne že musím ;-)
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“